Zameldowanie nie zostało przez ustawodawcę wymienione jako warunek umożliwiający do skorzystania ze zwolnienia wynikającego z art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o PIT.
Możliwość zastosowania ulgi meldunkowej w przypadku niezłożenia oświadczenia.
Skoro Wnioskodawczyni nie złożyła w urzędzie skarbowym w wymaganym terminie oświadczenia o spełnieniu warunków do zwolnienia przewidzianego w art. 21 ust. 1 pkt 126 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, to analizowane zwolnienie Zainteresowanej nie przysługuje.
Zwolnienie w podatku dochodowym z tytułu ulgi meldunkowej ma zastosowanie do obojga małżonków. Wystarczy, aby tylko jedno z nich było zameldowane w sprzedawanym lokalu, żeby oboje mogli skorzystać z tej ulgi - wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego z 14 października 2010 r. (sygn. akt II FSK 949/09).
Możliwość zastosowania ulgi meldunkowej w przypadku niezłożenia oświadczenia
Skutki podatkowe sprzedaży udziału w nieruchomości. Ulga meldunkowa.
Opodatkowanie przychodu uzyskanego z odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego na podstawie umowy dożywocia (ulga meldunkowa).
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodu ze sprzedaży nieruchomości
Czy zbycie lokalu mieszkalnego w drodze umowy dożywocia, przed upływem pięciu lat od końca roku kalendarzowego w którym nastąpiło jego nabycie, skutkuje obowiązkiem zapłaty podatku dochodowego?
Opodatkowanie odpłatnego zbycia wyodrębnionych lokali. Ulga Meldunkowa.
Czy w przypadku, gdy cały dochód ze sprzedaży mieszkania, zostanie przeznaczony na kontynuowanie budowy (tj. zakup materiałów budowlanych, usługi montażowe firmy budowlanej) domu (znajdującego się na nieruchomości gruntowej, w której udział ma Wnioskodawczyni z małżonkiem), będzie zwolniony z opodatkowania podatkiem od osób fizycznych na podstawie artykułu 21 ust. l pkt 131 ustawy o podatku dochodowym
Wnioskodawca prosi o poinformowanie, czy zakupione mieszkanie na własne cele mieszkaniowe w budynku o lepszym standardzie technicznym, niż ten, w którym obecnie mieszka: 1) Zwolni Wnioskodawcę z zapłacenia podatku z tytułu sprzedaży części mieszkania Wnioskodawcy otrzymanego od rodziców?2)Czy z ulgi podatkowej Wnioskodawca będzie mógł skorzystać, jeśli zakupi nowe mieszkanie nie później niż do dnia
Czy art. 21 ust. 1 pkt 126 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych stanowi podstawę do zwolnienia od podatku dochodowego od osób fizycznych gruntu na którym znajduje się budynek mieszkalny określony w powołanym przepisie?
Prawo do skorzystania z tzw. ulgi meldunkowej w przypadku sprzedaży mieszkania powstałego w wyniku połączenia dwóch lokali mieszkalnych stanowiących odrębne nieruchomości.
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że przychód uzyskany w dniu 21 grudnia 2009 r. ze sprzedaży całości udziału nabytego w drodze spadkobrania w działce gruntowej nr 587/2, zabudowanej budynkiem mieszkalnym, w którym Wnioskodawca był zameldowany nieprzerwanie od 9 września 1998 r. do 18 listopada 2004 r., nie podlegał opodatkowaniu w całości zgodnie z art. 21. ust.1 pkt 126 ustawy z dnia 26
Czy od sprzedanego mieszkania, którego Wnioskodawczyni była właścicielem i w którym była zameldowana ponad dwanaście miesięcy Wnioskodawczyni musiała naliczyć i zapłacić podatek dochodowy od osób fizycznych?
Możliwość zwolnienia z opodatkowania na podstawie ulgi meldunkowej przychodu ze sprzedaży nieruchomości zabudowanej budynkiem w stanie surowym zamkniętym, która powstała z podziału innej nieruchomości, zabudowanej budynkiem, w którym wnioskodawca był zameldowany.
Czy osiągnięty w 2011 r. przychód (dochód) z dokonanego dnia 11 stycznia 2011 r. odpłatnego zbycia prawa wieczystego użytkowania nieruchomości gruntowej zabudowanej wraz z związanym z nim prawem własności posadowionego na gruncie budynku stanowiącego odrębny od gruntu przedmiot prawa własności (nabytych w dniu 13 listopada 2008 r.), korzysta w całości ze zwolnienia określonego przepisem art. 21 ust