Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego w związku z otrzymaniem odszkodowania wynikającego z ugody mediacyjnej.
W zakresie ustalenia, czy kwota otrzymanego odszkodowania przez Wspólnotę Mieszkaniową będzie korzystała ze zwolnienia na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 Ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Skutki podatkowe otrzymania odszkodowania w kwocie brutto z tytułu skrócenia okresu wypowiedzenia.
Obowiązków płatnika przy wypłacie kwoty byłemu pracownikowi za rozwiązanie umowy o pracę, na mocy porozumienia stron, a zwolnienia z art. 21 ust. 1 pkt 3 i pkt 3b ustawy o PIT.
Komandytariusz osiągnie przychód z tytułu udziału w zyskach Spółki w związku z osiągnieciem celu inwestycyjnego w dacie wypłaty udziału w zysku. Na tej podstawie wystąpienie ze Spółki przez wspólnika Spółki w trakcie roku obrotowego, ale po zakończeniu Okresu Rozliczeniowego Sprzedaży Udziałów, w którym wystąpi Transakcja nie będzie stanowiło przyczyny korekty przychodu Komandytariusza z tytułu udziału
Obowiązek poboru i odprowadzenia zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych z tytułu wypłaconego świadczenia (odszkodowanie za skrócenie okresu wypowiedzenia).
Obowiązek płatnika do naliczenia, pobrania i odprowadzenia zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych od odszkodowania wypłaconego byłemu pracownikowi na podstawie ugody sądowej.
1) Zasadność potrącenia z kwoty ustalonego odszkodowania zaliczki na podatek dochodowy. 2) Zasadność skorzystania ze zwolnienia od podatku dochodowego od osób fizycznych określonego w art. 21 ust. 1 pkt 3 lub 3b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Zwolnienie z opodatkowania rekompensaty wypłaconej w związku z rozwiązaniem umowy o pracę na podstawie porozumienia.
Zwolnienie przedmiotowe w związku z wypłatą odszkodowania za niezgodne z prawem wypowiedzenie umowy o pracę oraz odprawy pieniężnej przyznanej na podstawie Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy.
Ocena możliwości zastosowania zwolnienia z opodatkowania otrzymanego świadczenia.
Moment dokonania korekty przychodu z tytułu wypłaconej gwarancji tytułem bezpodstawnego wzbogacenia.
Czy dodatkowe odszkodowanie wypłacone na podstawie Porozumienia ze Związkami Zawodowymi w sprawie zwolnień grupowych jest zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych?
Skutki podatkowe wypłaty odszkodowania z tytułu rozwiązania umowy o pracę bez zachowania okresu wypowiedzenia, w wysokości wynikającej z art. 471 Kodeksu pracy.
Czy opłaty czynszu (za okres wypowiedzenia umowy), poniesione w okresie zawieszenia działalności są kosztem uzyskania przychodów?
Czy odszkodowanie członka zarządu spółki kapitałowej, wypłacone na mocy wyroku sądowego za rozwiązanie umowy o pracę z przyczyn niedotyczących pracowników w związku z art. 39 Kodeksu pracy, jest wolne od podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy odszkodowanie opisane w stanie faktycznym podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy odszkodowanie wypłacone na mocy ugody sądowej winno być opodatkowane?
Opodatkowanie wypłaconego odszkodowania w zamian za wypowiedzenie umowy. Zwrot poniesionych nakładów inwestycyjnych.
Czy w razie wystąpienia powyżej opisanych okoliczności, w których korzystający jest zobowiązany do zapłaty odszkodowania, Spółka powinna zaliczyć do przychodu kwotę odszkodowania w momencie faktycznego otrzymania odszkodowania (metoda kasowa), czy też w momencie wymagalności tej kwoty, choćby Spółka w ogóle tej kwoty nie otrzymała (zasada memoriałowa)?
dotyczy opodatkowania odszkodowania otrzymanego na podstawie wyroku sądowego za nieuzasadnione wypowiedzenie umowy o pracę