Dokumentacja uprawniająca do zastosowania stawki 0% dla dokonywanych wewnątrzwspólnotowych dostaw towarów.
Moment poniesienia kosztów uzyskania przychodów z tytułu wydatków na zakup Raportów due diligence od Spółek Przejmujących.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy nakłady na zakupy, amortyzację sprzętu oraz oprogramowania, które będą wykorzystywane w ramach projektów badawczo-rozwojowych Spółka może ująć w kosztach działalności badawczo-rozwojowej.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy w świetle przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych Spółce będzie przysługiwało prawo do odliczenia od podstawy opodatkowania kosztów kwalifikowanych w rozumieniu tej ustawy w części, w której koszty te nie zostały Spółce zwrócone w jakiejkolwiek formie.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy wynagrodzenia za prace wypłacane pracownikom wraz z narzutami na ubezpieczenia społeczne, zarówno w pełni wykonujących zadania dla działu B+R, jak i część kosztów pracy osób wspomagających pracę działu B+R (tj. dedykowanych w części do wykonywania pracy z zakresu działalności B+R), będą uznane jako koszty kwalifikowane.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy wydatki z tytułu zaangażowania innych osób, wspomagających pracę w zakresie działalności B+R mogą być przez Spółkę uwzględnione w kosztach działalności badawczo-rozwojowej jako koszty kwalifikowane.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy prace prowadzone przez Wnioskodawcę stanowią działalność badawczo-rozwojową, a w konsekwencji Spółce przysługuje prawo do odliczenia od podstawy opodatkowania kosztów kwalifikowanych w części, w której koszty te nie zostały zwrócone w jakiejkolwiek formie oraz ustalenia, czy w związku z wejściem w życie nowelizacji przepisów na skutek tzw
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie prawidłowości wyodrębnienia kosztów kwalifikowanych w odrębnej ewidencji rachunkowej dla spełnienia przesłanki z art. 9 ust. 1b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
CIT - w zakresie ustalenia czy przygotowanie Zestawienia na koniec danego roku podatkowego wypełnia przesłanki z art. 9 ust. 1b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
W przypadku gdy w danym miesiącu Wnioskodawca nie dokonuje sprzedaży oleju opałowego na cele opałowe i nie uzyskuje stosownych oświadczeń nabywców nie jest zobowiązany do składania do właściwego naczelnika urzędu celnego za ten miesiąc zestawienia oświadczeń o przeznaczeniu wyrobów akcyzowych do celów opałowych.
Czy wydatki na przejazdy pracowników Spółki taksówkami jak i wydatki za parkowanie samochodu służbowego podczas delegacji udokumentowane paragonami fiskalnymi stanowiące element rozliczenia podróży służbowej poprzez zbiorczy dokument księgowy, jakim jest rozliczenie delegacji stanowią koszty uzyskania przychodu Spółki.
Czy przedstawione przez kontrahenta Spółki zestawienie poleceń przelewów zawierające numery faktur korygujących i kwoty potrąceń może zostać uznane za potwierdzenie przez kontrahenta odbioru faktury korygującej i tym samym może stanowić podstawę do obniżenia przez Spółkę kwoty podatku należnego z tytułu wystawionych na rzecz tego kontrahenta faktur korygujących? PV/443-317/IV/2005/JD, postanowienie
Czy można zaliczyć w koszty uzyskania przychodu wydatki wynikające ze zbiorczego miesięcznego zestawienia delegacji odbytych przez konkretnego pracownika, przedstawionego przez niego pod koniec miesiąca?