Prawa do odliczenia w związku z nabyciem nieruchomości rolnych i ruchomości w postaci maszyn i urządzeń rolniczych.
Prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z przeniesieniem majątku Spółki.
Planowana transakcja Połączenia będzie czynnością wyłączoną z opodatkowania podatkiem od towarów i usług zgodnie z art. 6 pkt 1 ustawy, bowiem przedmiotem transakcji będzie przedsiębiorstwo w rozumieniu art. 551 Kodeksu cywilnego.
Umowa darowizny przedsiębiorstwa – spółki cywilnej zawarta między ojcem a synem będzie korzystać ze zwolnienia z art. 4a ust. 1 pkt 1 ustawy PSD.
Skoro umowa darowizny przedsiębiorstwa będzie wiązała się z przejęciem długów, ciężarów i zobowiązań darczyńcy, to umowa ta będzie stanowiła czynności podlegającej opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Brak opodatkowania czynności przekazania przedsiębiorstwa oraz brak obowiązku korekty stosownie do art. 91 ust. 1-8 ustawy.
W zakresie ustalenia czy: - przedmiotem Umowy jest „przedsiębiorstwo” w rozumieniu art. 4a pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych; - otrzymywana przez Finansującego rata kapitałowa w części stanowiącej spłatę wartości początkowej środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych nie będzie stanowić przychodu Finansującego.
Uznanie przejęcia przedsiębiorstwa w spadku za czynność neutralną na gruncie podatku VAT.
W zakresie nieuznania zbywanych składników majątku za przedsiębiorstwo i zorganizowaną część przedsiębiorstwa, opodatkowania dostawy Lokali oraz prawa do odliczenia podatku VAT.
Nieuznanie zbywanych składników majątku za przedsiębiorstwo i zorganizowaną część przedsiębiorstwa oraz prawa do odliczenia podatku VAT z faktury dokumentującej nabycie składników majątkowych
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania Spółki, będącej nabywcą przedsiębiorstwa, za następcę prawnego zbywającego przedsiębiorstwo w zakresie podatku VAT oraz prawa do przyjmowania faktur korygujących z danymi i NIP Spółki, dotyczących zakupów dokonanych przez zbywcę przedsiębiorstwa przed datą nabycia przedsiębiorstwa.
Nieuznania zbywanych składników majątku za przedsiębiorstwo i zorganizowaną część przedsiębiorstwa, opodatkowanie dostawy Nieruchomości oraz prawo do odliczenia podatku VAT.
Opodatkowanie podatkiem VAT dostawy Nieruchomości oraz prawo do obniżenia podatku VAT należnego o podatek VAT naliczony lub zwrot nadwyżki podatku naliczonego nad należnym, w związku z nabyciem Nieruchomości
Wnoszony aportem zespół składników materialnych i niematerialnych Przedsiębiorstwa (z wyłączeniem Nieruchomości Handlowych) stanowi zbycie przedsiębiorstwa i w konsekwencji transakcja ta podlega wyłączeniu z opodatkowania podatkiem VAT.
Sprzedaż składników majątkowych stanowi czynność niepodlegającą opodatkowaniu na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy oraz Kupujący, w związku z transakcją sprzedaży składników majątku, zobligowany jest/ma prawo dokonać korekty podatku VAT zgodnie z art. 91 ust. 9 ustawy.
Uznanie, że przeprowadzenie połączenia Spółki ze Spółką Przejmowaną nie będzie podlegało opodatkowaniu VAT.
Czy dochód Fundacji w części przeznaczonej na zakup przedsiębiorstwa Spółki będzie korzystał ze zwolnienia z opodatkowania CIT uregulowanego w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy CIT.
Opisane we wniosku składniki majątku stanowią przedsiębiorstwo i Wnioskodawca będzie zobowiązany do kontynuacji amortyzacji obcego środka trwałego według zasad przyjętych przez wnoszącego aport, mimo iż to on poczynił nakłady na ten obcy środek trwały.
Brak podlegania opodatkowaniu podatkiem VAT przejęcia działalności produkcyjnej w ramach Transakcji oraz brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku z przejęciem przez Kupującego od Sprzedającego jego działalności produkcyjnej w ramach Transakcji.
Darowizna zorganizowanej części przedsiębiorstwa z ojca na córkę, dokonana aktem notarialnym.
Darowizna zorganizowanej części przedsiębiorstwa z ojca na syna, dokonana w akcie notarialnym.
Uznanie, że przekazanie Przedsiębiorstwa Spółki w ramach rozwiązania Spółki bez przeprowadzenia postępowania likwidacyjnego na rzecz Wspólnika będzie podlegać wyłączeniu spod opodatkowania podatkiem VAT oraz w sprawie nie znajdą zastosowania przepisy art. 14 ust. 1, ust. 4 oraz ust. 5 ustawy VAT dotyczące opodatkowania przekazania poszczególnych towarów na rzecz wspólników w ramach rozwiązania spółki