Interpretacje

Interpretacja
10.03.2021 Podatki

Czy dokonując płatności z tytułu nabycia egzemplarza/dostępu do Oprogramowania na rzecz jego zagranicznych dostawców (producentów lub podmiotów pośredniczących w dystrybucji) celem dalszej odsprzedaży, Wnioskodawca zobowiązany będzie: - jako płatnik do potrącenia od tej płatności zryczałtowanego podatku dochodowego zgodnie z art. 26 ust. 1 i ust. 2e ustawy o CIT, w związku z uzyskaniem w Polsce przez

Interpretacja
23.04.2020 Podatki

Brak zastosowania art. 15d ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w odniesieniu do wskazanych we wniosku płatności.

Interpretacja
16.01.2020

Czy Wnioskodawca będzie mógł zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów koszt w tej części, w jakiej płatność dotycząca transakcji została dokonana przelewem na rachunek inny niż zawarty na dzień zlecenia przelewu w wykazie podmiotów, o którym mowa w art. 96b ust. 1 Ustawy VAT, gdy prześle w wymaganym terminie zawiadomienie, o którym mowa w art. 15d ust. 4 Ustawy CIT, ale do urzędu skarbowego niewłaściwego

Interpretacja
04.09.2014 Podatki

Ordynacja podatkowa w zakresie możliwości zaliczenia kwoty z tytułu zwrotu w podatku od towarów i usług na poczet zobowiązań podatkowych w podatku od wydobycia niektórych kopalin oraz podatku akcyzowego.

Interpretacja
17.05.2012 Podatki

Wnioskodawczyni nie przysługuje prawo ubiegania się o zwrot części podatku VAT w związku zakupem okien w Polsce, które zostały przewiezione i zamontowane w domu znajdującym się w Belgii do którego tytuł prawny posiada małżonek Wnioskodawczyni. Zarówno Wnioskodawczyni jak i jej mąż nie posiadają tytułu prawnego do budynku mieszkalnego w rozumieniu polskiej ustawy z dnia 07 lipca 1994 r. - Prawo budowlane

Interpretacja
19.10.2011 Podatki

Strona winna dokonać zgłoszenia aktualizacyjnego NIP-3 i podać w nim miejsce zamieszkania, stanowiące dla Wnioskodawczyni centrum interesów życiowych tj. adres zamieszkania w N..

Interpretacja
12.09.2011 Podatki

Organ potwierdza stanowisko Wnioskodawcy, iż w przypadku wypłaty zachowku Wnioskodawca nie będzie zobowiązany do zapłaty podatku od spadków i darowizn, ponieważ może skorzystać ze zwolnienia od podatku, na podstawie art. 4a ustawy o podatku od spadków i darowizn pod warunkiem spełnienia wszystkich wymienionych w tym przepisie warunków. Podstawę opodatkowania podatkiem od spadków i darowizn stanowi

Interpretacja
05.10.2010 Podatki

Który urząd skarbowy na terenie Rzeczypospolitej Polskiej w roku podatkowym 2010r. dla Wnioskodawcy jako wspólnika spółki jawnej prowadzącej działalność: w XXX jest właściwy w zakresie identyfikacji podatkowej i do składnia wszelkich zgłoszeń identyfikacyjnych określonych ustawą o identyfikacji podatkowej?

Interpretacja
02.03.2010 Podatki

Czy w związku z prezentacją w Rachunku Zysków i Strat metodą porównawczą przychodów netto ze sprzedaży i zrównanych z nimi, w kwocie powiększonej o pozycje zrównane z przychodami, tj.: koszt wytworzenia produktów na własne potrzeby jednostki oraz o zmianę stanu produktów. Spółdzielnia jest zobowiązana do zmiany właściwości Naczelnika Urzędu Skarbowego?

Interpretacja
20.04.2009 Podatki

zaliczenie zwrotu podatku od towarów i usług na poczet innych zobowiązań podatkowych

Interpretacja
15.04.2009 Podatki

Czy zmiana miejsca zameldowania powoduje zmianę właściwości organu podatkowego

Interpretacja
09.11.2007 Podatki

Czy w związku z prezentacją w Rachunku Zysków i Strat metoda porównawcza przychodów netto ze sprzedaży i zrównanych z nimi w kwocie, która jest zwiększona o pozycję zmiany stanu produktów spółka zobowiązana jest do zmiany właściwości Naczelnika Urzędu Skarbowego?

Interpretacja
20.12.2006 Podatki

Czy przy przejęciu spółek w 100% zależnych od Spółki metodą nabycia, gdy księgi handlowe spółek przejmowanych zostaną zamknięte: 1) koszty nabycia ponad wartość nominalną udziałów będą kosztem uzyskania przychodów dla Przejmującej na dzień prawomocnego zarejestrowania połączenia? 2) koszty konsolidacji: usługi doradcze, prawne i koszty aktów notarialnych będą kosztem uzyskania przychodów w okresie

Interpretacja
20.10.2006 Podatki

Dotyczy wskazania na fakturze VAT wystawionych przez kontrahentów nowego adresu Spółki po zmianie adresu Spółki.

Interpretacja
10.10.2006 Podatki

1.Kto jest adresatem powyższych zeznań podatkowych czy Urząd Skarbowy w MMMM czy Trzeci Mazowiecki Urząd Skarbowy w Radomiu,2.Czy do CIT-8 za okres od 01.2006. do 07.2006 należy załączyć informację dodatkową potwierdzoną przez Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy spółki przejmującej,3.W przypadku przejęcia YY obie spółki korzystały z uproszczonej formy płacenia podatku dochodowego w roku 2006. W jakiej

Interpretacja
25.09.2006 Podatki

W związku z wątpliwościami interpretacyjnymi przepisów prawnych dotyczących ustalenia właściwości organów podatkowych dla jednostki samorządu terytorialnego jaką jest gmina, Wnioskodawca prosi o zajęcie stanowiska czy poniżej przedstawiona interpretacja jest prawidłowa.

Interpretacja
16.08.2006 Podatki

Czy zawiadomienie, o którym mowa w art. 5a ust. 3 ustawy z dnia 21 czerwca 1996r. o urzędach i izbach skarbowych, Spółka słusznie złożyła?

Interpretacja
11.08.2006 Podatki

Czy możliwe jest zaliczenie zwrotu podatku VAT wykazanego w Drugim Urzędzie Skarbowym na poczet zobowiązania w podatku dochodowym od osób fizycznych wykazanego w Pierwszym Urzędzie Skarbowym w Białymstoku.

Interpretacja
08.06.2006 Podatki

Czy zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych (deklaracje PIT-5) oraz zeznanie podatkowe za rok 2006 można złożyć w Urzędzie Skarbowym w Nowym Targu, z uwagi na fakt tymczasowego zameldowania od miesiąca kwietnia 2006 roku w miejscowości Rabka-Zdrój ?

Poprzednia Następna