Skutki podatkowe sądowego stwierdzenia nieważności umowy kredytowej.
Skutki podatkowe planowanego zawarcia ugody z bankiem oraz sądowego stwierdzenia nieważności umowy kredytowej.
Obowiązki płatnika w zakresie skutków podatkowych ugód zawartych z kredytobiorcami/pożyczkobiorcami.
Skutki podatkowe otrzymania w ramach zawartej ugody z bankiem, kwoty tytułem zwrotu nadpłaconego kapitału, kwoty tytułem zwrotu kosztów zastępstwa procesowego oraz połowy kwoty tytułem opłaty od wniesienia pozwu
Skutki podatkowe zwrotu rat kapitałowo-odsetkowych, prowizji, zwrotu kosztów postępowania oraz odsetek ustawowych za opóźnienie.
Możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów przedawnionych wierzytelności i kosztów procesu.
Obowiązki płatnika w związku ze zwrotem na rzecz kredytobiorcy świadczenia głównego, odsetek ustawowych i kosztów procesu.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów zapłaconych kar umownych, odsetek za opóźnienie oraz kosztów procesu.
Ustalenie czy przedstawione we wniosku Koszty procesu mogą zostać uznane za koszty uzyskania przychodów Wnioskodawcy, stosownie do art. 15 ust. 1 ustawy o CIT oraz czy Koszty procesu powinny zostać uznane za koszty uzyskania przychodów, inne niż koszty bezpośrednio związane z przychodami, potrącalne w dacie ich poniesienia zgodnie z art. 15 ust. 4d ustawy o CIT.
dotyczy ustalenia, czy: • wydatek na zapłatę należności głównej wraz z odsetkami ustawowymi może zostać zaliczony do kosztów uzyskania przychodów zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: „ustawa o CIT”); • wydatek na zapłatę kosztów procesu może zostać zaliczony do kosztów uzyskania przychodów zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o CIT.
Czy koszty procesu, odsetki ustawowe, koszty obsługi prawnej Banku oraz koszty opłat sądowych stanowią pośrednie koszty uzyskania przychodów dla Banku?
Ustalenia, czy stosownie do art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych Koszty procesu mogą zostać uznane za koszty uzyskania przychodów Wnioskodawcy, inne niż koszty bezpośrednio związane z przychodami, potrącalne w dacie ich poniesienia zgodnie z art. 15 ust. 4d ww. ustawy
Czy Koszty Wyroków i Koszty Procesów ponoszone przez Bank mogą zostać uznane za koszty uzyskania przychodu zgodnie z art. 15 ust. 1 i ujmowane w momencie ich poniesienia zgodnie z art. 15 ust. 4d
W zakresie ustalenia: - czy przedstawione w opisie stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego Koszty Wyroków ponoszone przez Bank mogą zostać uznane za koszty uzyskania przychodów Banku, stosownie do art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: „UPDOP”), - czy Koszty Wyroków powinny być ujmowane w kosztach uzyskania przychodów w momencie ich poniesienia, zgodnie z art. 15 ust. 4d
1. Czy Spółce przysługuje prawo do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na wykonanie zastępcze, o których mowa w stanie faktycznym/zdarzeniu przyszłym, a jeśli tak to w którym momencie. 2. Czy Spółce przysługuje prawo do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kary umownej, o której mowa w stanie faktycznym/zdarzeniu przyszłym, a jeśli tak to w którym momencie. 3. Czy Spółce przysługuje
Spółka od niemal dwóch lat posiada należność od kontrahenta krajowego na kwotę 68 zł. W związku ze sporządzaniem sprawozdania finansowego za bieżący rok zamierzamy wyksięgować tę kwotę z rozrachunków jako nieściągalną. Powodem jest niska kwota należności oraz kompletny brak kontaktu z kontrahentem. Jak taką operację udokumentować i zaksięgować, by kwota ta była uznana za koszt uzyskania przychodów.
Ustalenia, czy wydatek na zapłatę Kosztów postępowania, które nie mogą być odzyskane regresem od pozostałych dłużników solidarnych, może być w części przypadającej na Spółkę, zaliczony do kosztów uzyskania przychodów zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
Skutki podatkowe otrzymania środków pieniężnych tytułem zwrotu nienależnie pobranych przez Bank świadczeń, odsetek ustawowych za opóźnienie i zwrot poniesionych kosztów postępowania sądowego.
Skutki podatkowe otrzymania środków pieniężnych tytułem zwrotu nienależnie pobranych przez Bank świadczeń, odsetek ustawowych za opóźnienie i zwrot poniesionych kosztów postępowania sądowego.
Moment rozpoznania oraz zakwalifikowania do odpowiedniego źródła przychodu z tytułu rozliczenia transakcji walutowych wraz z odsetkami oraz zwrotem kosztów procesu.
1. Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, że zasądzone Wyrokiem Koszty procesu wraz z odsetkami, stanowią koszty uzyskania przychodów Spółki zgodnie z art. 15 ust. 1 u.p.d.o.p. inne niż koszty bezpośrednio związane z przychodami potrącane w dacie ich poniesienia? 2. Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, że zasądzone Wyrokiem Odsetki, stanowią koszty uzyskania przychodów Spółki w dacie ich zapłaty
Ustalenie czy przedstawione we wniosku Koszty procesu mogą zostać uznane za koszty uzyskania przychodów, inne niż koszty bezpośrednio związane z przychodami, potrącalne w dacie ich poniesienia.
Obowiązki płatnika w zakresie zastosowania 50 % kosztów uzyskania przychodów z tytułu działalności twórczej na podstawie art. 22 ust. 9 pkt 1 ustawy PIT.
1. Czy przedstawione we wniosku Koszty procesu mogą zostać uznane za koszty uzyskania przychodów Wnioskodawcy, stosownie do art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. 2. Czy przedstawione we wniosku Koszty procesu powinny zostać uznane za koszty uzyskania przychodów, inne niż koszty bezpośrednio związane z przychodami, potrącalne w dacie ich poniesienia zgodnie z art. 15 ust. 4d ustawy