nabycie od podmiotu zagranicznego
Interpretacja
06.11.2023 Podatki

Brak rozpoznania importu towarów w momencie sprzedaży żelazostopów przez podmiot z Ukrainy oraz uznanie z tytułu ww. sprzedaży za podatnika w rozumieniu art. 17 ust. 1 pkt 5 ustawy o VAT.

Interpretacja
27.02.2023 Podatki

Czy należności wypłacane na rzecz Kontrahenta w związku z nabyciem usługi opisanej w stanie faktycznym są objęte zakresem art. 21 ust. 1 pkt 1 lub art. 21 ust. 1 pkt 2a ustawy o CIT, a tym samym Spółka (jako płatnik) jest zobowiązana do pobrania podatku u źródła

Interpretacja
20.01.2023 Podatki

Opodatkowanie transakcji nabycia sprzętu do ćwiczeń od firmy z Wielkiej Brytanii.

Interpretacja
06.12.2022 Podatki

Wykazanie transakcji nabycia pojazdu jako wewnątrzwspólnotowe nabycie towaru oraz możliwość odliczenia zapłaconego do urzędu celnego podatku VAT.

Interpretacja
21.11.2022 Podatki

Czy nabywając Oprogramowanie i dokonując płatności za licencje użytkownika końcowego, Spółka zobowiązana jest do potrącania zryczałtowanego podatku dochodowego od tych wypłat, zaś jego niepobranie uzależnione jest od pozyskania certyfikatu rezydencji podatkowej dostawcy Oprogramowania.

Interpretacja
11.03.2021 Podatki

Czy wynagrodzenie za świadczenie Usługi inżynieryjnej nie stanowi należności, o których mowa w art. 21 ust. 1 pkt 2a Ustawy o PDOP oraz art. 21 ust. 1 pkt 1 Ustawy o PDOP, a w związku z tym Wnioskodawca nie ma obowiązku poboru zryczałtowanego podatku dochodowego od jego wypłaty?

Interpretacja
19.06.2020 Podatki

Opodatkowanie podatkiem u źródła wypłat dokonywanych na rzecz zagranicznych podmiotów w związku z nabywanymi usługami zdalnej obsługi klientów i dealerów krajowych.

Interpretacja
12.06.2020 Podatki

Wnioskodawczyni nie była zobowiązana do zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych z tytułu opisanej czynności, w zw. z czym kwota podatku uiszczona została nienależnie, a zatem w sprawie zgodnie z brzmieniem art. 72 § 1 pkt 1 Ordynacji podatkowej wystąpiła nadpłata, o której stwierdzenie a w konsekwencji zwrot podatku Wnioskodawczyni może się ubiegać.

Interpretacja
09.06.2020 Podatki

Umowy pożyczki nie będą podlegać opodatkowaniu pcc na podstawie art. 1 ust. 4 pkt 2 upcc, ponieważ jak wskazał Wnioskodawca środki pieniężne będące przedmiotem umowy pożyczki w chwili jej zawarcia będą znajdowały się poza terytorium RP oraz umowa ta zostanie zawarta poza terytorium RP

Interpretacja
30.04.2020 Podatki

Gdyby bowiem miejsce użytkowania samochodu było przez dotychczasowego właściciela zmienione na teren Austrii, to samochód winien był być tam zarejestrowany. Trudno zatem podzielić pogląd, że przemieszczenie samochodu za granicę jest równoznaczne z położeniem samochodu jako rzeczy za granicą.

Interpretacja
21.06.2013 Podatki

Opodatkowanie właściwą stawką podatku importu usług z tytułu nabycia usługi wykonanej przez kontrahenta zagranicznego przyłącza wody o jej dostawy oraz przyłącza energii i elektrycznej do stoiska wystawienniczego na terytorium Francji oraz udokumentowanie nabycia tej usługi fakturą wewnętrzną

Interpretacja

Czy poniesiony przez Spółkę wydatek na uiszczenie opłaty za nabycie praw do sprzedaży na rynku niemieckim będzie kwalifikowany jako koszt uzyskania przychodu inaczej niż bezpośrednio związany z przychodem?

Interpretacja
18.09.2009 Podatki

Części budowlane elektrowni wiatrowych nie mogą zostać zaklasyfikowane jako majątek nieruchomy w rozumieniu Konwencji, a argument nr 3 w żaden sposób nie może być interpretowany jako uznanie przez Spółkę, iż może być inaczej. Argument nr 3 ma charakter uzupełniający. Reasumując, biorąc pod uwagę przytoczone powyżej argumenty, zdaniem Spółki sprzedaż przez podmiot z siedzibą w Danii udziałów w poszczególnych

Interpretacja
05.02.2009 Podatki

Prawo do odliczenia podatku naliczonego (stanowiącego podatek należny od dostawy, dla której podatnikiem będzie Spółka) wystąpi zamiesiąc, w którym powstanie obowiązek podatkowy, tj. za miesiąc podpisania protokołu odbioru instalacji i przekazania do eksploatacji głównemu użytkownikowi, przy uwzględnieniu zaliczek. Ponadto jeżeli8 w tym terminie Spółka nie dokonała/nie dokona odliczenia, zgodnie z

Interpretacja
20.01.2009 Podatki

Podatnikiem podatku od towarów i usług z tytułu zakupu instrumentu muzycznego dostarczonego i zamontowanego przez firmę niemiecką w siedzibie Szkoły jest Wnioskodawca zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 5 oraz art. 22 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku od towarów i usług.

Interpretacja
25.07.2008 Podatki

Czy jednorazowa transakcja nabycia towaru na terytorium Niemiec, który nie jest towarem handlowym, stanowi wewnątrzwspólnotowe nabycie?

Interpretacja
25.07.2008 Podatki

Czy jakiekolwiek nabycie, tj. zarówno towarów handlowych, jak i nie handlowych, od osoby niebedącej podatnikiem podatku od wartości dodanej stanowi wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów?

Interpretacja
26.03.2008 Podatki

Podatek akcyzowy w zakresie opodatkowania leasingowanych samochodów osobowych

Interpretacja
26.02.2008 Podatki

czy możliwe jest potraktowanie opisanego przemieszczenia towarów własnych jako dostawy niestanowiącej dla Wnioskodawcy wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów, czy w związku z powyższym niezbędna jest rejestracja ww. podmiotu w Polsce jako podatnika VAT ?

Interpretacja
10.01.2008 Podatki

Przy tak przedstawionym stanie faktycznym Spółka wniosła o potwierdzenie, że nabycie usług reklamowych, polegających na zamieszczaniu reklamy Spółki w czasopismach specjalistycznych, od rosyjskich kontrahentów nie jest importem usług, a co za tym idzie po stronie Spółki nie powstanie obowiązek naliczenia podatku od towarów i usług.

Interpretacja
19.12.2007 Podatki

Czy Spółka prawidłowo określiła podmiot zobowiązany do rozliczenia transakcji?

Interpretacja
18.09.2007 Podatki

W jaki sposób podatnik powinien skorygować błędnie wykazany podatek naliczony i należny? Czy powinien dokonać tego jednorazowo w dacie wystawienia korekt (w bieżącym rozliczeniu), czy też powinien korygować poszczególne deklaracje, w których wykazywał błędnie podatek należny i naliczony?

Poprzednia Następna