Uznanie za koszty kwalifikowane nowej inwestycji ( § 8 Rozporządzenia ws. nowej inwestycji) wydatków poniesionych na wytworzenie Kompleksu produkcyjnego, proporcjonalnie do udziału w zysku Spółki komandytowej.
Czy w świetle tak przedstawionego opisu stanu faktycznego prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym odsetki od kredytu zaciągniętego przez Spółkę w celu nabycia akcji Spółki zależnej powinny być traktowane jako koszty pośrednie i alokowane proporcjonalnie, zgodnie z kluczem przychodowym, określonym w art. 15 ust. 2 Ustawy CIT, odpowiednio do dwóch źródeł przychodów, tj. zysków kapitałowych
Alokacja Kosztów Wspólnych do działalności zwolnionej i opodatkowanej.
Możliwość zastosowania zwolnienia z opodatkowania dochodów Spółki z tytułu dostawy towarów, świadczenia usług lub budowy infrastruktury na rzecz sił zbrojnych USA w oparciu o art. 17 ust. 1 pkt 23 ustawy o CIT oraz rozliczenia przychodów i kosztów na podstawie klucza przychodowego z art. 15 ust. 2-2a ustawy o CIT.
1. Czy podatek od czynności cywilnoprawnych pobrany przez notariusza z tytułu czynności przekształcenia Spółki stanowi dla Spółki koszt uzyskania przychodu zgodnie z art. 15 ustawy o PDOP? (pytanie oznaczone we wniosku nr 2) 2. Czy koszt uzyskania przychodu w postaci podatku od czynności cywilnoprawnych tytułu czynności przekształcenia Spółki stanowi koszt wspólny rozliczany w oparciu o zasady określone
Sposób naliczania podatku VAT od kosztów dostawy towarów ze sklepu internetowego do klientów i przedstawiania ich w dokumentach sprzedaży.
1. Czy prace związane z wytworzeniem, ulepszeniem i dostosowaniem Gry/Narzędzia, zarówno przed ich premierą, jak i po tym momencie, stanowią prace badawczo-rozwojowe w rozumieniu art. 4a pkt 26 w zw. z art. 4a pkt 28 ustawy o CIT? 2. Czy Koszty B+R ponoszone przez Spółkę stanowią koszty kwalifikowane, o których mowa w art. 18d ust. 2 oraz art. 18d ust. 3 ustawy o CIT, i tym samym będą podlegały odliczeniu
Sposób rozpoznania przychodów i kosztów uzyskania przychodów w związku z realizacją Umowy Konsorcjum.
1. Czy ze względu na model biznesowy Spółki jako producenta kontraktowego, Spółka przy ustalaniu wielkości zwolnienia od podatku dochodowego przysługującego jej na podstawie DoW powinna alokować przychody i koszty odpowiednio do działalności zwolnionej z PDOP albo opodatkowanej, bez konieczności odrębnej wyceny każdego przesunięcia między Zakładem nr 1 a pozostałymi zakładami Spółki? 2. Czy do celów
Wydanie interpretacji indywidualnej - dotyczy ulgi badawczo-rozwojowej, w tym zaliczenia kosztów wynagrodzeń do kosztów kwalifikowanych
Przedmiotowe wydatki podlegają zaliczeniu w ciężar kosztów uzyskania przychodów – co wynika również z cytowanego art. 22 ust. 5c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych – w dacie ich poniesienia, czyli nie można uznać za koszty uzyskania przychodów osiągniętych w jednym roku podatkowym, kosztów poniesionych już w innym, następnym roku podatkowym.
Wydatki podlegają zaliczeniu w ciężar kosztów uzyskania przychodów – co wynika również z cytowanego art. 22 ust. 5c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych – w dacie ich poniesienia, czyli nie można uznać za koszty uzyskania przychodów osiągniętych w jednym roku podatkowym, kosztów poniesionych już w innym, następnym roku podatkowym.
W zakresie ustalenia możliwości przypisania poniesionych kosztów do przychodów uzyskanych ze źródła przychodów jakim są zyski kapitałowe, zaliczenia poniesionych kosztów do kosztów pośrednich oraz braku konieczności zastosowania wynikającej z art. 15 ust. 2-2b ustawy o CIT proporcji podziału kosztów.
Czy koszty uzyskania przychodów poniesione w związku z realizacją Kontraktu powinny być rozliczane zgodnie z art. 15 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych - tj. proporcjonalnie do uzyskanych przychodów z tytułu realizacji wspomnianego Kontraktu.
Zaklasyfikowanie odsetek od kredytu oraz wydatków zabezpieczających ryzyko kredytowe jako koszty uzyskania przychodów inne niż bezpośrednie, alokowania ich odpowiednio do dwóch źródeł przychodów i zastosowania wobec nich limitu wynikającego z art. 15c updop; uwzględnienie przychodu z tytułu dywidend ze Spółek Zależnych w proporcjonalnej alokacji kosztów; uwzględnienie przychodów z tytułu dywidendy
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą klientom wynagrodzenia z tytułu obniżenia wartości nominalnej posiadanych przez nich akcji.
W zakresie ustalenia, w którym momencie oraz po jakim kursie należy rozpoznać różnice kursowe i odpowiednio zwiększyć przychody bądź koszty uzyskania przychodów.
Zakwalifikowanie przychodów wspólnika prowadzącego sprawy spółki jawnej do odpowiedniego źródła przychodów.
1. Czy kosztami uwzględnianymi w kalkulacji dochodu zwolnionego z podatku, o których mowa w art. 18d ust. 6, art. 18ea ust. 10 oraz art. 18eb ust. 8 ustawy o CIT, jest ta część kosztów działalności potencjalnie zwolnionej (tj. prowadzonej na terenie SSE na podstawie zezwolenia lub działalności prowadzonej na terenie i na warunkach określonych w decyzji o wsparciu), która została przyporządkowana przez
Zasady opodatkowania dostawy energii cieplnej i odbioru nieczystości stałych w przypadku najmu lokali użytkowych oraz ustalenie daty powstania obowiązku podatkowego.
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, iż w stanie faktycznym przedstawionym we Wniosku, w przypadku wystąpienia takiej kategorii wydatków, które są właściwe dla określonego obszaru działalności Spółki to w celu bardziej adekwatnej alokacji kosztów do danej działalności (do źródła przychodów) Wnioskodawca może zastosować klucz alokacji inny niż klucz przychodowy wynikający z art. 15 ust. 2 ustawy
Czy wymienione Koszty wspólne powinny zostać przypisane na podstawie klucza alokacji kosztów uregulowanego w art. 15 ust. 2 i 2a Ustawy o CIT, do działalności zwolnionej prowadzonej w oparciu o przyznane Spółce Decyzje oraz działalności opodatkowanej?
Czy w opisanym stanie faktycznym w odniesieniu do Kosztów działalności pomocniczej Spółki, w celu dokonania ich alokacji do działalności zwolnionej oraz opodatkowanej, Spółka powinna stosować klucz przychodowy, o którym mowa w art. 15 ust. 2 i 2a Ustawy o PDOP, opierając się o kwotę przychodów podlegających opodatkowaniu i przychodów zwolnionych?
Kwalifikacja przychodu uzyskanego ze sprzedaży świadectwa pochodzenia z OZE do odpowiedniego źródła przychodów oraz sposób obliczenia proporcji kosztów (art. 15 ust. 2b ustawy o CIT).