Ustalenie, czy wartości wynikające z faktur stanowią przychody w okresach rozliczeniowych, w których doszło do realizacji dostaw towarów, czy korekty wartości Projektu A. powinny zostać wykazane jako zwiększenie wartości przychodów osiągniętych w okresach rozliczeniowych, w których wystawiono faktury dokumentujące przedmiotowe korekty oraz czy obciążenia kosztami opłat celnych i opłat antydumpingowych
Brak opodatkowania podatkiem VAT dokonanego na rzecz Wnioskodawcy przez Klienta zwrotu należności celno-podatkowych oraz jego dokumentowania.
Możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów należności celno-podatkowych.
Należności celne naliczone w związku z dostawami w roku 2019, 2020 zapłacone w 2022 r. należy zaliczyć do kosztów podatkowych w 2022 r. Tym samym, skoro wydatek poniesiony z ww. tytułu należy zaliczyć do kosztach podatkowych w 2022 r., to spowoduje to obowiązek dokonania korekty zeznania podatkowego składanego za rok 2022.
Ustalenie momentu rozpoznania przychodu z tytułu zwróconych na rachunek bankowy Spółki należności celnych przywozowych.
W zakresie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów cła antydumpingowego dotyczącego towarów sprzedanych w 2011 r. i 2012 r.
w zakresie nieuwzględnienia cła zawieszonego w podstawie opodatkowania z tytułu importu towarów
Wartość poniesionych przez zagranicznego usługodawcę kosztów należności celno-podatkowych Wnioskodawca powinien uwzględnić w podstawie opodatkowania z tytułu importu usług.
W zakresie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów cła antydumpingowego dotyczącego towarów sprzedanych w 2011 r. i 2012 r.
Czy kwota cła, wynikająca z decyzji Naczelnika Urzędu Celnego, stanowi koszt uzyskania przychodu podlegający rozliczeniu zgodnie z art.15 ust. 4c ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy Spółka może zwiększyć koszty podatkowe o kwotę cła, wynikającego z decyzji Naczelnika Urzędu Celnego pod datą wystawienia decyzji, tj. w miesiącu lutym 2013 r. (w przypadku zapłaty zobowiązania w przewidzianym prawem terminie), czy też należy skorygować koszty roku, w którym towary zostały zaimportowane i dla którego został określony dług celny, tj. koszty roku 2011?
Czy kosztem uzyskania przychodów Spółki będzie w całości zapłacony w 2007 r. podatek akcyzowy za 2005 r. określony decyzjami Naczelnika Urzędu Skarbowego?
Zagadnienie, o rozstrzygnięcie którego zwraca się Spółka, dotyczy ustalenia miesiąca, w którym Spółka ma prawo dokonać korekty deklaracji VAT -7 i wykazać podatek naliczony. Spółka stoi na stanowisku, iż prawo do obniżenia podatku należnego o naliczony wynikający z importu towarów przy zastosowaniu procedury uproszczonej przysługuje w styczniu lub lutym 2004r. 1471/NUR1/443-449/05/AP, postanowienie
Podatnik ma wątpliwości, czy należności celne oraz koszty za obsługę należności celnych są kosztem uzyskania przychodów.
Podatnik ma wątpliwości czy należności celne oraz koszty za obsługę należności celnych są kosztem uzyskania przychodów.
Kiedy powstaje prawo do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony wynikający z decyzji określającej prawidłową wysokość zobowiązania podatkowego wydanej przez naczelnika urzędu celnego?