Czy prawidłowe jest wystawienie faktury ze stawką 22% dla usług transportu międzynarodowego, gdy brak dokumentacji jednoznacznie potwierdzającej przekroczenie granicy?
Kiedy powstanie obowiązek podatkowy w zakresie podatku od towarów i usług? Jakie stawki VAT winny być zastosowane do poszczególnych etapów przewozu? Jeśli usługa nie podlega w części VAT i jest świadczona poza obszarem UE, to czy jej wartość należy wskazać w pozycji 21 deklaracji VAT-7 jako podwyższające wartość kwoty uprawniającej do zwrotu VAT-u?
Dotyczy możliwości zaewidencjonowania w podatkowej księdze przychodów i rozchodów otrzymanej od kontrahenta z Holandii faktury za zakup paliwa w kwocie brutto (po zastosowaniu odpowiedniego przelicznika euro), a następnie zaliczeniu zwróconego z Holandii podatku od wartości dodanej do przychodów z działalności gospodarczej. PD3-1-415-21/06, postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego
Spółka prowadzi działalność w zakresie usług transportowych-międzynarodowych zatrudniając na podstawie umowy o pracę pracowników na stanowisku kierowcy, których miejscem pracy jest siedziba firmy. W związku z wyjazdami międzynarodowymi wypłacane są pracownikom diety z tytułu podróży służbowej krajowej oraz zagranicznej. Czy wypłacane ww. diety stanowią koszty uzyskania przychody firmy?
Czy towary wymienione we wniosku zgodnie z art. 83 ust. 1 pkt 18 ustawy o podatku od towarów i usług mogą być zaliczone do towarów służących zaopatrzeniu środków transportu lotniczego używanych do wykonywania transportu międzynarodowego?
Zcy faktura na zakup paliwa winna być zaksięgowana w kwocie brutto, a zwrot podatku od wartości dodanej z Holandii stanowić będzie przychód z chwilą jego otrzymania. PB2/005-SIP-314/06, decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego
Czy osiągnięty przez podatnika w 2006 roku przychód, z tytułu wykonywania - jako jednoosobowy podmiot gospodarczy, pozarolniczej działalności gospodarczej w zakresie świadczenia na zlecenie usług kierowania powierzonymi pojazdami mechanicznymi na rzecz różnych podmiotów gospodarczych (firm przewozowych) na trasach krajowych i międzynarodowych podlega opodatkowaniu w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych
Jaki rodzaj dokumentów powinien posiadać podmiot świadczący wewnątrzwspólnotową usługę towarów, uprawniających do wyłączenia ww. usługi z opodatkowania podatkiem VAT na terytorium Polski?
Jaki jest moment powstania obowiązku podatkowego w przypadku uiszczenia części zapłaty z tytułu świadczenia usługi transportu międzynarodowego?