Przekazanie przez spółkę cywilną na rzecz dwóch Wspólników udziałów w wysokości 1/2 w składnikach majątkowych w ramach niepieniężnego zwrotu części wkładów nie będzie stanowić zbycia przedsiębiorstwa ani zorganizowanej części przedsiębiorstwa i nie będzie korzystać z wyłączenia z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
Bez znaczenia dla opodatkowania pozostanie fakt, że ostatecznie kwota wniesionych wkładów będzie równa pierwotnej sumie, bowiem w wyniku dokonanych czynności wpierw dojdzie do obniżenia wartości wkładu, a następnie do jego ponownego podwyższenia do pierwotnej wartości. Zostanie zatem wniesiony do spółki wkład, który spowoduje podwyższenie majątku spółki.
Opodatkowanie przychodu wspólnika cichego spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, który wniósł do tej spółki wkład pieniężny na pokrycie kosztów wspólnego przedsięwzięcia.
Skutki podatkowe wypłaty zwaloryzowanego wkładu mieszkaniowego (lokatorskiego) spadkobiercy.
Obowiązki płatnika w związku z częściowych zwrotem wkładu niepieniężnego do spółki komandytowej.
Skutki podatkowe potrącenia wierzytelności oraz obniżenia wkładu w spółce komandytowej.
Skutki podatkowe otrzymania zwrotu zgromadzonych na funduszu remontowych składek.
Skutki podatkowe otrzymania zwrotu zgromadzonych na funduszu remontowych składek.
Skutki podatkowe częściowego zwrotu wniesionego wkładu w spółce komandytowej.
Skutki podatkowe częściowego zwrotu wniesionego wkładu w spółce komandytowej.
Skutki podatkowe otrzymania środków pieniężnych z tytułu częściowego wycofania wkładu w spółce komandytowej.
Obowiązki płatnika z tytułu zwrotu części wkładu w spółce komandytowej.
Skutki podatkowe wystąpienia Wnioskodawcy ze spółki komandytowej i otrzymania zwrotu wkładów.
Skutki podatkowe otrzymania środków pieniężnych w związku z obniżeniem wkładu kapitałowego w spółce komandytowej.
Częściowy zwrot wkładu w Spółce w przypadku wypłaty na rzecz Komandytariusza środków pieniężnych.
Skutki podatkowe wypłaty przez fundusz powierniczy (trust) kwoty stanowiącej częściowy zwrot aktywów przekazanych w przeszłości przez Wnioskodawcę.
Powstanie przychodu w związku z otrzymaniem środków pieniężnych z tytułu zmniejszenia udziału kapitałowego w spółce komandytowej.
Dotyczy ustalenia: - czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym, dochodem Wnioskodawcy ze spółki cichej będzie tylko ta część dochodu spółki cichej, która przypada Wnioskodawcy zgodnie z ustalonym udziałem w zyskach i stratach spółki cichej; - czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym Wnioskodawca może uwzględniać ustalony podział zysków w spółce cichej już na etapie opłacania zaliczek na podatek dochodowy
1. Czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym, przychody Wnioskodawcy z tytułu uczestnictwa w spółce cichej będą stanowiły przychód inny niż przychód z zysków kapitałowych w rozumieniu art. 7 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. 2. Czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym, zwrot wkładu do spółki cichej na rzecz wspólnika cichego nie będzie skutkował powstaniem przychodu po stronie wspólnika