Prawo do zwiększenia kwoty podatku naliczonego o zryczałtowany zwrot podatku wykazanego na fakturze VAT RR w sytuacji wpisania w tytule przelewu jedynie numeru faktury VAT RR, bez podania daty faktury VAT RR.
Czy Wnioskodawca ma rację, iż w związku nabywaniem za wynagrodzeniem Usług Inspekcji Technicznej od Kontrahenta nie posiada on i nie będzie posiadać statusu płatnika zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych, o którym mowa w art. 26 ust. 1 ustawy o CIT, ponieważ Usługi Inspekcji Technicznej nabywane przez Wnioskodawcę przedstawione we wniosku nie są objęte zakresem art. 21 ust. 1 lub art
Prawo do odliczenia zryczałtowanego zwrotu podatku wynikającego z faktur VAT RR, które będą podpisane i odebrane w imieniu Rolnika przez osobę przez niego upoważnioną.
Powstanie prawa do odliczenia podatku naliczonego w przypadku, gdy zapłata należności za produkty rolne, obejmująca również kwotę zryczałtowanego zwrotu podatku, zostanie dokonana przez Państwa na rachunek bankowy cesjonariusza, zgodnie z otrzymanym zawiadomieniem o zawartej przez rolnika ryczałtowego umowie przelewu wierzytelności, a ponadto nabycie produktów rolnych będzie związane z dostawą opodatkowaną
Udokumentowanie nabycia towarów poprzez wystawienie faktury VAT RR oraz prawo do odliczenia kwoty zryczałtowanego zwrotu podatku, stanowiącego podatek naliczony.
Prawo do zwiększenia kwoty podatku naliczonego o zryczałtowany zwrot podatku.
Zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie możliwości opodatkowania w formie karty podatkowej.
Czy przychód Wnioskodawcy z Dywidendy będzie zwolniony z opodatkowania zryczałtowanym podatkiem CIT na podstawie art. 22 ust. 4 i nast. Ustawy CIT?
Czy w przypadku braku prawa do podwyższenia podatku naliczonego o zryczałtowany zwrot podatku z tytułu zapłaty należności na rzecz rolnika ryczałtowanego w formie gotówkowej, kwotę nieodliczonego zryczałtowanego zwrotu podatku Wnioskodawca może zaliczyć do podatkowych kosztów uzyskania przychodu?
Czy w odniesieniu do dywidendy i innych przychodów z tytułu udziału w zyskach osób prawnych otrzymanych przez Wnioskodawcę od następcy prawnego SKA, po tym jak opodatkowane zostaną Zyski SKA, może znaleźć zastosowanie zwolnienie, o którym mowa w art. 22 ust. 4 ustawy o PDOP?
Należy stwierdzić, że po otrzymaniu Nieruchomości w ramach majątku likwidacyjnego Spółki jawnej, z uwagi na pozostawanie w ustroju małżeńskiej wspólności majątkowej z Drugim Wspólnikiem, Wnioskodawczyni może wybrać opodatkowanie przychodów z tytułu najmu tych Nieruchomości na podstawie Ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym, o ile złoży stosowne oświadczenie w przewidywanym przepisami terminie
Czy stanowi koszt uzyskania przychodu zryczałtowany podatek od towarów i usług wykazany na fakturze VAT RR zapłaconej gotówką?
Czy w przypadku braku prawa do podwyższenia podatku naliczonego o zryczałtowany zwrot podatku z tytułu nieterminowej zapłaty należności na rzecz rolnika ryczałtowego, kwotę nieodliczonego zryczałtowanego zwrotu podatku Wnioskodawca może zaliczyć do podatkowych kosztów uzyskania przychodu?
Czy na podstawie art. 26 ust. 1 ustawy PDOP w rw. z regulacją art. 21 ust. 2 ustawy PDOP oraz art. 11 ust. 3 lit. c UPO Polska - Holandia, Bank jako płatnik zobowiązany będzie do pobierania u źródła podatku zryczałtowanego od odsetek wypłacanych w związku z pożyczką udzieloną przez instytucję finansową będącą holenderskim rezydentem podatkowym?
Czy płatności wypłacane na rzecz kontrahentów Spółki (premie lub bonusy i wynagrodzenie za opisane powyżej usługi), których wysokość, co do zasady, jest kalkulowana jako procent od osiągniętego obrotu produktami Spółki lub też jest ustalona ryczałtowo, stanowią koszty uzyskania przychodów dla Spółki ? Czy opisana powyżej dokumentacja znajdująca się w posiadaniu Spółki, jest wystarczająca dla rozpoznania
Czy w opisanym wyżej stanie faktycznym oraz stanie mającym nastąpić, tj. rozwiązaniu przedmiotowej umowy sprzedaży z dnia 06.10.2006 r. będzie ciążył na Wnioskodawcy obowiązek wynikający treści art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?Czy w przypadku rozwiązania umowy z dnia 06.10.2006 r., czyli anulowania jej w sensie cywilno - prawnym obowiązuje Wnioskodawcę nadal
Czy podwyższenie kapitału Spółki z dopłat wspólników rodzi po stronie udziałowców obowiązek podatkowy, co oznacza, że Spółka powinna zapłacić zryczałtowany podatek dochodowy?
Czy Wnioskodawca w 2008 r. może wybrać jako formę opodatkowania zryczałtowany podatek dochodowy i w jakiej stawce ?.
Czy w związku z wykupywaniem przez Fundusz certyfikatów inwestycyjnych od uczestników, którzy nie są polskimi rezydentami dla celów podatkowych, Fundusz lub Spółka będą zobowiązane do obliczenia, pobrania i wpłacenia zryczałtowanego podatku dochodowego od dochodów zrealizowanych przez uczestników?
Jaką kwotę przeznaczoną z dochodu na udziały członkowskie należy opodatkować podatkiem ryczałtowym? Jaką kwotę przeznaczoną z dochodu na wkłady pieniężne należy opodatkować podatkiem ryczałtowym?
Czy po przedstawieniu stanu faktycznego przy sprzedaży posiadłości wnioskodawca musi zapłacić podatek?
Czy nieodliczony zryczałtowany podatek od towarów i usług wynikajacy z faktury VAT RR jest kosztem uzyskania przychodów z działalności gospodarczej ?