Świadczenie przez Państwa usługi na rzecz podmiotu będącego podatnikiem w rozumieniu przepisu art. 28a ustawy, należy ustalić zgodnie z ogólną zasadą dotyczącą ustalania miejsca świadczenia usług, o której mowa w art. 28b ust. 1 ustawy, zatem jest to miejsce, w którym usługobiorca (EBOR) posiada siedzibę działalności gospodarczej.
Świadcząc usługi obsługi aplikacji internetowej wykorzystywanej do leasingu, inwestycji i zarządzania kontraktami na rzecz kontrahenta w Unii Europejskiej (podmiotu prowadzącego działalność gospodarczą) Wnioskodawca powinien posługiwać się danymi szwajcarskimi a nie polskimi.
Uznania dostawy konstrukcji stalowej dokonywanej przez A. Sp. z o.o. na rzecz B. S.A. za odpłatną dostawę krajową, podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT oraz prawa do odliczenia podatku VAT wykazanego na fakturach wystawionych z tytułu dostawy towarów dokonywanej przez A. Sp. z o.o. na rzecz B. S.A.
Przedmiotowe Usługi na rzecz Klienta nie podlegają opodatkowaniu w Polsce, lecz w kraju, w którym Klient posiada siedzibę działalności gospodarczej.
Konieczność posiadania numeru VAT UE w związku ze świadczonymi usługami dla kontrahenta z Irlandii,
Prawa do zastosowania stawki podatku VAT w wysokości 0% z tytułu wewnątrzwspólnotowej dostawy używanego samochodu ciężarowego.
Prawo do opodatkowania wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów stawką VAT 0%.
Dla świadczonych usług nie przewidziano szczególnych zasad określenia miejsca ich świadczenia. Zatem w tym przypadku w celu określenia miejsca świadczenia usług zastosowanie znajdzie wskazana zasada ogólna z art. 28b ustawy, w związku z tym świadczenie usług na rzecz tego kontrahenta jest opodatkowane w miejscu jego siedziby.
Rozliczenie importu usług w związku z nabywanym świadczeniem od podmiotu zagranicznego.
Uznanie transakcji z tytułu nabycia towarów od czeskiego kontrahenta prowadzącego działalność gospodarczą na terytorium Czech za wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów, o którym mowa w art. 9 ustawy o podatku od towarów i usług oraz obowiązku wykazania jej w deklaracji JPK_VAT, a także braku obowiązku wykazania dokonanej transakcji w informacji podsumowującej
Rozliczenie podatku VAT z tytułu nabycia towarów od czeskiego rolnika nie prowadzącego działalności gospodarczej.
Obowiązki rejestracyjne i dokumentacyjne z tytułu świadczenia usług na rzecz podmiotu z siedzibą w kraju będącego członkiem Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
Termin odliczania podatku naliczonego w związku z transakcją wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów
Określenie miejsca świadczenia usług zabudowy stoiska w sytuacji, gdy targi odbywają się na terytorium Unii Europejskiej (poza Polską) a zleceniodawcą jest podatnik z siedzibą w tym samym państwie, nie posiadający innego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej; określenia miejsca świadczenia usług zabudowy stoiska, gdy targi odbywają się na terytorium jednego państwa Unii Europejskiej (poza Polską
Termin wykazania wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów (WDT) ze stawką jak dla dostawy krajowej, gdy nie jest spełniony warunek dotyczący posiadania przez nabywcę właściwego i ważnego numeru identyfikacyjnego dla transakcji wewnątrzwspólnotowych; termin korekty opodatkowania ze stawka 0%
Zastosowanie stawki podatku w wysokości 0% VAT dla dokonanej wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów.
Możliwość wystawienia faktury VAT do paragonu nie zawierającego żadnego numeru służącego do identyfikacji podatkowej klienta – Podmiotu spoza UE, Podmiotu z UE będącego podatnikiem podatku od wartości dodanej, Podmiotu z UE niebędącego podatnikiem podatku od wartości dodanej oraz sposobu udokumentowania dokonanej transakcji poprzez wystawienie noty księgowej.
Wystawienie faktur dokumentujących usługi długoterminowego najmu samochodów na rzecz podatników podatku od wartości dodanej.
zapis numeru NIP - umieszczanie przedrostka PL przed numerem NIP na fakturach dokumentujących transakcje krajowe
Podatek od towarów i usług w zakresie obowiązku naliczenia i odprowadzenia kwoty podatku VAT, z tytułu zakupu wyposażenia pracowni technologicznej produkcji i przetwórstwa wytworów papierniczych od podmiotu z kraju będącego członkiem Unii Europejskiej.
Uznania dostawy towarów za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów opodatkowaną stawką w wysokości 0%.
Obowiązek rejestracji jako podatnik VAT-UE oraz brak obowiązku rozpoznania importu usług z tytułu nabywanych usług od podmiotów zagranicznych i rozliczania podatku od towarów i usług, zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy, a w konsekwencji do naliczania i odprowadzania podatku VAT od nabytych usług oraz brak obowiązku składania deklaracji VAT-9M.