Zastosowania 8% stawki podatku VAT dla robót budowlanych wykonywanych w bryle budynku w związku z budową budynku o przeznaczeniu mieszkalno-usługowym.
W jaki sposób powinna być rozliczona sprzedaż nieruchomości w podatku dochodowym?Czy wartość początkowa ujawnionego środka trwałego przy jego sprzedaży może stanowić koszt uzyskania przychodu?Czy można ustalić wartość początkową ujawnionej nieruchomości, jako wartość określoną w operacie szacunkowym wykonanym w 2009 r.?
Czy do dostawy Budynków klientom Spółki A. będzie miała zastosowanie preferencyjna stawka podatku VAT w związku ze statusem Budynków jako obiektów budownictwa mieszkaniowego?
1. W jaki sposób oznaczyć nabywcę materiałów i usług zakupionych do realizacji inwestycji? 2. W jaki sposób ustalić wartość wydatków poniesionych na budowę lokali wykorzystywanych na cele mieszkaniowe, dających prawo do ubiegania się o zwrot części wydatków poniesionych na zakup materiałów budowlanych?
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku obowiązującej przy przebudowie sutereny kamienicy w miejski szalet publiczny.
Czy przysługuje Pani zwrot VAT z tytułu za kupno materiałów budowlanych w związku z budową części mieszkań w budynku usługowo-mieszkalnym.
Czy w celu skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego - pieniądze uzyskane ze sprzedaży mieszkania, które Wnioskodawczyni uzyskała w drodze darowizny może przeznaczyć na wykończenie mieszkania znajdującego się w budowanym przez małżonków obiekcie?
stawka podatku obowiązująca przy przebudowie budynku byłej szkoły na budynek mieszkalny wielorodzinny z częścią usługową
Wnioskodawca, świadcząc usługę budowlaną polegającą na wybudowaniu całego budynku usługowo - mieszkalnego, gdzie ponad połowa powierzchni użytkowej wykorzystana jest na cele mieszkalne, może korzystać wprost z zapisu art. 41 ust. 12a ustawy. Tym samym w stosunku do budowy przedmiotowego budynku sklasyfikowanego jak wskazał Wnioskodawca - w PKOB w kategorii 1122 (dział 11), zastosowanie ma preferencyjna
Budynek mieszkalno-usługowy w części wykorzystywany w prowadzonej działalności gospodarczej - koszty uzyskania przychodów.
Czy wniesienie aportem powyżej opisanej działki budowlanej do spółki, w której wspólnikami są małżonkowie będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem VAT?
stawki podatku VAT na wniesienie aportem budynku mieszkalno-usługowego do spółki z o.o. spółki komandytowej
określenie podstawy opodatkowania i ustalenia stawki podatku VAT odnośnie usługi budowlanej dotyczącej budowy budynków mieszkalnych i niemieszkalnych;
Jeśli roboty budowlane w całości dotyczą budowy budynku mieszkalno - usługowego objętego społecznym programem mieszkaniowym, sklasyfikowanego w PKOB w kategorii 1122 (Dział 11), zastosowanie ma preferencyjna stawka podatku w wysokości 8%, zgodnie z obowiązującym od dnia 1 stycznia 2011r. art. 41 ust. 2 w zw. z art. 146a ustawy.
Czy w przypadku sprzedaży nieruchomości Wnioskodawczyni zapłaci podatek dochodowy oraz w jakiej wysokości?
Czy zbycie nieruchomości po upływie okresu 5 lat licząc od dnia nabycia gruntu (1982 rok), uwzględniając okoliczność, że ponad 75% powierzchni przeznaczona jest na cele mieszkalne, nie będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
W jaki sposób ustalić kwoty brutto oraz kwoty podatku VAT do wniosku VZM-1 o zwrot niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym w części dotyczącej pomieszczeń przeznaczonych na cele mieszkalne?
Miejski Zarząd Budynków Komunalnych nie ma prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w proporcji ustalonej zgodnie z art. 90 ustawy o VAT w związku z remontem i modernizacją budynku mieszkalno-usługowego.
W jaki sposób ustalić kwotę faktycznie poniesionych wydatków na spłatę odsetek od kredytu udzielonego na tę inwestycję. Kwotę odsetek, która podlega odliczeniu od dochodu, przypadająca na sfinansowanie inwestycji mającej na celu zaspokojenie własnych potrzeb mieszkaniowych związanych z budową budynku w części dotyczącej pomieszczeń przeznaczonych na cele mieszkalne?
Czy w związku ze zmianą przeznaczenia części realizowanej inwestycji Wnioskodawca powinien dokonać korekty podatku naliczonego za poszczególne miesiące 2005r. i 2006r. zgodnie z art. 91 ustawy o VAT?
Sposób rozliczania podatku naliczonego zapłaconego w związku z budową budynku oraz sposób sporządzania rocznej korekty tego podatku.
Do sprzedaży usług polegających na budowie budynku, gdy usługi te będą wykonane w obiekcie PKOB 1110, należy zastosować stawkę podatku VAT w wysokości 7%.
Czy według stanu prawnego na dzień 18 grudnia 2007 r. Wnioskodawca prawidłowo zastosował stawki podatku dokonując podziału wykonywanych robót budowlanych na związane z lokalami użytkowymi i osobno na związane z lokalami mieszkalnymi? Czy też Wnioskodawca powinien zastosować jedną stawkę jak dla budynku mieszkalnego zaklasyfikowanego do PKOB 112 - budynek mieszkalny i do całości wykonywanych prac zastosować