Zatrudnianie cudzoziemców spoza Unii Europejskiej w Polsce jest znacznie bardziej skomplikowane i czasochłonne niż zatrudnianie obywateli polskich. Jednak pracodawcy często decydują się na takich zatrudnienie obcokrajowców, ponieważ nie mogą pozyskać odpowiednich pracowników w Polsce. Ponadto zatrudnienie cudzoziemców spoza UE jest często opłacalne pod względem finansowym.
Zwolnienie od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 28 ustawy usługi nauczania cudzoziemców języka obcego (języka polskiego jako obcego dla danych odbiorców).
1. Czy opisana we wniosku o interpretacje działalność Spółki w ramach realizowanych Projektów prowadzona w 2020/2021/2022 i 2023 r. spełnia definicję działalności badawczo-rozwojowej zawartej w art. 4a pkt 26-28 ustawy o CIT, która uprawnia Spółkę do skorzystania z ulgi, o której mowa w art. 18d ustawy o CIT? 2. Czy Koszty osobowe opisane we wniosku, przysługujące w 2020/2021/2022 i 2023 r. pracownikom
Brak możliwości zastosowania zwolnienia od podatku usługi przeprowadzania egzaminu z języka polskiego
Rok temu zatrudniliśmy cudzoziemca - Niemca. Podpisana z nim umowa o pracę została zawarta tylko w jego języku ojczystym. Czy ten dokument jest ważny? Otrzymaliśmy informację, że umowa o pracę z cudzoziemcem powinna być zawarta w języku polskim.
Kwestia wystawienia przez podatnika faktur dokumentujących dostawę towarów w języku angielskim i polskim.
Czy rachunki mogą być wystawione przez podatnika w wersji dwujęzycznej t. j. wersja polska/wersja angielska?Czy przeliczenia walutowe na złote dotyczące kwot w euro występujących w poszczególnych pozycjach rachunku mogą być dokonywane w wolnych polach tego rachunku?Czy podany przez podatnika przykład księgowania i wylicznia róznic kursowych jest prawidłowy?Czy podatnik nie musi księgować jakiejkolwie
Zamierzam zatrudnić w swojej firmie prowadzonej w Polsce doradcę z Wielkiej Brytanii. Wiem, że nie ma w takim przypadku wymogu uzyskania zezwolenia na pracę, jednak mam problem z umową o pracę. Czy umowa musi zostać sporządzona w języku polskim? Osoba ta nie zna polskiego, a jeśli chodzi o moją firmę, to bez problemu wszystkie dokumenty mogą zostać przygotowane w języku angielskim.
W naszej firmie prezes, wiceprezesi i najważniejsi dyrektorzy są cudzoziemcami. Bardzo słabo mówią po polsku. Na co dzień posługujemy się w firmie językiem angielskim. Również umowy o pracę spisujemy po angielsku. Czy postępujemy prawidłowo? Czy są jakieś ograniczenia dotyczące języka, w którym powinna być zawierana umowa o pracę?