Możliwość wspólnego rozliczenia małżonków i skorzystania ulgi prorodzinnej na pełnoletnie i małoletnie dzieci żony, które nie zostały przysposobione.
Ulga prorodzinna (przekroczenie dochodów, osoba samotnie wychowująca dziecko).
Prawo do preferencyjnego rozliczenia dochodów za 2020 r., 2021 r. oraz 2022 r. w sposób przewidziany dla osoby samotnie wychowującej dzieci.
Możliwość skorzystania z rozliczenia w sposób przewidziany dla osoby samotnie wychowującej dzieci.
W zakresie możliwości skorygowania zeznań podatkowych i obowiązku zapłaty odsetek przy zwrocie odliczeń w ramach tzw. ulgi prorodzinnej.
W sytuacji gdy Wnioskodawca z dwóch różnych związków posiada dwoje małoletnich dzieci w stosunku do których faktycznie wykonuje władzę rodzicielską co uprawnia Wnioskodawcę do ulgi prorodzinnej na każde z nich, to niezależnie od tego, że w wyniku porozumienia matka pierwszego z dzieci odlicza ulgę w pełnej wysokości na to z dzieci, w świetle przytoczonych przepisów (po spełnieniu wszystkich przesłanek
W przypadku gdy władza rodzicielska przysługuje formalnie obojgu rodzicom, a tylko jeden z rodziców faktycznie ją wykonuje, to z odliczenia całości kwoty może skorzystać tylko ten rodzic.
W przypadku uzyskania dochodów z udziału w Spółkach cywilnych, do których Wnioskodawczyni kto będzie zobowiązany do rozliczenia podatku dochodowego, wpłaty należnych zaliczek na podatek i złożenia zeznania rocznego, tj. matka, czy też ustanowiony przez spadkodawcę zarządca w osobie brata spadkodawcy?
W przypadku uzyskania dochodów z udziału w Spółkach cywilnych, do których Wnioskodawca przystąpi, kto będzie zobowiązany do rozliczenia podatku dochodowego, wpłaty należnych zaliczek na podatek i złożenia zeznania rocznego, tj. matka, czy też ustanowiony przez spadkodawcę zarządca w osobie brata spadkodawcy?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie preferencyjnego opodatkowania jako osoba samotnie wychowująca dziecko.