Obowiązek rozliczenie podatku VAT w Polsce z tytułu nabycia towarów.
Brak opodatkowania podatkiem VAT dokonanego na rzecz Wnioskodawcy przez Klienta zwrotu należności celno-podatkowych oraz jego dokumentowania.
Prawo Spółki, jako importera, do odliczenia podatku VAT w związku z nabyciem towaru od podmiotu mającego siedzibę poza terytorium Unii Europejskiej w ramach transakcji przeprowadzonej na warunkach Incoterms DDP
Skoro Spółka nie jest podatnikiem z tytułu importu towarów, to transakcja dokonana pomiędzy Spółką a Nabywcą nie wpisuje się w dyspozycję art. 22 ust. 4 ustawy. W związku z tym, dostawę towarów dokonaną przez Państwa na rzecz Nabywcy należy uznać - stosownie do art. 22 ust. 1 pkt 1 ustawy - za dokonaną, a tym samym opodatkowaną, w miejscu rozpoczęcia wysyłki, tj. na terytorium państwa trzeciego (Ukraina
Brak opodatkowania na terytorium Polski dostaw towarów dokonywanych na rzecz Nabywcy.
Jesteście Państwo uprawnieni do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na odprawę celną i transport importowanych wózków widłowych. Jednak w związku z tym, że nie ma możliwości przypisania ich wprost do określonych przychodów. Nie można bowiem ustalić, uzyskaniu jakiego konkretnego przychodu ten wydatek służy. Powinni Państwo zakwalifikować przedmiotowe koszty do kosztów innych
Prawo do zastosowania w eksporcie towarów stawki podatku w wysokości 0% na podstawie otrzymanego od firmy kurierskiej dokumentu „Proof of Export”.
Rozpoznanie eksportu towarów oraz możliwości zastosowania stawki podatku 0%.
opodatkowanie dostawy zintegrowanego urządzenia szlifująco-polerującego
Możliwości zastosowania stawki podatku w wysokości 0% dla eksportu towarów w schemacie nr 1 oraz możliwości zastosowania stawki podatku w wysokości 0% dla eksportu towarów w schemacie nr 2.
Powstanie obowiązku podatkowego w związku z podwójnym wykazaniem w rejestrze odpraw uproszczonych tej samej faktury
Rozpoznanie i opodatkowanie w Polsce eksportu towarów w ramach transakcji łańcuchowej i zastosowanie 0% stawki VAT na podstawie posiadanych dokumentów.
Bezpłatna aplikacja "Granica" przygotowana na urządzenia mobilne udostępnia informacje o aktualnej sytuacji na polskich drogowych przejściach granicznych. Pozwala uzyskać informacje o długości kolejki, średnim czasie oczekiwania na odprawę, prognozach zmiany tego czasu w najbliższych godzinach. Daje możliwość zaplanowania i wyboru najdogodniejszego przejścia granicznego.
Rząd planuje kolejne zmiany w sposobie rozliczania ulgi na dziecko. Nowe regulacje znajdą zastosowanie już do zeznań składanych za 2014 r. 2 września 2014 r. Ministerstwo Finansów przekazało do uzgodnień międzyresortowych projekt zmian w updof w tej sprawie.
Brak obowiązku poboru podatku u źródła z tytułu nabywanych przez Wnioskodawcę usług odpraw celnych, usług pozyskania licencji eksportowych, usług dokumentacyjnych oraz usług ubezpieczeniowych.
Wartość poniesionych przez zagranicznego usługodawcę kosztów należności celno-podatkowych Wnioskodawca powinien uwzględnić w podstawie opodatkowania z tytułu importu usług.
W zakresie prawa Spółki do zastosowania, na podstawie posiadanych dokumentów, stawki VAT 0% dla świadczonych na terytorium kraju usług transportu towarów, stanowiących część usługi transportu międzynarodowego.
Określenie momentu powstania obowiązku podatkowego w wewnątrzwspólnotowym nabyciu towarów sprawdzonych na unijny obszar celny.
rozliczenie transakcji nabycia towarów przez Wnioskodawcę od podmiotu ze Szwajcarii w sytuacji gdy transport i odprawa celna dokonywana jest przez Wnioskodawcę oraz prawidłowego rozliczenia transakcji na rzecz ostatecznego odbiorcy w Polsce
rozliczenie transakcji nabycia towarów przez Wnioskodawcę od podmiotu ze Szwajcarii w sytuacji gdy odprawa celna dokonywana jest na terytorium Niemiec oraz prawidłowego rozliczenia transakcji na rzecz ostatecznego odbiorcy w Polsce
W opisanym schemacie dostawy podatnikiem zobowiązanym do uiszczenia podatku z tytułu importu towarów dokonanego na terenie Polski jest ostateczny nabywca, tj. Wnioskodawca.
Czy prawidłowe będzie rozpoznanie przez Wnioskodawcę kosztów transportu, ubezpieczenia towaru w drodze oraz jego odprawy celnej w dacie poniesienia tych kosztów w rozumieniu art. 15 ust. 4d i 4e, tj. potraktowanie tych kosztów jako kosztów innych niż bezpośrednio związane z przychodem?