Możliwość dokonania odliczeń w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatków na zakup materiałów związanych z przystosowaniem łazienki do potrzeb wynikających z niepełnosprawności.
W zakresie skutków podatkowych zakupu samochodu przez opiekuna osoby całkowicie ubezwłasnowolnionej, posiadającej orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności.
Możliwość skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej dla wydatków poniesionych w ramach adaptacji lokalu mieszkalnego ze zmianą pieca c.o. opalanego drewnem na termokominek z automatycznym podajnikiem.
W zakresie skutków podatkowych zakupu samochodu przez przedstawiciela ustawowego niepełnosprawnego dziecka.
Skoro wydano dla Pana orzeczenie o całkowitej niezdolności do pracy, które to orzeczenie jest – jak wynika z wyżej powołanych przepisów – traktowane na równi z orzeczeniem o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym – przy zakupie samochodu osobowego był Pan uprawniony do skorzystania ze zwolnienia z art. 8 pkt 6 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
W tak przedstawionym stanie faktycznym, skoro jak Pan zaznaczył, w orzeczeniu zostało wskazane, że niepełnosprawność jest związana z chorobą neurologiczną mającą wpływ na narząd ruchu, to wskazać należy, że ma Pan prawo do skorzystania ze zwolnienia wynikającego z treści art. 8 pkt 6 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
1. Czy może Pani skorzystać z odliczenia ulgi rehabilitacyjnej na turnus rehabilitacyjny, przy Pani udziale finansowym 1.090 zł? 2. Czy może Pani skorzystać z odliczenia na telefon komórkowy (ulga rehabilitacyjna) przy Pani udziale finansowym 2.799zł?
1. Czy może Pani skorzystać z odliczenia ulgi rehabilitacyjnej na turnus rehabilitacyjny, przy Pani udziale finansowym 1.090 zł? 2. Czy może Pani skorzystać z odliczenia na telefon komórkowy (ulga rehabilitacyjna) przy Pani udziale finansowym 2.799zł?
Ulga rehabilitacyjna, wydatki na przystosowania łazienki z wanną na łazienkę z kabiną prysznicową.
Ulga rehabilitacyjna, wydatki na wykonanie utwardzonych ścieżek i podjazdów, likwidację progów i schodów na terenie przylegającym do domu na działce wchodzącej w skład rodzinnych ogrodów działkowych, dla osoby pozostającej na utrzymaniu podatnika.
W zakresie możliwości skorzystanie z ulgi rehabilitacyjnej dotyczącej wydatków na wyrównanie terenu działki wokół domu oraz umocnienie skarpy powstałej w wyniku wyrównania.
Skutki podatkowe zawarcia umowy sprzedaży udziału w samochodzie osobowym przez osobę niepełnosprawną.
Wydatki poniesione przez Wnioskodawczynię na wymianę drzwi balkonowych z niskim progiem i okna z obniżonymi klamkami w celu poprawienia funkcjonowania, przystosowania mieszkania do Jej niepełnosprawności stanowią wydatki na adaptację mieszkania i budynku mieszkalnego oraz jego wyposażenie, odpowiadające potrzebom wynikającym z niepełnosprawności Wnioskodawczyni. Zatem powyższe wydatki Wnioskodawczyni
Wydatki poniesione przez Wnioskodawcę na wymianę okna z obniżoną klamką w celu poprawienia funkcjonowania, przystosowania mieszkania do Jego niepełnosprawności stanowią wydatki na adaptację mieszkania i budynku mieszkalnego oraz jego wyposażenie, odpowiadające potrzebom wynikającym z niepełnosprawności Wnioskodawcy. Zatem powyższe wydatki Wnioskodawca może odliczyć od dochodu w ramach ulgi rehabilitacyjnej
w zakresie skutków podatkowych zakupu samochodu przez osobę niepełnosprawną.
Możliwość skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej z tytułu poniesionego wkładu własnego na zakup samochodu w ramach programu PFRON "Sprawny dojazd".
Ustalenie prawa do skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej z tytułu wydatków poniesionych na używanie samochodu ciężarowego dla potrzeb związanych z przewozem na niezbędne zabiegi rehabilitacyjne.
Czy zakup urządzenia rehabilitacyjnego do światłoterapii może zostać w całości lub części odliczony od dochodu z uwagi na ukończenie przez podatnika 70 lat życia i stan zdrowia w sytuacji, gdy brak jest orzeczenia o niepełnosprawności?
Czy osoba z orzeczoną I grupą inwalidztwa, poruszająca się na wózku inwalidzkim, może skorzystać z odliczenia od dochodu wydatków określonych w art. 26 ust. 7a pkt 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy osoba będąca przewodnikiem ma wykazać otrzymaną kwotę w swoim zeznaniu?
Czy osoba posiadająca pierwszą grupę inwalidzką z tytułu znacznego stopnia niepełnosprawności narządu ruchu ma prawo do odliczenia kwoty z tytułu opłacenia przewodnika?
Czy podatnik, który posiada I grupę inwalidztwa związaną z niepełnosprawnością narządów ruchu, może w zeznaniu podatkowym za 2003 r., skorzystać z ulgi podatkowej określonej w art. 26 ust. 7a pkt 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?