W związku z nabyciem opisanych Wierzytelności trudnych nie dochodzi/nie dojdzie do odpłatnego świadczenia usług, o którym mowa w art. 8 ust. 1 ustawy, tym samym transakcje te pozostają/pozostaną poza zakresem opodatkowania podatkiem od towarów i usług - nie stanowią/nie będą stanowić usługi w rozumieniu ustawy o VAT i nie podlegają/nie będą podlegać opodatkowaniu tym podatkiem.
Skutki podatkowe przekazania wierzytelności spółki białoruskiej na podstawie umowy cesji.
Świadczenie przez Państwa usługi na rzecz podmiotu będącego podatnikiem w rozumieniu przepisu art. 28a ustawy, należy ustalić zgodnie z ogólną zasadą dotyczącą ustalania miejsca świadczenia usług, o której mowa w art. 28b ust. 1 ustawy, zatem jest to miejsce, w którym usługobiorca (EBOR) posiada siedzibę działalności gospodarczej.
Czynności sprzedaży wierzytelności w ramach sekurytyzacji będą wyłączone z opodatkowania na podstawie art. 2 pkt 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. Skoro zwrotne przeniesienie wierzytelności nie będzie dokonane na podstawie odrębnej umowy, w szczególności wymienionej w art. 1 ust. 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, to zwrotne przeniesienie wierzytelności nie będzie opodatkowane
Braku opodatkowania podatkiem VAT nabycia Wierzytelności pożyczkowych w ramach datio in solutum.
Brak opodatkowania podatkiem VAT nabycia wierzytelności pożyczkowych w ramach datio in solutum.
Brak opodatkowania podatkiem VAT nabycia wierzytelności pożyczkowych w ramach datio in solutum.
Skutki podatkowe otrzymania wierzytelności pożyczkowej nabytej w drodze datio in solutum.
Skutki podatkowe spłaty wierzytelności pożyczkowych otrzymanych w ramach datio in solutum.
Ustalenie czy kwota odszkodowania wypłaconego przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe będzie stanowić przychód podatkowy oraz czy kwota netto faktury wystawionej na Spółkę przez serwis ASO (lub kwota netto powiększona o 50% VAT) będzie stanowiła koszt podatkowy Spółki.
Uznanie czynności nabycia wierzytelności pieniężnych za czynności podlegające opodatkowaniu oraz zwolnienia z opodatkowania świadczonych usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 40 ustawy.
Zwolnienie z opodatkowania nabycia Obligacji, nabycia Wierzytelności oraz nabycia Weksla.
Ustalenie obowiązku podatkowego Fundacji rodzinnej (wierzytelności pożyczkowe i spadkowe).
Ustalenie czy wniesienie Wierzytelności do Fundacji będzie zwolnione z opodatkowania oraz czy przychody uzyskane z odsetek od Wierzytelności będą podlegały zwolnieniu.
Obowiązek dokonania korekty kosztu uzyskania przychodów rozpoznanego przez Spółkę z tytułu Dyskonta.
Spełnienie warunku korzystania z opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek.
Moment powstania obowiązku podatkowego przy przelewie wierzytelności oraz czy zmiana wierzytelności ze spornej na bezsporną wpływa na podstawę opodatkowania i konieczność dopłaty podatku.