Zwolnienie od podatku świadczonych usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. b ustawy o podatku od towarów i usług.
Z tytułu finansowania Świadczeń Dodatkowych na rzecz zagranicznych członków zespołu, artystów, którymi w opisanej sprawie są/będą osoby prawne, na Państwa Biurze nie ciążą obowiązki płatnika i nie jesteście i nie będziecie Państwo obowiązani do obliczania, pobierania i odprowadzania zaliczek na podatek dochodowy z tego tytułu.
Sposób dokumentowania otrzymanych od Współorganizatora udziałów we wpływach ze współorganizacji wydarzenia artystycznego.
Zwolnienie od podatku od towarów i usług świadczonych usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. b ustawy.
Czy Wnioskodawca postąpiłby słusznie wystawiając fakturę VAT razem z obsługą z 23% stawką podatku VAT?
Brak podstaw do opodatkowania podatkiem VAT działań Domu Kultury polegających na umieszczeniu imienia i nazwiska twórcy prac artystycznych w materiałach promocyjnych dotyczących wystawy jego prac.
Świadczone przez Wnioskodawcę, polegające na sprzedaży artystycznego wykonania spektaklu kabaretowego na rzecz podmiotu trzeciego, będącego organizatorem imprezy, nie mogą korzystać z preferencyjnej stawki podatku VAT w wysokości 8%, wskazanej w art. 41 ust. 2 w zw. art. 146a pkt 2 oraz poz. 181 załącznika Nr 3 do ustawy o podatku od towarów i usług, lecz będą opodatkowane stawką podatku VAT w wysokości
Czy koszty związane z organizacją Dni Otwartych według programu przedstawionego powyżej (rubryka nr 68) należy uznać za koszty uzyskania przychodu?
Od 10 lat prowadzę działalność w zakresie produkcji i montażu kominków. Z okazji kolejnej rocznicy zorganizowałem otwartą imprezę artystyczną. W przerwach pomiędzy występami prowadzący imprezę przedstawiał historię mojej firmy, a także reklamował oferowane przez nią produkty. Czy wydatki na organizację takiej imprezy (udokumentowane fakturą) mogę zaliczyć do kosztów?
Wnioskodawca nie jest podmiotem prawa publicznego, a także podmiotem wpisanym do rejestru instytucji kultury oraz nie jest uznany na podstawie odrębnych przepisów za instytucję o charakterze kulturalnym, zatem od 01.01.2011r., do usług organizacji wydarzeń kulturalnych wykonywanych przez Wnioskodawcę nie można stosować zwolnienia, o którym mowa w cyt. art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. a ustawy o VAT.
Czy koszt organizacji ww. imprezy artystycznej jest kosztem uzyskania przychodu firmy?
Czy usługa kulturalna polegająca na realizacji występu artystycznego będzie korzystała ze zwolnienia od podatku od towarów i usług, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. b) ustawy? Czy ma znaczenie dla jakiego podmiotu jest wykonywana usługa?
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem usług reklamowych związanych z organizacją imprezy organizowanej w ramach zadań własnych gminy na podstawie zawieranych umów cywilnoprawnych.
dotyczy; stawki od podatku od towarów i usług w zakresie świadczenia usług związanych z kulturą.
Czy koszty spotkań (imprez) integracyjnych oraz okolicznościowych, organizowanych dla pracowników, finansowanych ze środków obrotowych Spółki mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów?
Czy odpłatność pracownika powinna być zafakturowana fakturą wewnętrzną, w której podatek należny liczony będzie od kwoty brutto tejże odpłatności?
Czy w świetle w art. 43 ust. 1 pkt 1 ustawy o VAT oraz załącznika nr 4 nw. usługi są objęte zwolnieniem od podatku od towarów i usług (obsługa sprzętu nagłaśniającego i realizacja dźwięku w ramach obsługi imprez artystycznych i kulturalnych zakwalifikowanych do PKWiU - 92.32.10. )? Usługi są świadczone na rzecz podmiotów organizujących imprezy dla instytucji kulturalnych tj. teatry, filharmonie itp
W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Strona świadczy usługi muzyczne (zespół grający na weselach itp). Postawione pytanie dotyczy zastosowania prawidłowej stawki podatku od towarów i usług dla w/w czynności.
Pytanie dotyczy stawki podatku od towarów i usług dla usługi polegającej na organizacji imprez i koncertów.
Czy przeniesienie na Telewizję praw autorskich i praw pokrewnych do korzystania i rozporządzania zarejestrowanym materiałem z organizowanych imprez podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?
Pytanie podatnika dotyczy możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych ze szkoleniem własnych pracowników, jeżeli obejmują one zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia, wyżywienie, noclegi jest prawidłowe, natomiast w części możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na dodatkowe atrakcje takie jak ognisko, czy rejs statkiem po jeziorach, zorganizowane