Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur wystawionych przez dostawców.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur otrzymanych od dostawcy towarów.
Uznanie opisanej transakcji za dostawę towarów; określenie miejsca opodatkowania dostawy towarów; obowiązek rozliczenia w procedurze importu IOSS; dokumentowanie za pomocą faktury i na kasie rejestrującej; określenie miejsca opodatkowania w stanie prawnym obowiązującym przed nowelizacją ustawy z 1 lipca 2021 r.
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT i sposób dokumentowania usługi najmu łącznie z podatkiem od nieruchomości oraz opłatą za prawo użytkowania wieczystego.
Czy przy określaniu wartości poniesionego kosztu należy przyjąć wartość wyliczoną przez kontrahenta na fakturze czy wartość wynikającą z przeliczenia wartości wyrażonych w EUR przez kurs z dnia poprzedzajacego dzień poniesienia kosztu ?
Czy wydatki poniesione przez Spółkę na podstawie faktur wystawionych przez sprzedawcę francuskiego na terenie Francji, dokumentujące nabycie materiałów budowlanych do montażu na obiektach budowanych przez Spółkę na terenie Francji będą stanowiły koszty uzyskania przychodów w kwocie netto wynikającej z tych faktur.
Z którego dnia Spółka powinna stosować kurs średni NBP - przy przeliczeniu danego kosztu na złote polskie - w przypadku, gdy otrzymała za wykonaną usługę rachunek (w EURO), ale jezszcze nie dokonała płatności za powyższe koszty?
Jakie dodatkowe informacje poza wymienionymi w ustawie o podatku od towarów i usług (VAT) powinna zwierać faktura VAT wystawiona na montaż instalacji gazowej w samochodzie ?
Jak należy prawidłowo rozliczyć transakcję zakupu paliwa do samochodu ciężarowego w państwie członkowskim Unii Europejskiej i jak prawidłowo ją zaewidencjonować?
Podatnik, wskazując, iż wykonuje działalność zakwalifikowaną jako PKWiU 72.20.3- usługi doradztwa w zakresie oprogramowania - w ramach umowy z firmą z Wielkiej Brytanii, pyta czy w świetle przepisów rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 23 czerwca 2004 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 145, poz. 1541) ma prawo do
Podatnik pyta, jaką stawkę podatku VAT powinien naliczać dla usług ślusarskich wykonywanych na terenie Niemiec na zlecenie firmy polskiej. Usługi te polegają na naprawie urządzeń przeznaczonych do transportu materiałów sypkich.
Jak rozliczyć nabycie towarów od kontrahenta zagranicznego za pośrednictwem składu konsygnacyjnego położonego na terenie RP?