Pracownik chorował od 1 do 9 marca br. W kwietniu podwyższyliśmy mu premię z 300 zł na 450 zł, z wyrównaniem od 1 stycznia. Premia, jaką otrzymuje pracownik, jest zmniejszana proporcjonalnie za czas choroby oraz są od niej odprowadzane składki na ubezpieczenia społeczne. Czy należy skorygować wysokość świadczenia chorobowego?
W zakresie nieodpłatnego przekazania kontrahentom gadżetów i materiałów promocyjnych.
W zakresie nieodpłatnego przekazania towarów klientom na cele degustacji.
W zakresie nieodpłatnego przekazania towarów zużywanych podczas przygotowywania zdjęć do folderów reklamowych, ulotek, katalogów.
W zakresie nieodpłatnego przekazania kontrahentom gadżetów i materiałów promocyjnych.
W zakresie momentu skorygowania podatku należnego wykazanego w związku z nieodpłatnym przekazaniem towarów i nieodpłatnym świadczeniem usług oraz sposobu udokumentowania tej korekty.
W zakresie nieodpłatnego przekazania towarów klientom w celu przedstawienia nowego asortymentu.
W zakresie nieodpłatnego przekazania towarów klientom w celu przedstawienia nowego asortymentu.
W zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego od zakupu nieodpłatnie przekazywanych towarów i nieodpłatnie świadczonych usług.
W zakresie nieodpłatnego przekazania towarów nowym i potencjalnym klientom w celu przedstawienia asortymentu.
Czy w przypadku, gdy Spółka otrzymuje od producenta premię za wyniki sprzedaży w związku z nabyciem towarów o wartości przekraczającej określoną w umowie kwotę netto oraz za terminowe regulowanie należności, premia ta stanowić będzie przychód podatkowy.
Czy zaliczenie sprzedaży do przychodów roku bieżącego narusza art. 12 ust. 3a pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? Część ubiegłorocznego obrotu w maju bieżącego roku po zapłacie zaległych należności stała się podstawą do naliczania premii z tytułu prowizji od sprzedaży. W związku z tym w roku bieżącym Spółka wystawiła fakturę wykazującą tę część sprzedaży.
Czy przyznanie premii pieniężnej jest czynnością podlegającą ustawie z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz.U. Nr 54, poz.535)?
Jaką stawką podatku ma być opodatkowana prowizja otrzymywana od firmy niemieckiej (zleceniodawcy) za wyszukiwanie klientów na terenie Polski. Jeżeli dojdzie do transakcji to prowizja podatnika będzie wliczona w wartość celną importowanych towarów.