Rozpoznanie transakcji zakupu z dostawą na terenie Unii Europejskiej jako wewnątrzwspólnotowe nabycie towaru oraz wykazanie WNT w deklaracji i brak wykazania w informacji podsumowującej.
Skorygowanie ewidencji, deklaracji oraz informacji podsumowujących w związku z wewnątrzwspólnotowymi transakcjami trójstronnymi, w okresach, gdy zostały wystawione faktury przez prawidłowego sprzedawcę.
Brak obowiązku złożenia VAT-23 i zapłaty podatku VAT w związku z nabyciem ładowarki teleskopowej.
Opodatkowanie transakcji jako wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów oraz wykazanie ww. transakcji w deklaracji VAT UE.
Obowiązek rozpoznania w Polsce wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów w związku z przemieszczeniem towarów z Włoch do Polski oraz ustanowienia przedstawiciela podatkowego.
Określenie, czy zbycie towarów, uprzednio zaimportowanych na terenie Niderlandów, podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług na terenie Polski oraz czy Spółka powinna wystawiać fakturę z polskim nr NIP, obowiązku wykazania zbycia towarów w deklaracji dla podatku od towarów i usług oraz braku obowiązku wykazania zbycia towarów w informacji podsumowującej.
Uznanie transakcji za wewnątrzwspólnotową transakcję trójstronną rozliczaną z zastosowaniem procedury uproszczonej oraz jej dokumentowanie w ewidencji, deklaracji oraz w informacji podsumowującej.
Zwolnienie od podatku sprzedaży walut wirtualnych oraz brak obowiązku rejestracji jako podatnik VAT-UE i wykazania w informacji podsumowującej jako WNT nabycia tych walut.
Obowiązki rejestracyjne i dokumentacyjne z tytułu świadczenia usług na rzecz podmiotu z siedzibą w kraju będącego członkiem Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
Rozpoznanie transakcji jako wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów oraz brak uwzględnienia ww. transakcji w informacji podsumowującej.
Dotyczącej rozpoznania transakcji zakupu z dostawą przez chińską firmę z jej magazynów na terenie Unii Europejskiej jako wewnątrzwspólnotowe nabycie towaru oraz wykazania WNT w deklaracji i braku wykazania w informacji podsumowującej.
Uznanie transakcji nabycia towarów od niemieckiego kontrahenta za wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów, które należy wykazać w deklaracji JPK_VAT oraz brak obowiązku wykazania ww. transakcji w informacji podsumowującej.
Obowiązek wykazywania zakupu towarów handlowych od firmy mającej siedzibę w Niemczech w deklaracji JPK_V7M oraz w informacji podsumowującej.
Opodatkowanie dostawy dokonanej na rzecz podmiotu podszywającego się pod kontrahenta X, możliwość wystawienia faktury korygującej „do zera” oraz brak obowiązku wykazywania danych z faktur i faktur korygujących w deklaracji dla potrzeb podatku VAT oraz w informacji podsumowującej.
W sytuacji opisanej we wniosku ma miejsce przemieszczenie towarów należących do Państwa przedsiębiorstwa z terytorium kraju na terytorium innego państwa członkowskiego które mają służyć Państwa działalności gospodarczej – instalacji Towarów handlowych w lokalizacji wskazanej przez Nabywcę. Zatem dostawa Towarów handlowych na rzecz Oddziału w Niemczech stanowi wewnątrzwspólnotową dostawę towarów,
Ustalenie czy usługi świadczone na rzecz Ubezpieczycieli z UE oraz Ubezpieczyciela spoza UE podlegają opodatkowaniu na terytorium Polski, udokumentowanie ww. usług świadczonych na rzecz Ubezpieczyciela spoza UE oraz brak obowiązku wykazywania sprzedaży z tytułu usług świadczonych na rzecz Ubezpieczycieli z UE oraz Ubezpieczyciela spoza UE w ewidencji oraz w deklaracjach VAT, w szczególności w JPK oraz
Prawo do odliczenia podatku naliczonego oraz dokumentowanie transakcji w deklaracji i informacji podsumowującej.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 113 ust. 1 i 9 ustawy, w przypadku świadczenia Usług streamingowych, obowiązek wystawienia faktury z adnotacją „odwrotne obciążenie” oraz złożenia informacji podsumowującej VAT-UE.
Skoro jako zarejestrowany podatnikiem podatku od towarów i usług w toku wykonywanej działalności przemieszczają Państwo własne materiały ze swojego magazynu pomiędzy centralą w Polsce a swoim oddziałem zagranicznym w UE zarejestrowanym jako podatnik (oddział) podatku od wartości dodanej na terenie Niemiec, wywożone materiały są zużywane w ramach świadczonej usługi budowlanej na terenie Niemiec oraz
Moment powstania obowiązku podatkowego w przypadku sprzedaży licencji terminowej łącznie z tzw. software maintenance oraz sprzedaży subskrypcji, ustalenie czy wystawienie faktury przed wykonaniem usługi rodzi obowiązek podatkowy w oparciu o kurs waluty zgodnie z art. 31a ust. 1 lub ust. 2 ustawy, ujęcie ww. sprzedaży w deklaracji JPK VAT i w deklaracji VAT UE.
Rozpoznanie wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów opodatkowanej na terytorium kraju, dokumentowanie transakcji w informacji podsumowującej oraz prawo do zastosowania stawki podatku VAT 0%.
Ustalenie, czy nabycie przez Państwa Towarów od dostawcy zagranicznego niezarejestrowanego w Polsce do celów VAT stanowi wewnątrzwspólnotowe nabycie Towarów czy zakup Towarów na terytorium Polski oraz brak obowiązku wykazywania ww. transakcji w informacji podsumowującej.
Rozpoznanie i wykazanie WNT w deklaracji i informacji podsumowującej.
W omawianej sprawie nie będzie więc przeszkód w zastosowaniu stawki 0% dla wewnątrzwspólnotowych dostaw towarów dokonywanych przez E., szczególnie że przepisy, w których zawarto warunki dla zastosowania tej stawki podatku nie odnoszą się tym bardziej do transakcji poprzedzających wewnątrzwspólnotową dostawę towarów – nabycia sprzętu elektronicznego od B.