Zastosowanie art. 16 ust. 1 pkt 58 Ustawy o CIT w sytuacji otrzymywania Rekompensaty przyznanej Spółce na wyrównanie straty finansowej ponoszonej w związku z realizacją usług publicznych w zakresie transportu zbiorowego (pytanie nr 1) oraz sposobu ustalenia miesięcznej zaliczki na podatek dochodowy od osób prawnych (pytanie nr 2).
Możliwość proporcjonalnego doliczania kosztów transportu do wartości świadczonych usług.
zastosowania stawki podatku 0% przewidzianej dla eksportu towarów, w przypadku wysyłki towaru dokonywanej za pośrednictwem …
Dokumentowanie wysyłki towarów eksportowanych, dokonywanej za pośrednictwem Poczty Polskiej, uprawniające do zastosowania stawki podatku 0%.
Skutki podatkowe wypłaty stypendiów stażowych i szkoleniowych oraz zwrotu kosztów dojazdu.
Sposób opodatkowania kosztów transportu ponoszonych w związku z dokonywaną sprzedażą towarów.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków na dodatkowe koszty reklamacji
Opodatkowanie dotacji do wozokilometra, otrzymywanej z budżetu gminy w związku z wykonywaniem usług przewozów pasażerskich.
Opodatkowanie rekompensaty stanowiącej udział Związku Gmin w kosztach utrzymania kursów i połączeń komunikacyjnych;- Opodatkowanie rekompensaty stanowiącej refundację kosztów stosowania uprawnień do ulgowych przejazdów stanowionych przez Związek Gmin.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania otrzymywanych przez Wnioskodawcę miesięcznych kwot stanowiących koszty realizacji usługi
Opodatkowanie dotacji do wozokilometra, otrzymywanej z budżetu gminy w związku z wykonywaniem usług przewozów pasażerskich.
Czy w przypadku świadczenia usług turystycznych przy wykorzystaniu własnego autokaru, mogą stanowić bezpośredni koszt uzyskania przychodu, pomniejszający przychód, kalkulacyjnie wyliczone kwoty kosztów transportu i czy taka kalkulacja będzie wystarczającym dokumentem stanowiącym podstawę do zaliczenia ich w koszty?
Czy zwrot kosztów dojazdu dziecka do i ze szkoły publicznej w przypadku, gdy gmina nie realizuje ustawowego obowiązku dowozu zwolniony jest z podatku dochodowego na mocy art. 21 ust. 1 pkt 40 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy zwrot kosztów dojazdu dziecka do i ze szkoły publicznej oraz dziecka niepełnosprawnego do szkoły specjalnej w przypadku, gdy gmina realizuje ustawowy obowiązek dowozu zwolniony jest z podatku dochodowego na mocy art. 21 ust. 1 pkt 40 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy wynagrodzenie ustalone w umowie o przewóz dziecka do ośrodka szkolno wychowawczego stanowi dochód w rozumieniu przepisów ustawy
Świadczenia na rzecz pracowników budzą wątpliwości w różnych aspektach podatkowych. Jednym z nich jest ustalenie przychodu z tytułu świadczeń nieodpłatnych pracodawcy na rzecz pracownika. W których przypadkach powstaje przychód z tego tytułu? Jak ustalić jego wartość? To tylko niektóre z pojawiających się pytań. Równie ważne jest zaliczenie kosztów pracowniczych do kosztów pracodawcy. Przyjmuje się
Czy we wszystkich przypadkach opisanych we wniosku należy stosować zwolnienie podatkowe na podstawie art. 21 ust 1 pkt 40c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, mimo, że w treści tego punktu przywołane zostały tylko art. 17 ust. 3 i 3a ustawy o systemie oświaty?
Czy wypłacana kwota ryczałtu tytułem zwrotu kosztów podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, czy też podlega zwolnieniu od podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 40c?
Czy w świetle obowiązujących przepisów: 1. dot. podatku dochodowego od osób prawnych - czy wystarczające jest udokumentowanie przejazdów tylko w ewidencji przebiegu pojazdu bez przedstawiania dodatkowych dokumentów typu faktury, paragony itp. aby koszt był kosztem uzyskania przychodu?2. dot. podatku dochodowego od osób prawnych - czy aby uznać koszt przejazdów samochodami prywatnymi za koszt podatkowy
Czy przychód ten, który zgodnie z umową stanowi zwrot poniesionych kosztów dowozu dziecka do i ze szkoły, podlega opodatkowaniu, mimo iż w rzeczy samej nie stanowi dochodu a jeżeli nie, to czy w zeznaniu rocznym należy ją wykazywać i jak rozliczać?
W sytuacji gdy koszty dostawy towaru z Chin do H. nie zostały pobrane przez dostawcę towaru nie podlegają one włączeniu do podstawy opodatkowania WNT
Wątpliwości Spółki dotyczą prawa do wystawienia dwóch faktur wewnętrznych, do otrzymanej od kontrahenta faktury VAT, dokumentującej dokonanie przez Spółkę wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów, na której odrębnie wykazano poniesione w związku z nabyciem koszty transportu, jeśli jedna faktura wewnętrzna dotyczyć będzie dokonanego wewnątrzwspólnotowego nabycia, natomiast druga - poniesionych kosztów