• Zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy, dokonanej w drodze wywłaszczenia na rzecz Skarbu Państwa, dostawy udziału w prawie użytkowania wieczystego zabudowanej działki, będącego we współwłasności małżeńskiej, • zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy, czynności wycofania z działalności gospodarczej do majątku
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania, że czynność wycofania Nieruchomości do majątku prywatnego będzie czynnością podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy ww. transakcji oraz brak obowiązku dokonania korekty podatku VAT.
Brak opodatkowania wycofania budynku (nieruchomości) z działalności gospodarczej i przeniesienia go do majątku prywatnego, brak korekty podatku VAT oraz opodatkowania i rozliczenia przez Pana najmu nieruchomości, możliwość zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy najmu nieruchomości.
Brak podlegania opodatkowaniu podatkiem VAT wycofania Nieruchomości do majątku odrębnego Małżonka, w wyniku podziału majątku wspólnego. Zwolnienie od podatku VAT wycofania nieruchomości do majątku odrębnego Małżonka, na podstawie podziału majątku wspólnego, jeżeli podział majątku nastąpi po 1 sierpnia 2024 r. Obowiązek dokonania korekty odliczonego podatku naliczonego VAT od nabycia nieruchomości,
Skutki podatkowe zbycia nieruchomości po upływie 6 lat od jej wycofania z działalności.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT rozliczenia przychodów, kosztów i nakładów, braku konieczności udokumentowania tych czynności fakturą oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego bez konieczności zastosowania prewspółczynnika.
Opodatkowanie likwidacji / wycofania nieruchomości ze środków trwałych Spółki oraz prawa do zastosowania zwolnienia dla tej czynności.
Zbycie nieruchomości mieszkalnej wykorzystywanej w ramach prowadzonej działalności gospodarczej polegającej na wynajmie pokoi gościnnych.
Zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT wycofania nieruchomości zabudowanej z majątku spółki.
W zakresie ustalenia czy Wnioskodawca ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wartość zlikwidowanych towarów, jako stratę w towarach handlowych Wnioskodawcy, wskazaną w protokole likwidacyjnym.
Ustalenie, kiedy można dokonać pomniejszenia przychodu w związku z obowiązkiem po stronie spółki spłaty 1/3 udziału dla byłego wspólnika? Ustalenie, czy zasądzone wyrokiem sądu odsetki od niewypłaconej 1/3 udziału dla byłego wspólnika oraz koszty postępowania sądowego stanowią koszty uzyskania przychodu proporcjonalnie do posiadanych udziałów w spółce jawnej?
Czy w związku cofnięciem Zezwolenia na podstawie którego w latach 2018-2021 Spółka uzyskiwała dochody zwolnione z CIT na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych, Spółka powinna uregulować zaległy podatek CIT wraz z odsetkami, o których mowa w art. 53 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa?
Brak obowiązku odprowadzenia podatku VAT z tytułu nieodpłatnego przekazania przez podatnika środków trwałych na cele osobiste.
Skutki podatkowe zbycia budynku mieszkalnego wykorzystywanego w działalności gospodarczej.
Wycofanie nieruchomości z działalności S.C, zamiana udziałów w nieruchomości, odpłatne zbycie nieruchomości, powstanie przychodu.
Wycofanie lokali z działalności nie stanowi/nie będzie stanowić dostawy towarów opodatkowanej podatkiem VAT. W związku ze zmianą przeznaczenia lokali Wnioskodawca jest/będzie zobowiązany dokonać korekty zgodnie z art. 91 ust. 7d ustawy.
Nieodpłatne wycofanie wskazanych we wniosku, przypadających na Panią, stosownie do Pani udziałów w spółce jawnej, udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością z majątku spółki jawnej do Pani majątku prywatnego, będzie dla Pani zarówno jako otrzymującego udziały, jak i jako wspólnika spółki jawnej przekazującego udziały, neutralne podatkowo i nie będzie skutkować powstaniem przychodu do opodatkowania
W zakresie skutków podatkowych wycofania nieruchomości ze spółki jawnej i przekazania jej własności do majątków wspólników tej spółki.
W zakresie skutków podatkowych wycofania nieruchomości ze spółki jawnej i przekazania jej własności do majątków wspólników tej spółki.
Ustalenie, czy: - płatności dokonane przez Spółkę na rzecz Kontrahenta mogły zostać ponownie dokonane (w świetle art. 15d Ustawy o CIT) z wykorzystaniem mechanizmu dokładnie opisanego we wniosku, tj. czy płatności dokonane pierwotnie bez obligatoryjnego zastosowania mechanizmu podzielonej płatności mogły zostać zwrócone przez Kontrahenta Spółce i ponownie zapłacone przez Spółkę (z wykorzystaniem środków
Skutki podatkowe wycofania nieruchomości z działalności gospodarczej i przeznaczenia jej na najem prywatny.
Opodatkowanie wycofania nieruchomości i ruchomości z majątku przedsiębiorstwa do majątku osobistego oraz przekazania ich do jednoosobowej działaności gospodarczej w celu odpłatnego najmu.