Bez znaczenia dla opodatkowania pozostanie fakt, że ostatecznie kwota wniesionych wkładów będzie równa pierwotnej sumie, bowiem w wyniku dokonanych czynności wpierw dojdzie do obniżenia wartości wkładu, a następnie do jego ponownego podwyższenia do pierwotnej wartości. Zostanie zatem wniesiony do spółki wkład, który spowoduje podwyższenie majątku spółki.
Możliwość utraty prawa do ryczałtu po wniesieniu wkładu niepieniężnego (aportem) nieruchomość, niestanowiącą przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa, do spółki typu SCSp, która nie posiada osobowości prawnej. Według prawa podatkowego Wielkiego Księstwa Luksemburg, podatnikami podatku dochodowego są wspólnicy SCSp a nie sama spółka.
Brak obowiązku rozpoznania przychodu z tytułu częściowego wycofania wkładu przez komandytariusza.
Opisane we wniosku zmiany umowy spółki kapitałowej (wkłady pieniężne i niepieniężne) korzystały ze zwolnienia na podstawie art. 9 pkt 11 lit. d) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. Spełnione są bowiem przesłanki warunkujące wskazane zwolnienie, tj. świadczenie usług użyteczności publicznej, o których mowa w tym przepisie oraz posiadanie udziału o określonej wysokości w Spółce przez jednostkę
Skutki podatkowe wycofania wkładu w postaci prawa do bezpłatnego używania przez spółkę jawną nieruchomości oraz jej sprzedaży.
Skutki podatkowe wystąpienia Wnioskodawcy ze spółki komandytowej i otrzymania zwrotu wkładów.
Skutki podatkowe wypłaty udziału kapitałowego w związku ze zmniejszeniem wkładu w spółce komandytowej.
Skutek podatkowy zmniejszenia udziału kapitałowego w spółce jawnej.
Skutki podatkowe objęcia przez wspólnika nowych akcji w spółce komandytowo-akcyjnej i podwyższenia kapitału zarówno zakładowego jak i zapasowego o wartość ww. akcji, a także ustalenie momentu powstania obowiązku podatkowego (wpłaty w ratach).
Skutki podatkowe zwrotu pieniężnego równowartości części wkładu do luksemburskiej spółki SCSp.
Skutki podatkowe „zwrotu wkładu” wniesionego do spółki komandytowej w związku z wystąpieniem wspólnika, w sytuacji gdy wypłata znacząco przekroczy wniesiony do spółki wkład i będzie dokonywana w ratach, w różnych terminach.
Czy wniesienie w zamian za udziały w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością, albo w zamian za ogół praw i obowiązków przysługujący wspólnikowi w spółce komandytowej wkładu niepieniężnego (aportu) w postaci opisanego przez Wnioskodawcę Departamentu D., będzie stanowić wniesienie wkładu niepieniężnego, którego przedmiotem jest zorganizowana część przedsiębiorstwa, które na podstawie art. 12 ust. 4 pkt
Skutki podatkowe „zmniejszenia wkładu” w spółce jawnej powstałej w wyniku przekształcenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.
Czy na płaszczyźnie podatku dochodowego od osób prawnych, Wnioskodawca w przypadku umorzenia posiadanych udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością, przeprowadzonego w trybie art. 199 § 3 ustawy Kodeks spółek handlowych, czyli bez wypłaty wynagrodzenia, powinien na moment umarzania tych udziałów zaliczać poniesione przez siebie wcześniej wydatki na nabycie tych udziałów do podatkowych kosztów
Wobec Spółki nie znajdzie zastosowanie wyłączenie z opodatkowania ryczałtem z uwagi na otrzymanie przez Spółkę wkładu niepieniężnego w postaci przedsiębiorstwa w latach wcześniejszych (w grudniu 2015 r.)
Aport zorganizowanej części przedsiębiorstwa: 1. Uznanie zespołu składników materialnych i niematerialnych, który będzie przedmiotem aportu, za zorganizowaną częścią przedsiębiorstwa o której mowa w art. 5a pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. 2. W momencie wniesienia zorganizowanej części przedsiębiorstwa jako wkładu niepieniężnego (aportu) do spółki, po stronie wspólników powstaje
Koszty uzyskania przychodów ze zbycia udziałów w Spółce przejmującej, uzyskanych w zamian za udziały przejętej spółki z o.o. - w sytuacji, gdy przejęta spółka z o.o. powstała z przekształcenia spółki cywilnej, w której podatnik był wspólnikiem.
Koszty uzyskania przychodów ze zbycia udziałów w Spółce przejmującej, uzyskanych w zamian za udziały przejętej spółki z o.o. - w sytuacji, gdy przejęta spółka z o.o. powstała z przekształcenia spółki cywilnej, w której podatnik był wspólnikiem.
Dotyczy skutków podatkowych wniesienie zespołu składników materialnych i niematerialnych wydzielonych z przedsiębiorstwa do spółki jawnej.
Dotyczy skutków podatkowych wniesienie zespołu składników materialnych i niematerialnych wydzielonych z przedsiębiorstwa do spółki jawnej.
Sposób ustalenia kosztów uzyskania przychodów ze zbycia udziałów Spółki z o.o. powstałej z przekształcenia Spółki jawnej, która powstała z przekształcenia Spółki cywilnej