Brak możliwości odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Czynność przekształcenia prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej (ustanowionego przed 1 maja 2004 r.) w prawo własności ww. nieruchomości na wniosek użytkownika wieczystego, nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT sprzedaży niezabudowanych działek i nieuznanie za podatnika podatku VAT z tytułu tej transakcji.
Brak opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży nieruchomości gruntowej na rzecz użytkownika wieczystego oddanej w użytkowanie wieczyste przed 30 kwietnia 2004 r. , opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży nieruchomości gruntowej na rzecz użytkownika wieczystego oddanej w użytkowanie wieczyste po 30 kwietnia 2004 r.
Brak opodatkowania podatkiem od towarów i usług darowizny działki wraz budynkiem na rzecz syna.
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Nieuznanie za podatnika podatku VAT z tytułu sprzedaży działki oraz zwolnienie od podatku VAT transakcji sprzedaży pozostałych działek.
Opodatkowanie odpłatnych usług dostarczania wody na rzecz odbiorców zewnętrznych, brak opodatkowania świadczeń na rzecz odbiorców wewnętrznych oraz prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego od wydatków bieżących dotyczących infrastruktury wodociągowej.
Uznanie sprzedaży nieruchomości gruntowej na rzecz dotychczasowego użytkownika wieczystego za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT i brak obowiązku wystawienia faktury.
Uznanie sprzedaży nieruchomości gruntowej na rzecz dotychczasowego użytkownika wieczystego za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT i brak obowiązku wystawienia faktury.
Uznanie darowizny zespołu składników materialnych i niematerialnych za zbycie przedsiębiorstwa wyłączone z opodatkowania podatkiem VAT.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z wydatkami planowanymi do poniesienia na realizację projektu.
Nieuznanie Wnioskodawcy za podatnika podatku od towarów i usług w związku z planowaną sprzedażą wydzielonych działek, będących we współwłasności małżeńskiej.
Brak opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży nieruchomości w trybie art. 198g ustawy o gospodarce nieruchomościami.
Uznanie sprzedaży nieruchomości gruntowej na rzecz dotychczasowego użytkownika wieczystego za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT oraz obowiązku wystawienia faktury.
Brak uznania sprzedaży nieruchomości gruntowych na rzecz dotychczasowego użytkownika wieczystego za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT oraz obowiązku wystawienia faktury.
Planowany Aport 1 do Spółki 1 oraz Aport 2 do Spółki 2 z Wyłączeniami (a także uwzględniając możliwość dokonania Dodatkowych Ewentualnych Wyłączeń), stanowić będą wniesienie wkładu niepieniężnego w postaci zorganizowanych części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e Ustawy VAT, a tym samym, zgodnie z art. 6 pkt 1 ustawy o VAT, nie dojdzie do powstania obowiązku podatkowego w podatku VAT.
Brak uznania sprzedaży nieruchomości gruntowych na rzecz dotychczasowego użytkownika wieczystego za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT oraz obowiązek wystawienia faktury.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego wykazanego na fakturach dokumentujących zakup towarów i usług związanych z realizacją zadania.
Uznanie, że przedmiot transakcji Podziału (Wyodrębnienia) stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy i w konsekwencji uznanie ww. transakcji za czynność niepodlegającą opodatkowaniu VAT oraz brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z tytułu Podziału (Wyodrębnienia).
Brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków ponoszonych w związku z realizacją inwestycji.
Sprzedaż gruntu na rzecz spółki jawnej (użytkownika wieczystego) nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją Zadania.
W związku z planowaną darowizną Nieruchomości obejmującą działkę gruntu wraz z budynkiem mieszkalnym Wnioskodawca nie będzie miał obowiązku dokonania korekty kwoty wcześniej odliczonego podatku VAT, skoro w tych okolicznościach nie istniał podatek naliczony, który należałoby skorygować.