Z tytułu finansowania Świadczeń Dodatkowych na rzecz zagranicznych członków zespołu, artystów, którymi w opisanej sprawie są/będą osoby prawne, na Państwa Biurze nie ciążą obowiązki płatnika i nie jesteście i nie będziecie Państwo obowiązani do obliczania, pobierania i odprowadzania zaliczek na podatek dochodowy z tego tytułu.
Brak prawa do odzyskania podatku VAT od wydatków związanych z realizacją projektu.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku z realizacją projektu.
Brak możliwości odzyskania podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu (Dom Kultury)
Dochody przeznaczone na zwrotne finansowanie, polegające na udzieleniu pożyczki na cele kulturaln, będą korzystały ze zwolnienia od podatku dochodowego.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją operacji.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją operacji pt. „(…)”
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Czy dochód ustalony jako równowartość wydatków na PFRON, które finansowane są z dotacji podmiotowej z Gminy, jest wolny od podatku dochodowego od osób prawnych?
Budowę pomnika można uznać za cel obejmujący działalność kulturalną. Jeżeli zatem Wnioskodawca przeznaczy dochód z otrzymanych darowizn/uzyskany w ramach zbiórki publicznej na ogłoszenie i przeprowadzenie konkursu a następnie wybudowanie i odsłonięcie dwóch pomników, wówczas dochód ten wolny będzie od podatku dochodowego od osób prawnych w myśl art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób
Czy prawidłowe jest zwolnienie artystów pochodzących z Włoch, Francji, Norwegii i Turcji w przypadku osób prawnych na podstawie art. 7, bez konieczności pozyskania z ministerstwa pisma o występie tychże artystów w ramach wymiany kulturalnej?
w zakresie możliwości zaliczenia do zysków przedsiębiorstwa przychodów uzyskanych przez osoby prawne mające siedzibę za granicą prowadzące działalność artystyczną na terytorium Polski na podstawie: - umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania zawartej ze Stanami Zjednoczonymi - jest prawidłowe -umów o unikaniu podwójnego opodatkowania zawartych z Niemcami, Wielką Brytanią, Holandią, Włochami, Austrią
Czy w świetle przepisów umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania z Republiką Czeską, gdzie w art. 17 zostały wymienione dochody artystów i sportowców jako opodatkowane w drugim umawiającym się państwie (czyli w Polsce), podatek dochodowy winien być pobrany w pełnej wysokości niezależnie od posiadanego certyfikatu rezydencji?
Czy dochód stowarzyszenia "ogólnej użyteczności" z siedzibą w RFN, wspierającego cele kulturalne organizującego w Polsce jednorazowe międzynarodowe interdyscyplinarne przedsięwzięcie kulturalne ( festiwal, odczyty, wykłady, koncerty itp. ) podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych w Polsce ?