Możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów przedawnionych wierzytelności i kosztów procesu.
Skutki podatkowe otrzymania zasądzonej należności głównej, odsetek oraz zwrotu kosztów postępowania sądowego w związku z unieważnieniem umów pożyczek.
Dotyczy ustalenia, czy wypłacone osobom uprawnionym kwoty na podstawie prawomocnego wyroku sądowego z tytułu zadośćuczynienia wraz z ustawowymi odsetkami, a także zasądzone od Wnioskodawcy na rzecz osób uprawnionych koszty postępowania stanowią koszty uzyskania przychodu.
Ustalenie, kiedy można dokonać pomniejszenia przychodu w związku z obowiązkiem po stronie spółki spłaty 1/3 udziału dla byłego wspólnika? Ustalenie, czy zasądzone wyrokiem sądu odsetki od niewypłaconej 1/3 udziału dla byłego wspólnika oraz koszty postępowania sądowego stanowią koszty uzyskania przychodu proporcjonalnie do posiadanych udziałów w spółce jawnej?
Skutki podatkowe wypłaty byłemu wspólnikowi kwoty zasądzonej przez Sąd
Czy zapłacone koszty postępowania procesu I instancji i koszty postępowania apelacyjnego mogą być kosztami uzyskania przychodu Wnioskodawcy?
Brak zastosowania ograniczeń o których mowa w art. 15e ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w odniesieniu do ponoszonej opłaty licencyjnej od nabywanych praw własności intelektualnej IP (know-how)
Koszty uzyskania przychodów w związku z otrzymaniem odszkodowania za bezumowne korzystanie z nieruchomości.
Wydatki na wynagrodzenie profesjonalnych pełnomocników, poniesione w celu wyegzekwowania realizacji umowy przyrzeczonej (umowy kupna-sprzedaży akcji) są kosztami odpłatnego zbycia akcji. Nie stanowią natomiast kosztów uzyskania przychodów ze zbycia akcji.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą syndykom i tymczasowym nadzorcom sądowym wynagrodzeń oraz zaliczek na wydatki i na pokrycie kosztów postępowania oraz zwrotu poniesionych wydatków.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.
możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu wydatków związanych z prowadzeniem postępowań sądowych, tj. wydatków na: - koszty sądowe i obsługę prawną postępowania sądowego (zarówno w postępowaniach wygrywanych, jak i przegrywanych przez Wnioskodawcę), - zwrot klientowi poniesionych przez niego kosztów sądowych oraz kosztów zastępstwa procesowego (w postępowaniach przegrywanych przez Wnioskodawcę
Skutki podatkowe wynikające ze zwrotu kosztów postępowania sądowego
W ocenie organu, kwota odszkodowania za utracone korzyści osoby uprawnionej do wykupu mieszkania, a także koszty postępowania związanego z dochodzeniem tego roszczenia nie może być kwalifikowana, jako wydatek spełniający wskazane powyżej kryteria, o których mowa w art. 15 ust. 1 ustawy o CIT, a których spełnienie jest niezbędne, aby uznać wydatek za koszt uzyskania przychodu, bez względu na okoliczność
możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kwot zapłaconych na rzecz podwykonawcy w wykonaniu prawomocnego wyroku sądowego wydanego w zw. z wynikającą z art. 6471 § 5 Kodeksu cywilnego odpowiedzialnością solidarną Wnioskodawcy jako inwestora tytułem odsetek od należności głównej i kosztów postępowania sądowego oraz kwot związanych z zastępstwem procesowym
momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kwot zapłaconych na rzecz podwykonawcy w wykonaniu prawomocnego wyroku sądowego wydanego w zw. z wynikającą z art. 6471 § 5 Kodeksu cywilnego odpowiedzialnością solidarną Wnioskodawcy jako inwestora tytułem odsetek od należności głównej i kosztów postępowania sądowego oraz kwot związanych z zastępstwem procesowym
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów zapłaconego przez Wnioskodawcę na mocy wyroku sądowego wynagrodzenia, odsetek oraz kosztów postępowania sądowego
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów kwoty zasądzonych wyrokiem sądu kosztów zastępstwa procesowego, kosztów procesowych i kosztów postępowania odwoławczego.
Czy koszty poniesione w związku z uznaniem zasadności odwołania - koszty postępowania przed Krajową Izbą Odwoławczą, stanowią dla Spółki koszty uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 updop?
Kwalifikacja podatkowa wydatków z tytułu zwrotu kontrahentowi równowartości kwoty pieniężnej przyjętej do depozytu, zapłaty odsetek za zwłokę w realizacji zwrotu kwoty pieniężnej przyjętej do depozytu oraz zwrotu kosztów postępowania sądowego.
w zakresie kwalifikacji podatkowej wydatków związanych z postępowaniem przed Krajową Izbą Odwoławczą przy Prezesie Urzędu Zamówień Publicznych.
Prawidłowość zaliczania do kosztów uzyskania przychodów wydatków dotyczących przeglądów i napraw własnego taboru kolejowego lub taboru kolejowego używanego na podstawie umowy leasingu finansowego.