Interpretacje

Interpretacja
11.01.2024 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie uznania przeniesienia własności Przedmiotów Zabezpieczenia w wykonaniu umów ustanawiających Zabezpieczenia za czynność podlegającą opodatkowaniu jako odpłatna dostawa towarów oraz określenia dla tej transakcji podstawy opodatkowania.

Interpretacja
25.04.2016 Podatki

Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie przychodu podatkowego, tj. sposobu ewidencjonowania i rozpoznawania tego przychodu w związku ze sprzedażą rzeczy zastawionych w zależności od ich przeznaczenia.

Interpretacja
03.09.2014 Podatki

Czy poniesione koszty obsługi prawnej związanej ze sprawą sądową (utrzymaniem w mocy zastawu sądowego na sprzęcie) oraz koszty apelacji Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu?

Interpretacja
16.01.2013 Podatki

Zwolnienie z podatku prowizji uzyskiwanej z tytułu prowadzenia lombardu oraz opodatkowanie sprzedaży nieodebranych zastawów.

Interpretacja
13.09.2012 Podatki

Opodatkowanie czynności przejęcia przez Bank na własność samochodu będącego przedmiotem zastawu.

Interpretacja
04.01.2012 Podatki

Zwolnienie od podatku czynności stanowiących elementy usługi udzielania pożyczek pod zastaw ustanowiony na rzeczach ruchomych.

Interpretacja
04.01.2012 Podatki

Zwolnienie od podatku czynności stanowiących elementy usługi udzielania pożyczek pod zastaw ustanowiony na rzeczach ruchomych.

Interpretacja
06.05.2011 Podatki

1. Według jakiej stawki podatku VAT należy opodatkować sprzedaż usług polegających na udzielaniu pożyczek pod zastaw obejmujących odsetki od udzielonej pożyczki oraz opłatę za przechowywanie przedmiotu zastawu za okres trwania umowy przykładowo od dnia 1 grudnia 2010 roku do dnia 15 stycznia 2011 roku ? 2. W jaki sposób należy opodatkować sprzedaż zastawionych rzeczy w postaci biżuterii złotej i srebrnej

Interpretacja
26.03.2008 Podatki

Czy wycena wartości instrumentu pochodnego ujętego w pozabilansowej ewidencji rachunkowej podatnika stanowi różnicę kursową, o której mowa w art. 9b ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

Interpretacja
28.02.2006 Podatki

Wątpliwości dotyczą:1. obowiązku księgowania po stronie zakupów (tj. w kolumnie 10 podatkowej księgi przychodów i rozchodów) przyjęcia towarów do lombardu pod zastaw pożyczki lub w chwili nie zwrócenia pożyczki przez klienta.2. wysokości kwoty przychodu, którą należy zaksięgować do podatkowej księgi przychodów i rozchodów a) w przypadku zwrotu pożyczki,b) w sytuacji nie zwrócenia pożyczki i sprzedaży

Interpretacja
24.06.2005 Podatki

Czy rzeczy pozostawione w lombardzie w formie zastawu i nieodebrane, podlegają podatkowi od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
25.04.2005 Podatki

Co stanowi podstawę opodatkowania przy sprzedazy rzeczy oddanych pod zastaw udzielonej pożyczki w sytuacji gdy podatnik prowadząc lombard stosuje procedurę o której mowa w art. 120 ustawy o podatku VAT ?.

Interpretacja
22.02.2005 Podatki

W związku z prowadzoną działalnością gospodarczą obejmującą m.in. usługi lombardowe Podatnik wystąpił do tut. urzędu z zapytaniem dotyczącym możliwości stosowania przy sprzedaży przedmiotu zastawu pożyczki lombardowej opodatkowania podatkiem od towarów i usług wyłącznie uzyskanej marży.

Interpretacja
16.11.2004 Podatki

Podatnik prowadzi działalności gospodarczą polegającą na udzieleniu pożyczek pod zastaw. W związku z tym ma wątpliwości, czy rozliczając podatek od towarów i usług w systemie marży może dokonać odliczenia podatku naliczonego wykazanego w fakturach dokumentujących wydatki poniesione na zakupy towarów i usług związane ze sprzedażą zastawionych rzeczy, takich jak artykuły biurowe, energia elektryczna

Interpretacja
10.11.2004 Podatki

Prowadzę działalność gospodarczą w zakresie m.in. udzielania pod zastaw (lombard). W zastaw przyjmuję głównie używaną złotą biżuterię od osób fizycznych. W dniu upływu terminu zwrotu pożyczki zastaw przechodzi na własność mojej firmy. 1. Czy w mojej działalności w zakresie udzielania pożyczek pod zastaw przy sprzedaży przejętych rzeczy można korzystać ze szczególnej procedury w zakresie dostaw towarów

Interpretacja
28.09.2004 Podatki

Podatnik prowadzi działalność w zakresie lombardu, udzielając pożyczek pod zastaw. W przypadku, gdy pożyczkobiorca zwrócił pożyczone pieniądze i odebrał zastaw podstawą opodatkowania jest pobrana kwota prowizji od udzielonej pożyczki. W sytuacji natomiast, gdy pożyczkobiorca nie odbierze zastawionego towaru, towar przechodzi na własność prowadzącego lombard, który dokonuje jego sprzedaży - podatnik