Prawo do obniżenia podstawy opodatkowania w podatku od towarów i usług w przypadku zwrotu towaru lub reklamacji towaru zakupionego przez Internet na podstawie prowadzonej ewidencji zwrotów, o której mowa w § 3 ust. 3 rozporządzenia w sprawie kas rejestrujących.
Skutki podatkowe różnych modelów transakcji wysyłki towarów z magazynu Spółki i ich sprzedaży w ramach korzystania z platformy.
Korekty w procedurze uproszczonej w związku ze zwrotem towarów przez Nabywcę.
Spółka (podatnik VAT czynny i VAT UE) dokonuje m.in. wewnątrzwspólnotowych dostaw towarów jako polski podatnik VAT, a miejscem rozpoczęcia transportu towarów jest terytorium Polski (magazyn w Polsce). Zdarza się, że kontrahenci chcą skorzystać z prawa zwrotu zakupionych od spółki towarów. Gdy zwrot dokonywany jest przez kontrahentów łotewskich i litewskich (podatnicy podatku od wartości dodanej w krajach
Moment rozpoznania wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów wyjmowanych z magazynu konsygnacyjnego, korekta wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów w przypadku zwrotu towarów do magazynu konsygnacyjnego oraz możliwość zastosowania procedury samofakturowania.
Korekty podstawy opodatkowania wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów w związku ze zwrotem towarów oraz nieuznania dostawy zwróconych uprzednio przez kontrahentów towarów za czynność podlegającą opodatkowaniu na terytorium Polski.
Obniżenie podstawy opodatkowania i dokonania korekty (zmniejszenia) VAT należnego w przypadku zwrotu towaru bez posiadania oryginału paragonu fiskalnego.
Prawa do obniżenia podstawy opodatkowania w rozliczeniu za okres, w którym wystawiona zostanie przez Wnioskodawcę Faktura korygująca zmniejszająca, w przypadku gdy w odniesieniu do danej transakcji Spółka posiada/będzie posiadać dokumentację wskazaną w ramach Wariantów 1A-6B.
brak oznaczenia faktury korygującej, dokumentującej zwrot towarów nieznajdujących się w załączniku nr 15 do ustawy o VAT, wyrazami „mechanizm podzielonej płatności”
Uznania zwrotu używanego towaru usługi za zwrot towarów w rozumieniu art. 29a ust. 10 pkt 2 ustawy oraz sposobu dokumentowania tego zwrotu.
Ustalenie czy otrzymanie Zapasów, a zatem rzeczy oznaczonych co do gatunku, w ramach umowy depozytu nieprawidłowego zawartej przez Wnioskodawcę stanowi odpłatne nabycie towarów niosące za sobą prawo do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony; ustalenie czy zwrot towarów otrzymanych przez Wnioskodawcę w ramach umowy depozytu nieprawidłowego na rzecz Składających, będzie stanowił odpłatną dostawę
Prawo do skorzystania przez Wnioskodawczynię ze zwolnienia podmiotowego z tytułu zmniejszenia wartości sprzedaży w sklepie internetowym w przypadku zwrotu towaru.
uprawnienie do dokonania obniżenia podstawy opodatkowania podatkiem od towarów i usług na podstawie prowadzonej ewidencji oraz protokołu zwrotu, o którym mowa w par. 3 ust. 3 pkt 7
Uprawnienie do dokonania obniżenia podstawy opodatkowania podatkiem od towarów i usług na podstawie prowadzonej ewidencji oraz protokołu zwrotu, o którym mowa w par. 3 ust. 3 pkt 7 rozporządzenia w sprawie kas rejestrujących
Rozpoznanie przez Spółkę importu usługi serwisowej, zastosowanie stawki podatku w wysokości 8% dla nabywanej usługi serwisowej, brak opodatkowania czynności nieodpłatnej wymiany uszkodzonego aparatu słuchowego na sprawny, opodatkowanie stawką podatku w wysokości 8% czynności odpłatnej wymiany uszkodzonego aparatu słuchowego na sprawny oraz brak opodatkowania dostawy uszkodzonych aparatów słuchowych
w zakresie ustalenia, czy w sytuacji, w której nie jest możliwe odzyskanie przez Spółkę od Dostawcy środków pieniężnych za uprzednio zakupione, a następnie zwrócone Towary, Wnioskodawca jest uprawniony do zaliczenia wydatków na zakup tych Towarów do kosztów uzyskania przychodów