Czynności nabywania nieruchomości (lokali mieszkalnych) nie będą podlegać podatkowi od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 2 pkt 1 lit. g) ww. ustawy, jako czynności dokonywane w sprawach podlegających przepisom o gospodarce nieruchomościami.
Skutki podatkowe wypłaty odszkodowania za wywłaszczoną nieruchomość.
Skutki podatkowe sprzedaży prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej na rzecz użytkownika wieczystego.
Skoro czynność zamiany części nowo wydzielonych nieruchomości zostanie dokonana na podstawie przepisów o gospodarce nieruchomościami, to w przedmiotowej sprawie będzie mieć zastosowanie art. 2 pkt 1 lit. g) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Nieuznanie przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności na rzecz dotychczasowego użytkownika wieczystego za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT. Nieuznanie ceny płatnej Gminie z ww. tytułu jako wynagrodzenia za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT sprzedaży nieruchomości gruntowej na rzecz obecnego użytkownika wieczystego.
Sprzedaż prawa własności nieruchomości, w myśl art. 32 ust. 1 ustawy o gospodarce nieruchomościami, stanowiących własność Skarbu Państwa na rzecz obecnego użytkownika wieczystego, w sytuacji gdy prawo użytkowania wieczystego ustanowiono przed 1 maja 2004 r., nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Ustalenie, czy i kiedy powstanie po stronie Powiatu obowiązek podatkowy z tytułu otrzymanego wadium.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT sprzedaży prawa własności gruntu na rzecz dotychczasowego użytkownika wieczystego na podstawie umowy cywilnoprawnej w sytuacji, gdy ustanowienie prawa użytkowania wieczystego nastąpiło przed dniem 1 maja 2004 r.
Zastosowanie zwolnienia od podatku dla czynności sprzedaży nieruchomości zabudowanej.
Brak opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży nieruchomości na rzecz użytkownika wieczystego.
Brak opodatkowania podatkiem od towarów i usług sprzedaży prawa własności nieruchomości na rzecz użytkownika wieczystego.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 29 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Podatek od towarów i usług w zakresie: - podlegania opodatkowaniu sprzedaży nieruchomości gruntowej oddanej w użytkowanie wieczyste na rzecz użytkownika wieczystego na podstawie art. 32 ustawy o gospodarce nieruchomościami oraz - podlegania opodatkowaniu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przekształceniu
Sprzedaży prawa własności nieruchomości gruntowej na rzecz jej dotychczasowego użytkownika wieczystego, gdy ustanowienie prawa użytkowania wieczystego nastąpiło przed 1 maja 2004 r. nie podlega opodatkowaniu podatkiem VAT.
Brak opodatkowania podatkiem od towarów i usług sprzedaży nieruchomości na rzecz użytkownika wieczystego.
Uznania, że przekształcenie, w trybie określonym przepisami ustawy o gospodarce nieruchomościami, prawa użytkowania wieczystego w prawo własności w zakresie dotyczącym Nieruchomości 1, Nieruchomości 2, Nieruchomości 3 oraz Nieruchomości 4 na rzecz dotychczasowego użytkownika wieczystego, nie będzie stanowić czynności podlegającej opodatkowaniu podatkiem VAT, niepodlegania opodatkowaniu podatkiem VAT
Czy dochód Spółdzielni uzyskany z odszkodowania za pozbawienie prawa użytkowania wieczystego gruntu wchodzącego w skład zasobów mieszkaniowych Spółdzielni, który to dochód Spółdzielnia przeznacza na cele związane z utrzymaniem zasobów mieszkaniowych, tj. na fundusz remontowy zasobów mieszkaniowych oraz na pokrycie strat z lat ubiegłych, jest wolny od podatku dochodowego od osób prawnych
Sprzedaż nieruchomości gruntowej jej użytkownikowi wieczystemu w przypadku, gdy użytkowanie wieczyste zostało ustanowione przed dniem 1 maja 2004 r. nie podlega opodatkowaniu podatkiem VAT.
Ustalenie, czy przychody Wspólnoty Mieszkaniowej z tytułu zawartej umowy najmu i uzyskiwany z tego tytułu dochód podlegają zwolnieniu przedmiotowemu zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Ustalenie, czy: • otrzymanie przez Wnioskodawcę od Skarbu Państwa, na podstawie art. 51a ustawy o gospodarce nieruchomościami, doposażenie w nieruchomości będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych w związku ze zwolnieniem wynikającym z art. 6 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych; • nieodpłatne doposażenie Wnioskodawcy w nieruchomości przez Skarb Państwa