Obowiązek uwzględnienia przychodu z tytułu przedawnionego roszczenia w zeznaniu podatkowym.
Kierując się treścią art. 6 ust. 4 zdanie pierwsze ustawy o podatku od spadków i darowizn, należy stwierdzić, że w przypadku nabycia niezgłoszonego wcześniej do opodatkowania a następnie potwierdzonego pismem (w tym przypadku orzeczeniem sądu) – nastąpiło przedawnienie prawa do ustalenia zobowiązania podatkowego.
Czy w opisanym stanie faktycznym i zdarzeniu przyszłym Wnioskodawca będzie mógł dokonać potrącenia zryczałtowanego wynagrodzenia płatnika, o którym mowa w art. 28 §1 Ordynacji podatkowej, obliczonego od terminowo wpłaconych zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych za okres nieobjęty przedawnieniem zobowiązań podatkowych, z aktualnie i w przyszłości obliczanych i pobieranych zaliczek na podatek
Nieuznanie, że w związku ze zwrotem całości zaliczki na rzecz Inwestora w kwocie brutto oraz brakiem zawarcia umowy przyrzeczonej (brakiem dostawy Lokalu) Spółka powinna dokonać korekty Faktury Zaliczkowej na bieżąco, tj. w miesiącu w którym doszło do zwrotu zaliczki na podstawie Porozumienia i korekta powinna zostać ujęta w ewidencji, o której mowa w art. 109 ust. 3 ustawy o VAT w okresie rozliczeniowym
Moment powstania obowiązku podatkowego i przedawnienia zobowiązania podatkowego.
Moment uzyskania przychodu i przedawnienie zobowiązania podatkowego.
Obowiązek informacyjny po stronie banku w związku z przedawnieniem roszczenia.
Otrzymanie na podstawie wyroku podwyższenia wynagrodzenia z tytułu wykonania usług budowlanych.
W zakresie skutków podatkowych złożenia wniosków o wydanie zaświadczeń, że zobowiązania podatkowe z tytułu nabycia darowizn się przedawniły.
W zakresie skutków podatkowych złożenia wniosku o wydanie zaświadczenia, że zobowiązanie podatkowe z tytułu nabycia spadku się przedawniło.
Wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie uznania czy w przypadku wygaśnięcia z mocy prawa zobowiązań Spółki z tytułu pożyczki oraz naliczonych od niej odsetek na skutek likwidacji i wykreślenia Spółki z rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego powstanie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Ujawnienie dodatkowego składnika majątkowego po upływie terminu przedawnienia prawa do ustalenia zobowiązania podatkowego, nie powoduje ponownego powstania obowiązku podatkowego.
Skutki podatkowe usługi udostępnienia nieruchomości prywatnemu inwestorowi w celu wybudowania drogi publicznej, w zamian za zwrot kosztów odszkodowań.
Prawo lub obowiązek do wystawienia faktury korygującej w sytuacji zakończenia umów leasingu finansowego oraz umowy leasingu gruntu po upływie 5 lat licząc od końca roku kalendarzowego, w którym powstał obowiązek podatkowy w związku z dostawą przedmiotu leasingu na rzecz Leasingobiorcy.
Podatek od towarów i usług w zakresie braku możliwości wystawienia faktur korygujących, zgodnie z wyrokiem Sądu Apelacyjnego, obniżających wartość wynagrodzenia wynikającego z faktur korygujących z roku 2021, i w konsekwencji zmniejszenia podstawy opodatkowania oraz podatku należnego oraz braku możliwości wystawienia kolejnych faktur korygujących in plus w wyniku pozytywnego rozpatrzenia skargi kasacyjnej
Prawo do dokonania odliczenia zapłaconego podatku VAT w miesiącu opłacenia faktury tj. październiku 2023, jeżeli nie został ten podatek odliczony w czerwcu 2017 oraz w kolejnych 2 okresach rozliczeniowych.
Podatek od nabycia przez Panią spadku (prawo do jego ustalenia) uległ przedawnieniu.
Od kilku lat toczymy spór z fiskusem w sprawie naszego podatku dochodowego (CIT) za rok 2016. Organ określił stratę spółki za ten rok w wysokości znacznie niższej niż wykazaliśmy w zeznaniu rocznym. W międzyczasie sprawa toczyła się w sądach administracyjnych, które ze względu na uchybienia w postępowaniu dowodowym uwzględniły (NSA) naszą skargę. Uważamy, iż z uwagi na przedawnienie cała sprawa powinna
W zakresie stwierdzenia przedawnienia zobowiązań podatkowych w podatku od czynności cywilnoprawnych z tytułu umów pożyczek zawartych w 2010 r.
Jakie lata są już przedawnione w podatku dochodowym i w podatku VAT? Czy nadal obowiązuje zawieszenie biegu przedawnienia z uwagi na to, że nie minęło pół roku po odwołaniu stanu zagrożenia epidemicznego?