w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu odpisów amortyzacyjnych od budynków wzniesionych na gruncie będącym w użytkowaniu wieczystym
Skutków podatkowych sprzedaży 23 maja 2007 r. prawa wieczystego użytkowania gruntu wraz z budynkiem w stanie surowym, ustalenie terminu przedawnienia zobowiązania podatkowego.
Skutków podatkowych sprzedaży 13 marca 2007 r. prawa wieczystego użytkowania gruntu wraz z budynkiem w stanie surowym, ustalenie terminu przedawnienia zobowiązania podatkowego.
zakres możliwości przyjęcia tzw. kursu historycznego do przeliczenia przychodu z tytułu przedawnienia zobowiązania
Opodatkowanie wody, ścieków, usług kominiarskich związanych z najmem lokali użytkowych oraz korekty wystawionych faktur VAT.
Czy przychód (dochód) Uczelni powstały w wartości odpisanych zobowiązań wykazanych w części G wniosku podlega zwolnieniu przedmiotowemu określonemu w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy, przy spełnieniu warunków określonych w art. 17 ust. 1b ustawy?
Czy Spółka powinna określić wysokość przychodu z tytułu przedawnionego zobowiązania w wysokości zobowiązań walutowych przeliczonych według kursu historycznego, to jest średniego kursu ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień, na który ujęto koszt w księgach rachunkowych?
Czy w związku z uznaniem przez Syndyka, iż wierzytelność Pana D() uległa przedawnieniu, powstał po stronie Spółki przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Kiedy powstał przychód w podatku dochodowym od osób prawnych, z tytułu wykonania w 1998 r. dodatkowych usług budowlanych i czy zobowiązanie podatkowe z tego tytułu uległo przedawnieniu? Kiedy powstał obrót w podatku od towarów i usług, z tytułu wykonania w 1998 r. dodatkowych usług budowlanych i czy zobowiązanie podatkowe z tego tytułu uległo przedawnieniu?
Kiedy w opisanym stanie faktycznym, wartości zwiększonego czynszu dzierżawnego wynikające z wystawionych przez X Sp. z o.o faktur korygujących będą kosztem podatkowym dla Spółki?Czy i w którym momencie powstaje dla Spółki przychód z przedawnionych zobowiązań?
Czy nabycie przez osobę prawną - Spółdzielnię Mieszkaniową prawa własności nieruchomości przez zasiedzenie stanowi przychód w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt. 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 roku o podatku dochodowym od osób prawnych i na tej podstawie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych na zasadach wynikających z art. 19 ust. 1 powołanej powyżej ustawy.
Czy i w jakich sytuacjach roszczenia wobec dłużników stanowią koszt uzyskania przychodu ?
Spółka w 1989 r. w wyniku wspólnej inwestycji wprowadziła do swojej ewidencji środków trwałych budynek produkcyjny. W procesie uwłaszczeniowym w 1995 r. budynek ten decyzją wojewody stał się własnością właściciela gruntu innego niż spółka. Następnie w 1998 r. przedsiębiorstwo właściciela nieruchomości ogłosiło upadłość. Spółka zgłosiła do syndyka masy upadłości wierzytelność odpowiadającą kwocie poniesionych
czy wygaśnięcie zobowiązań podatkowych z tytułu podatku od dywidendy, podatku od wzrostu wynagrodzeń, podatku obrotowego, podatku dochodowego oraz podatku od towaru i usług wskutek ich przedawnienia są przychodami (pozostałymi przychodami operacyjnymi) bieżącego okresu likwidacji, stanowiąc dochód będący podstawą do naliczenia podatku od zysku na działalności gospodarczej przedsiębiorstwa.
Czy do przychodów należy zaliczyć wartość umorzonych i przedawnionych zobowiązań w kwocie netto czy w kwocie brutto ?
Wydanie decyzji podatkowej przed upływem okresu przedawnienia, ale niedoręczonej podatnikowi w tym terminie, powoduje wygaśnięcie zobowiązania podatkowego - wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie (sygn. akt III SA 213/03).