Czy wszystkie opłaty egzekucyjne pobrane lub ściągnięte po dniu 1 stycznia 2019 r. stały się daninami publicznymi, o których mowa w art. 149 ust. 1 ustawy o komornikach sądowych i które w myśl art. 149 ust. 1 i 2 ustawy o komornikach sądowych po potrąceniu wynagrodzenia prowizyjnego powinny być odprowadzone na rachunek organu podatkowego, czy też przepisy art. 149 ust. 1 i 2 ustawy o komornikach sądowych
Czy przepisy art. 149 i 150 ustawy z dnia 22 marca 2018 r. o komornikach sądowych (Dz.U. 2018 poz. 771) mają zastosowanie do opłat egzekucyjnych, o których mowa w art. 49 ust. 1 u.k.s.e, tj. ściąganych wraz z egzekwowanym roszczeniem w ramach toczącego się postępowania w sprawach wszczętych i niezakończonych przed dniem 1 stycznia 2019 r., mając na względzie treść art. 52 ust. 1 ustawy z dnia 28 lutego
Czy opłaty należne w postępowaniach egzekucyjnych wszczętych i niezakończonych przed 1 stycznia 2019 r., ustalone na podstawie ustawy o komornikach sądowych i egzekucji stanowią dochód budżetu państwa w myśl art. 149 ustawy o komornikach sądowych.
Czy opłaty należne w postępowaniach egzekucyjnych wszczętych i niezakończonych przed 1 stycznia 2019 r., ustalone na podstawie u.k.s.e. stanowią dochód budżetu państwa w myśl art. 149 u.o.k.s.?
Zwrot nadpłaconych odsetek uzyskanych od PFRON jest wyłączony z podstawy opodatkowania na podstawie art. 12 ust. 4 pkt 7 updop
stosowanie zwolnienia określonego w art. 17 ust. 1 pkt 4 tej ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
Czy dochód, który Wnioskodawca przeznaczył na cele statutowe musi być pomniejszony o kwoty naliczonych i zapłaconych składek na PFRON oraz na zapłatę kary umownej?
Czy zapłacone przez Spółkę odsetki od nieterminowych wpłat należności na rzecz innych niż Polska państw członkowskich Unii Europejskiej stanowią koszt uzyskania przychodu?
Czy jednoosobowa spółka Skarbu Państwa postawiona w stan upadłości jest zobowiązana do odprowadzania wpłat z zysku na rzecz budżetu państwa?
Czy dochód powstały w procesie restrukturyzacyjnym Zespołu Opieki X, prowadzonym na podstawie ustawy o pomocy i restrukturyzacji publicznych zakładów opieki zdrowotnej, wskutek niezaliczenia do kosztów podatkowych odsetek za zwłokę od zaległych należności budżetowych Z, może nie podlegać opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Czy należności podatkowe od budżetu państwa przynależne spółce przejmowanej po połączeniu dwóch spółek z o.o. mogą być traktowane jako należności spółki przejmującej (nadwyżka zapłaconego podatku dochodowego od osób prawnych nad podatkiem należnym) ?