Wskazanie, czy w przypadku gdy klient, dokona zapłaty zaliczki z opóźnieniem, tzn. po upływie 30-go dnia od dnia wystawienia faktury, należy uznać, że faktura ta staje się „fakturą pustą” ze skutkami, o jakich mowa w art. 108 ust. 1 ustawy.
Moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu otrzymania zaliczki, przeliczanie kwot otrzymanych od klientów w walutach obcych oraz zasadność wystawienia faktury korygującej „do zera” kwotę wynikającą z Faktury Zaliczkowej Przedwczesnej w sytuacji braku otrzymania zaliczki od klientów.
Obowiązek podatkowy w podatku VAT na podstawie 108 ust. 1 ustawy o VAT w związku z wycofaniem z obiegu pomyłkowo wystawionej faktury.
Korekta rozliczeń podatkowych w podatku VAT dotycząca sprzedaży bonów różnego przeznaczenia (Tokeny) powinna zostać dokonana poprzez dokonanie korekty pierwotnego pliku JPK_VAT z deklaracją, w której wykazano fakturę dokumentującą ww. sprzedaż.
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości dokonania anulowania faktury oraz wystawienia faktury korygującej.
zasadność wystawienia faktury korygującej przez Wnioskodawcę 2, w której skoryguje On „do zera” kwotę zaliczki wynikającej z Pierwotnej Faktury Zaliczkowej, terminu rozliczenia Pierwotnej Faktury Zaliczkowej, faktury korygującej „do zera” oraz Nowej Faktury Zaliczkowej oraz prawa Wnioskodawcy 2 do odliczenia podatku naliczonego z otrzymanej Nowej Faktury Zaliczkowej wystawionej wcześniej niż 30 dni
Możliwość anulowania faktury zaliczkowej oraz termin dokonania korekty podatku należnego.
Skutki jakie wywołuje faktura wystawiona z naruszeniem art. 106i ust. 7 pkt 2 ustawy i obowiązek dokonania korekty faktury.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do korekty faktur niedokumentujących rzeczywistej sprzedaży.