Możliwość skorzystania z ulgi prorodzinnej na dzieci z poprzedniego związku we wspólnym rozliczeniu rocznym małżonków.
Możliwość skorzystania ze wspólnego rozliczenia z małżonkiem za 2022 i 2023 r. oraz dokonanie odliczenia na starsze dziecko w ramach ulgi prorodzinnej.
Skorzystanie z preferencyjnego rozliczenia dochodów małżonków za 2023 r. oraz brak możliwości skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej.
Wspólne rozliczenie z małżonką w przypadku braku dochodu z działalności gospodarczej.
Możliwość skorzystania z preferencyjnego rozliczenia dochodów tzw. ulgi dla seniora.
Kwalifikacja przychodów z najmu garaży do odpowiedniego źródła oraz możliwość wspólnego ich rozliczenia z małżonkiem.
Możliwość wspólnego rozliczenia z małżonką przychodów pochodzących z najmu.
Możliwość odliczenia ulgi termomodernizacyjnej od dochodu żony w zeznaniu PIT-37 złożonym w sposób przewidziany dla wdów i wdowców.
Określenie spełnienia przesłanek umożliwiających wspólne rozliczenie się z małżonką za 2022 r., a z którą małżonek rozwiódł się w 2023 r.
Brak możliwości przekwalifikowania uzyskanego przychodu z najmu w ramach działalności gospodarczej do tzw. najmu prywatnego.
Możliwość odliczenia od podatku we wspólnym zeznaniu rocznym zapłaconych składek na ubezpieczenie zdrowotne.
W zakresie możliwości wspólnego opodatkowania się małżonków w sytuacji zawarcia między nimi umowy o ograniczeniu wspólności majątkowej
W sytuacji gdy Wnioskodawca z dwóch różnych związków posiada dwoje małoletnich dzieci w stosunku do których faktycznie wykonuje władzę rodzicielską co uprawnia Wnioskodawcę do ulgi prorodzinnej na każde z nich, to niezależnie od tego, że w wyniku porozumienia matka pierwszego z dzieci odlicza ulgę w pełnej wysokości na to z dzieci, w świetle przytoczonych przepisów (po spełnieniu wszystkich przesłanek