Dotyczy określenia okresu w którym można odliczyć naliczony podatek VAT.
Prawo do korekty podstawy opodatkowania oraz podatku należnego w odniesieniu do Wierzytelności wobec Dłużnika, objętych Wygaśnięciem cesji, w rozliczeniu za okres, w którym nieściągalność wierzytelności zostanie uprawdopodobniona.
Wydanie interpretacji indywidualnej, w zakresie braku możliwości do odliczenia podatku VAT od poniesionych wydatków na realizację projeku.
Wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku z realizacją Projektu.
Wydanie interpretacji indywidualnej, która dotyczy obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących wykonane roboty oraz prace związane z realizacją projektu.
Wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy prawa do odliczenia podatku VAT z faktury dokumentującej zakup samochodu strażackiego.
Wydanie interpretacji indywidualnej, w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku z realizacją Projektu.
Wydanie interpretacji indywidualnej, w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku z realizacją Projektu.
Wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy braku prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków poniesionych na realizację inwestycji.
Wydanie interpretacji indywidualnej, w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku z realizacją projektu.
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z faktur dokumentujących nabycie towarów i usług związanych z realizacją projektu.
Dotyczy ustalenia czy gminie przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z przeprowadzoną inwestycją.
Wydanie interpretacji indywidualnej, która dotyczy braku prawa do odliczenia kwoty podatku VAT naliczonego w związku z realizacją projektu.
Dotyczy braku prawa do odliczenia podatku naliczonego VAT wynikającego z faktur dokumentujących wydatki związane z budową placu zabaw w miejscowości (…) przy zastosowaniu wskaźnika proporcji i wskaźnika, o którym mowa w art. 86 ust. 2a i n. ustawy o VAT.
Prawo do odzyskania podatku VAT w związku z zakupem sprzętu medycznego.
Możliwość naniesienia znaków akcyzy oraz prawo do obniżenia kwoty akcyzy o wartość nowych znaków podatkowych.
Zastosowanie art. 89a ust. 4 ustawy oraz art. 89b ust. 4 ustawy w związku z otrzymaniem od GDDKiA zasądzonego przez sąd wynagrodzenia.
Obniżenie podstawy opodatkowania w związku z zastosowaniem upustu. Uznanie upustu za kwotę brutto. Uwzględnienie otrzymanej rekompensaty w podstawie opodatkowania.
Czy otrzymana przez Spółkę wartość VAT należnego, wynikająca z faktury wystawionej przez Spółkę w związku z aportem do Nowej Spółki maszyny przemysłowej, stanowi dla Wnioskodawcy przychód podatkowy na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 7 uCIT?
Dotyczy braku prawa do obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją projektu oraz uznanie podatku należnego wykazanego w związku z rozliczeniem importu usług za podatek naliczony.
Wykazanie w ewidencji JPK_VAT podatku VAT należnego od każdej udokumentowanej transakcji, tj. zarówno z raportów fiskalnych, jak i wystawionych faktur w ramach procedury samofakturowania.
W zakresie ustalenia, czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym w opisanym stanie faktycznym Wnioskodawcy przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z faktur dokumentujących wydatki poniesione na usunięcie nieprawidłowości stanu technicznego wiaduktu zgodnie z decyzją X.
Sposób rozliczenia udzielonych upustów z tytułu obniżenia zużycia energii elektrycznej przez odbiorców uprawnionych.
Dotyczy braku prawa do odzyskania podatku VAT naliczonego w całości lub w części od wydatków poniesionych na realizację zadania.