Wygenerowany dokument w systemie elektronicznym jest dokumentem, o którym mowa w art. 41 ust. 6 i 6a ustawy, a więc dokumentem, który uprawnia – po spełnieniu pozostałych wymogów – do zastosowania przez eksportera 0% stawki VAT, dla wywozu towaru poza granice UE.
Rozpoznanie eksportu towarów opodatkowanych stawką VAT w wysokości 0%.
Zastosowanie stawki VAT 0% właściwej dla eksportu towarów, w przypadku posiadania dokumentów opisanych we wniosku w Wariantach I-III.
Uznanie sprzedaży towarów na rzecz kontrahenta z Wielkiej Brytaniiza eksport towarów opodatkowany według stawki 0%; moment powstania obowiązku podatkowego w odniesieniu do realizowanych dostaw towarów; Obowiązek wykazania realizowanej sprzedaży w prowadzonej ewidencji.
Dotyczy rozpoznania eksportu towaru opodatkowanego wg stawki podatku w wysokości 0%.
Kwestia prawa do zastosowania stawki podatku VAT w wysokości 0% dla dostaw dokonywanych na podstawie posiadanych dokumentów wskazanych w Wariantach od I do IV oraz prawa do rozpoznania i opodatkowania stawką 0% eksportu w terminach, o których mowa w art. 41 ust. 6, ust. 7 oraz ust. 9 ustawy o VAT.
Prawo do zastosowania stawki podatku 0% dla dostaw dokonywanych na podstawie posiadanych dokumentów wskazanych w Wariancie I i II.
Opodatkowanie dostaw towarów wg stawki 0% przewidzianej dla eksportu towarów oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Uznania dokonywanych dostaw towarów za eksport towarów, o którym mowa w art. 2 pkt 8 ustawy i opodatkowania tych dostaw stawką VAT 0%.
Brak obowiązku rozliczenia eksportu w Polsce i brak obowiązku wystawiania not korygujacych.
Wskazanie, czy Wnioskodawca ma prawo stosować stawkę 0% w eksporcie towarów w odniesieniu do zapłat otrzymanych w trakcie transportu (po wywozie towarów, ale przed ich dostarczeniem), oraz określenie, w jakim terminie Wnioskodawca musi otrzymać komunikat IE-599 potwierdzający wywóz towarów, aby być uprawnionym do zastosowania stawki 0% w odniesieniu do otrzymanych zapłat, w przypadku gdy wywóz towarów
Określenia czy posiadane dokumenty stanowią dokumenty, o których mowa w art. 41 ust. 6 i 6a ustawy o podatku od towarów i usług i czy posiadając te dokumenty oraz po spełnieniu reszty przesłanek, Wnioskodawca ma prawo zastosować dla takiej sprzedaży stawkę podatku 0%, przewidzianą dla eksportu towarów.
Możliwość złożenia korekty deklaracji VAT oraz prawa do odliczenia kwoty podatku naliczonego w związku z importem usług.
Zastosowanie stawki podatku VAT 0% w przypadku wysyłkowej sprzedaży towaru, dokonywanej w ramach eksportu do odbiorcy indywidualnego, pod warunkiem posiadania wszystkich niezbędnych dokumentów.
Wskazanie, czy Spółka uprawniona jest do zastosowania stawki podatku VAT 0% do sprzedaży produktów w ramach transakcji łańcuchowej, uznając transakcję za eksport towarów.
Określenia, czy sprzedaż towarów przez Wnioskodawcę na rzecz nabywcy stanowi tzw. dostawę ruchomą i w konsekwencji eksport towarów, uprawniający Wnioskodawcę do zastosowania stawki 0%.
określenie, czy dokonywane przez Wnioskodawcę dostawy stanowią eksport towarów;wskazania, czy otrzymana przed wysyłką zapłata stanowi zaliczkę w rozumieniu art. 19a ust. 8 ustawy;możliwości zastosowania stawki 0% dla eksportu towarów
Określenie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabywanych usług najmu biura oraz dostawy mediów.
W zakresie możliwości zastosowania stawki podatku w wysokości 0% dla eksportu towarów.
Opodatkowanie opisanych dostaw towarów na rzecz Nabywcy według stawki podatku w wysokości 0%.
Możliwości zastosowania stawki podatku w wysokości 0% dla eksportu towarów w schemacie nr 1 oraz możliwości zastosowania stawki podatku w wysokości 0% dla eksportu towarów w schemacie nr 2.
Transakcje zagraniczne sprawiają podatnikom kłopoty związane z ich prawidłowym rozliczeniem. Powodem takiego stanu rzeczy jest to, że na podatkowe rozliczenie zagranicznej sprzedaży lub zakupu składa się z reguły kilka etapów. Pomyłka w jednym z nich może skutkować błędami w dalszym rozliczeniu. Dlatego, aby zapobiec takim pomyłkom, warto przeanalizować poszczególne etapy związane z rozliczeniem zagranicznych
w zakresie uznania transakcji za eksport towarów, dokumentacji umożliwiającej zastosowanie stawki 0% VAT oraz powstania obowiązku podatkowego dla tych transakcji