Czy Spółka jest/będzie uprawniona do rozpoznania kosztów uzyskania przychodów z tytułu swoich zobowiązań na zasadach przewidzianych w ustawie o PDOP, niezależnie od tego, czy zobowiązanie jest regulowane w drodze zapłaty sumy pieniężnej, czy też w drodze wydania towarów?
Ustalenie, czy trójstronna transakcja przyszła polegająca na zawarciu przez Wnioskodawcę Porozumień z Nowymi Przedstawicielami oraz Agentem, a także zbycie Majątku oraz całokształt przedstawionych działań Wnioskodawcy ma charakter zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy VAT i w konsekwencji wszystkie opisane transakcje powinny zostać uznane za transakcje niepodlegające
Ustalenie, czy w przypadku, gdy Spółka reguluje swoje zobowiązania wynikające w szczególności z kar umownych w drodze wydania towarów, po stronie Spółki powstanie jakikolwiek przychód podlegający opodatkowaniu PDOP
Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia momentu powstania obowiązku podatkowego w dostawie pojazdów samochodowych.
Określenie momentu powstania obowiązku podatkowego w przypadku sprzedaży samochodów
określenie momentu powstania obowiązku podatkowego w przypadku sprzedaży samochodów
1. Czy w opisanej sytuacji Pożyczkobiorca miał obowiązek wystawienia faktury VAT w dacie podpisania aktu notarialnego? 2. Czy w dacie wygaśnięcia roszczenia Pożyczkobiorcy o zwrotne przeniesienie praw do przewłaszczonych nieruchomości o którym mowa w pk 1 paragrafu 5 aktu notarialnego?
1. Czy Wnioskodawczyni ma obowiązek wystawienia faktury VAT dla naliczenia podatku należnego i z jaką datą? 2. Kto ma być nabywcą na fakturze VAT, jako że pożyczkodawca nie chciał żadnej faktury?
Prawidłowość fakturowania zakupionego paliwa od firmy nieposiadającej siedziby jak również stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej w kraju, prawo do odliczenia podatku z tytułu zakupu paliwa oraz termin do odliczenia podatku
W zakresie zastosowania art. 17 ust. 1 pkt 5 ustawy dla prawidłowego rozliczenia nabytego towaru oraz powstania obowiązku podatkowego z chwilą wydania towaru
ewidencjonowanie z wykorzystaniem kasy rejestrującej sprzedaży, za którą zapłata jest uiszczana przelewem on-line przed wysyłką towarów
Opodatkowanie nieodpłatnego wydania towarów w ramach świadczonej kompleksowo usługi zarządzania systemem świadczeń pozapłacowych.
Skoro wydanie towaru nastąpiło na rzecz Banku, a nie firmy (), to nieprawidłowym było wystawienie faktury VAT. Jednak wobec faktu wystawienia tej faktury i wprowadzenia jej do obrotu, na podstawie art. 108 ust. 1 ustawy Wnioskodawca obowiązany jest do zapłaty kwoty podatku należnego z niej wynikającej.
W którym momencie powstanie obowiązek podatkowy w podatku od towarów i usług?
Czy koszty związane z wydaniem towarów w wyniku realizacji zlecenia przekazania darowizny, które dla beneficjenta otrzymującego te towary mają charakter darowizny mogą być uznawane przez Spółkę za koszt uzyskania przychodów?
Określenie daty wydania lokalu oraz momentu powstania obowiązku podatkowego.
Odebranie maszyny od przewłaszczającego i przyjęcie jej na stan magazynu firmy nie stanowi dla Wnioskodawcy obrotu w rozumieniu ustawy o podatku od towarów i usług.
Czy kwota z faktury zaliczkowej od razu staje się przychodem do opodatkowania w dacie otrzymania zaliczki lub wystawienia faktury zaliczkowej, czy dopiero w momencie wydania towaru lub wykonania usługi budowlanej lub innej, czyli przy wystawieniu faktury końcowej lub częściowej?
Spółka z o.o. prowadząca sprzedaż detaliczną paliw płynnych domaga się potwierdzenia czy wydatki związane z promocją sprzedaży paliw płynnych mogą zostać zaliczone do kosztu uzyskania przychodu w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy okres 30 dni od wykonania usługi, o którym mowa w art. 19 ust. 3 ustawy o podatku od towarów i usług, liczy się od dnia sprzedaży przez agenta towaru odbiorcy końcowemu, czy od dnia rozliczenia się ze mną zgodnie z zawartą umową o współpracy wzajemnej, czyli 30 dni od piętnastego (15) następnego miesiąca następującego po miesiącu którego rozliczenie dotyczy?
Kiedy powstaje obowiązek podatkowy w podatku od towarów i usług w ramach umowy komisu oraz w jakim terminie należy wystawić fakturę na gruncie przepisów ustawy o podatku od towarów i usług obowiązujących od dnia 1 czerwca 2005r.
Co oznaczają pojęcia "dzień zarachowania kosztu", "dzień poniesienia kosztu"? Jak określić średni kurs w przypadku otrzymania faktury kosztowej drogą elektroniczną? Jak określić dzień zarachowania kosztu w przypadku importu towarów, gdy Spółka otrzymuje JDA SAD oraz gdy towar został wydany z magazynu wcześniej niż Spółka otrzymała JDA SAD?
Wątpliwości Podatnika dotyczą prawidłowości zastosowania 3% stawki zryczałtowanego zwrotu podatku od towarów i usług do wydawanych plantatorowi w ramach świadczenia dodatkowego na podstawie umowy kontraktacji, wysłodków buraczanych.
Czy podlega opodatkowaniu podatkiem VAT czynność wydania nagród klientom, którzy zakupili określoną przez sprzedawcę ilość towaru?