1. Czy niezależnie od tego, z zysków których lat kapitał zapasowy jest zbudowany, i niezależnie od wskazań w uchwale z której części zysków strata za rok 2023 zostanie pokryta, Spółka nie będzie zobowiązana do skorygowania kosztów uzyskania przychodu o kwotę tzw. hipotetycznych odsetek uwzględnionych w rozliczeniu CIT odpowiednio w roku 2022 i 2023 w związku z przekazaniem zysku za rok 2021 na kapitał
Wypłata odsetek od udziału kapitałowego w spółce komandytowej - kwestia źródła przychodów i obowiązków płatnika (stan prawny z 2019 roku).
Czy w przedstawionym stanie faktycznym, Wnioskodawca będzie uprawniony do zaliczenia zapłaconych przez spółkę komandytowo - akcyjną odsetek od obligacji do swoich przychodów i jednocześnie swoich kosztów uzyskania przychodu na podstawie odpowiednio art. 12 ust. 1 i art. 15 ust. 1 w związku z art. 5 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Jak należy ustalić moment uzyskania przychodu, w przypadku gdy udział kapitałowy będzie wypłacany byłemu wspólnikowi spółki jawnej przez pozostających w spółce wspólników w ratach, zgodnie z zawartym z tymi wspólnikami porozumieniem ?
W jaki sposób opodatkować podatkiem dochodowym od osób prawnych odsetki od kapitałów dotacji funduszu poręczeniowego i pożyczkowego?
Dotyczy opodatkowania wypłaconych odsetek w wysokości 5% od udziału kapitałowego wniesionego do spółki jawnej przez wspólnika oraz zaliczenia wypłaconych kwot do kosztów uzyskania przychodów przez pozostałych wspólników oraz o określenie sposobu opodatkowania przychodów uzyskanych przez wspólników spółki jawnej z tytułu wypłaconych odsetek w wysokości 5% od udziału kapitałowego wniesionego do spółki