Wartość stanowiąca Saldo dodatnie stanowi dla Spółki koszt uzyskania przychodu w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o CIT oraz moment rozpoznania przez Spółkę kosztu podatkowego z tytułu zwrotu Salda dodatniego.
Ustalenie przychodów i kosztów z tytułu sprzedaży nieruchomości stanowiącej wspólną inwestycję zgodnie z art. 5 ust. 1 updop.
Ustalenie, w jakiej dacie powstanie przychód podatkowy z tytułu sprzedaży prenumeraty/czasopisma oraz dostępu do elektronicznych publikacji oraz momentu zaliczenia do kosztów wydatków z tego tytułu.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup głośników.
Kwota stanowiąca Saldo dodatnie jako koszt uzyskania przychodu dla Spółki w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o CIT oraz moment rozpoznania kosztu podatkowego z tytułu Salda dodatniego.
Ustalenie, czy wydatki poniesione na nabycie gruntów na mocy zawartej Umowy przeniesienia stanowią koszt uzyskania przychodów w dacie przekazania gruntów wraz z wybudowaną na nich Nową drogą.
Kwota stanowiąca Saldo dodatnie jako koszt uzyskania przychodu dla Spółki w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o CIT oraz moment rozpoznania kosztu podatkowego z tytułu Salda dodatniego.
Kwota stanowiąca Saldo dodatnie jako koszt uzyskania przychodu dla Spółki w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o CIT oraz moment rozpoznania kosztu podatkowego z tytułu Salda dodatniego.
Momentem uzyskania przychodu, zgodnie z art. 12 ust. 3e ustawy o CIT, będzie dzień otrzymania zapłaty. Koszty bezpośrednie należy ujmować podatkowo w momencie wykazania odpowiadających im przychodów (proporcjonalnie do wartości zysków w dacie i wartości ich otrzymania).
Moment poniesienia kosztów realizacji przedsięwzięcia deweloperskiego.
Możliwość zaliczenia oraz momentu poniesienia wydatków z tytułu wnoszonych wkładów finansowych na realizację Projektu.
Wydatki na wypłatę dodatkowego wynagrodzenia rocznego za 2024 r., wypłaconego w terminie zgodnym z wewnętrznym regulaminem wynagradzania tj. w roku 2025, są kosztem uzyskania przychodów miesiąca grudnia 2024 roku.
Skutki podatkowe wynikające ze współpracy związanej z dystrybucją ubezpieczeń dotyczące momentu rozpoznania przychodów i kosztów uzyskania przychodów z tytułu przekazywanych płatności na współfinansowanie nakładów.
Wydatki poniesione na prace polegające na całkowitej rozbiórce torów kolejowych i ich odbudowie Spółka może zaliczyć na bieżąco w koszty uzyskania przychodu, w dacie poniesienia, zgodnie z art. 15 ust. 4e updop.
Moment ujęcia w kosztach uzyskania przychodu zasądzonych wyrokiem opłat z tytułu zaległego czynszu i odsetek.
Możliwość oraz moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kwoty stanowiącej Saldo Dodatnie.
Koszty pośrednie przekraczające w całości rok podatkowy, w którym zostały udokumentowane, powinny zostać rozliczone w kosztach podatkowych roku, którego dotyczą na podstawie art. 15 ust. 4d zdanie drugie updop.
Wydatki poniesione na zakup Nieruchomości Drogowej można zaliczyć w koszty uzyskania przychodów zgodnie z art. 15 w zw. z art. 16 ust. 1 pkt 1 lit. a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz rozpoznanie momentu jako koszty bezpośrednie.
Możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów zaległych składek ZUS, odsetek za zwłokę, ewentualnych kar nałożonych przez Organ rentowy oraz momentu rozpoznania kosztu.
Niezamortyzowana wartość likwidowanego środka trwałego nie zwiększa wartości początkowej środka trwałego wybudowanego w miejsce środka trwałego zlikwidowanego i jest zaliczana do kosztów uzyskania przychodów w postaci straty w środkach trwałych w miesiącu dokonania rozbiórki budynku.
Moment zaliczania do kosztów uzyskania przychodów wydatków wynikających z nieopłaconych faktur.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków na prace adaptacyjne fit out oraz ustalenie momentu rozpoznania kosztów.
Określenie momentu potrącalności kosztów bezpośrednio związanych z przychodami, poniesionych po upływie jednego roku lub więcej lat od końca roku podatkowego, w którym Spółka osiągnęła przychód związany z tymi kosztami.