Interpretacje

Interpretacja
29.12.2003 Podatki

Kiedy nastąpi utrata zwolnienia podmiotowego i powstanie obowiązku podatkowego z tytułu najmu garażu (100% udziałów) oraz lokalu użytkowego (50% udziałów)?

Interpretacja
23.02.2004 Podatki

Czy wykonywane usługi wynajmu lokalu w sposób incydentalny (jeden najemca przez dłuższy okres czasu), na cele inne niż mieszkaniowe podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług ?

Interpretacja
30.12.2004 Podatki

Czy wliczać obrót uzyskany z tytułu usług pośrednictwa finansowego, świadcoznych "sporadycznie" na rzecz nabywcy mającego siedzibę w Szwecji do obrotu uzyskanego z tytułu czynności w związku, z którymi nie przysługuje prawo do odliczenia podatku od towarów i usług?

Interpretacja
18.04.2005 Podatki

Strona jest zdania, że sprzedaż przedmiotowej nieruchomości gruntowej korzysta ze zwolnienia z podatku VAT, ponieważ minęło ponad 11 lat od dnia zakupu gruntu. Według Wnioskodawcy jego stanowisko jest zgodne z art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku od towarów i usług.

Interpretacja
30.05.2005 Podatki

Czy sprzedaż nieruchomości nabytej z majątku prywatnego podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług i w jaki sposób rozliczyćpodatek VAT w opisanym przypadku ?

Interpretacja
27.06.2005 Podatki

Ze stanu faktycznego przedstawionego we wniosku wynika, iż na podstawie zawartej umowy świadczy Pani usługi w zakresie ustawicznego kształcenia dorosłych. Klient kontraktuje kursy, które przeważnie trwają kilka dni roboczych (od 2 do 5 dni). Poszczególne kursy oznaczone są konkretnymi nazwami i symbolami, różnią się również materiałem szkoleniowym. Cena usługi obejmuje przeprowadzenie całego szkolenia.W

Interpretacja
09.08.2005 Podatki

Czy usługi pośrednictwa finansowego świadczone przez Spółkę mogą byc uznane za wykonywane sporadycznie w rozumieniu art. 90 ust. 6 ustawy o podatku od towarów i usług oraz czy powinny powiększać obrót całkowity ujmowany w mianowniku proporcji?

Interpretacja
24.11.2005 Podatki

Wątpliwości Podatnika dotyczą tego czy usługi pośrednictwa finansowego świadczone przez Spółkę sporadycznie powinny powiększać obrót całkowity ujmowany w mianowniku proporcji.

Interpretacja
28.03.2006 Podatki

Spółka zwraca się z zapytaniem czy w stosunku do towarów i usług, które są wykorzystywane przez podatnika zarówno do wykonywania czynności opodatkowanych, jak i zwolnionych z opodatkowania podatkiem VAT, powinna ustalić proporcję na podstawie wielkości obrotu osiągniętego w 2005 r. oraz czy w związku z tym wykonywane przez podatnika czynności nie będące podstawowym przedmiotem prowadzonej działalności

Interpretacja
22.01.2007 Podatki

Czy należy zapłacić zryczałtowany podatek dochodowy z tytułu sprzedaży wydzielonych mieszkań w nieruchomości po upływie 5 lat od dnia nabycia tej nieruchomości ?

Interpretacja
22.06.2007 Podatki

Czy wartość obrotu (kwota odsetek) z tytułu udzielonych incydentalnych pożyczek powinna być wyłączona z wartości obrotu służącego do wyliczenia proporcji o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy o podatku od towarów i usług?

Interpretacja
28.09.2007 Podatki

Czy w przypadku sprzedaży tych działek w różnym czasie lub jednocześnie, spełnione zostaną przesłanki art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 ze zm.) oraz art. 15 ust. 1 i 2 tej ustawy, tj. będzie Pani podatnikiem podatku VAT wykonującym działalność gospodarczą i będzie zobligowana do zapłacenia VAT od sprzedaży tych działek?

Interpretacja
28.09.2007 Podatki

Czy w przypadku sprzedaży tych działek w różnym czasie lub jednocześnie, spełnione zostaną przesłanki art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 ze zm.) oraz art. 15 ust. 1 i 2 tej ustawy, tj. będzie Pan podatnikiem podatku VAT wykonującym działalność gospodarczą, czyli będzie zobligowany do zapłacenia VAT od sprzedaży tych działek?

Interpretacja
27.12.2007 Podatki

Czy druga transakcja zbycia nieruchomości temu samemu nabywcy będzie objęta podatkiem VAT oraz czy w tym przypadku pierwsza transakcja mogła być opodatkowana podatkiem od towarów i usług? Zatem czy w przedmiotowej sprawie Wnioskodawca nie będzie płatnikiem podatku od towarów i usług?

Interpretacja
04.01.2008 Podatki

Czy Wnioskodawca jako osoba fizyczna dokonująca sprzedaży kilku działek budowlanych w świetle przedstawionego stanu faktycznego, powinien zapłacić podatek VAT od sprzedaży kolejnych sprzedawanych działek?

Interpretacja
16.04.2008 Podatki

Czy organ podatkowy nadal stoi na stanowisku, że Wnioskodawca był zobligowany do zapłaty podatku VAT od sprzedaży ww. działek? Nawet biorąc pod szczególną uwagę, iż Wnioskodawca nie prowadził działalności i działki nabył w drodze spadku po babci?

Interpretacja
27.01.2009 Podatki

Opodatkowanie sprzedaży nieruchomości gruntowych wraz z rozpoczętymi inwestycjami budowlanymi.

Poprzednia Następna