Prawo do ponownego korzystania ze zwolnienia, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy w zw. z art. 113 ust. 11 ustawy od początku roku 2021, tj. z mocą wsteczną.
Prawo do skorzystania ze zwolnienia na podstawie art. 113 ust. 1 w zw. z ust. 9 ustawy (usługi warsztatowo-coachingowe).
Ustalenie, czy świadczone przez Spółkę usługi szkoleń na prawo jazdy kategorii B korzystają ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a) ustawy oraz prawa do skorzystania ze zwolnienia na podstawie art. 113 ust. 1 i ust. 9 ustawy.
Prawo do skorzystania ze zwolnienia na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy, przy świadczeniu usług koordynowania projektami o tematyce społecznej, brak opodatkowania podatkiem VAT świadczonych usług nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego.
Określenie proporcji obrotu podlegającego wliczeniu do limitu wartości sprzedaży, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy, uzyskanego z tytułu dzierżawy gruntów, stanowiących majątek wspólny małżonków.
Brak prawa do ponownego skorzystania ze zwolnienia podmiotowego na mocy art. 113 ust. 1 ustawy VAT oraz prawo do skorzystania ze zwolnienia podmiotowego na mocy ww. przepisu.
Prawo do ponownego korzystania ze zwolnienia określonego w art. 113 ust. 1 ustawy, w zw. z art. 113 ust. 11 ustawy, począwszy od 1 stycznia 2024 r.
Brak obowiązku uwzględnienia w limicie, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy, wartości usług świadczonych poza terytorium kraju oraz rejestracji jako czynny podatnik VAT.
Brak konieczności wliczenia kwot świadczonych usług pośrednictwa ubezpieczeniowego do wartości sprzedaży, o której mowa w art. 113 ust. 1 ustawy o VAT, oraz dokumentowanie świadczonych usług.
Zwolniene z podatku usługi najmu lokalu mieszkalnego oraz obowiązek wliczania do limitu zwolnienia podmiotowego świadczonych usług najmu prywatnego.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 113 ustawy o podatku od towarów i usług w związku z wykonywaniem usług.
Możliwość korzystania ze zwolnienia, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług, pod warunkiem nieprzekroczenia ustawowego limitu przychodów z działalności.
Ustalenie: - czy wynajem pomieszczeń dla kontrahentów zewnętrznych i związane z tym refakturowanie mediów, pokoi gościnnych dla funkcjonariuszy i emerytów SW oraz świadczenie usług ksero dla potrzeb osadzonych jest działalnością gospodarczą w rozumieniu art. 15 ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług, - czy kwoty przeniesienia kosztów (refakturowanie) opłat za media związanych z wynajmem pomieszczeń
Obowiązek wliczania płatności przy pomocy BLIK za usługi pielęgnacji psów na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej do limitu 20 000 zł umożliwiającego skorzystanie ze zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży za pomocą kasy rejestrującej.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 113 ust. 1 i ust. 9 ustawy o VAT oraz zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej
Możliwość skorzystania ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 113 ustawy o podatku od towarów i usług w związku z wykonywaniem usług w zakresie sprzedaży powierzchni reklamowej w internecie oraz dostawy towarów tj. sprzedaży własnoręcznych obrazów.
Możliwość zastosowania zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT w związku ze świadczeniem usług szkoleniowych oraz usług zarządzania i administrowania nieruchomościami mieszkaniowymi na zlecenie oraz możliwości dokonania korekty faktury poprzez wystawienie noty korygującej w związku z błędną podstawą prawną zwolnienia od podatku VAT.
Obowiązek uwzględnienia w limicie, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy, wartości usług pośrednictwa w sprzedaży usług finansowych oraz wartości usług budowlanych świadczonych na nieruchomości poza terytorium kraju, miejsce opodatkowania usług budowlanych oraz wystawienie faktury z adnotacją „odwrotne obciążenie”.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług, dla świadczonych usług.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 113 ustawy o podatku od towarów i usług, w przypadku sprzedaży przepracowanego oleju silnikowego w celu jego utylizacji.
Niewliczanie do limitu wartości sprzedaży, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy, otrzymywanych w roku podatkowym refundacji z tytułu wypłaconych wynagrodzeń i opłaconych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenie społeczne pracowników młodocianych zatrudnionych w celu przygotowania zawodowego oraz dofinansowania kosztów kształcenia pracownika młodocianego.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 113 ustawy o podatku od towarów i usług w związku z wykonywaniem usług w zakresie funkcji kierownika budowy, inspektora nadzoru inwestorskiego oraz sporządzania protokołów z kontroli rocznej i pięcioletniej obiektów budowlanych.
Prawo do korzystania ze zwolnienia od podatku w sytuacji osiągania przychodu z produkcji energii elektrycznej nieprzekraczającego limitu 200 000 PLN.