Brak zastosowania ograniczenia, o którym mowa w art. 15e w odniesieniu do kosztów usług nabywanych od podmiotów powiązanych.
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości korzystania ze zwolnienia VAT przez biuro rachunkowe, na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy o VAT, w przypadku świadczenia usług rachunkowo-księgowych, obsługi kadrowo-płacowej.
Zwolnienie od podatku świadczonych usług rachunkowo-księgowych na rzecz ASI.
Zastosowanie do świadczonych przez Państwa usług zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 12 lit. a) i b) ustawy o VAT.
Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 21 ustawy, usług o charakterze prawno-organizacyjnym i finansowo-księgowym, świadczonych przez Wnioskodawcę dla potrzeb Umowy Konsorcjum.
Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 21 ustawy usług o charakterze prawno-organizacyjnym i finansowo-księgowym, świadczonych przez Wnioskodawcę dla potrzeb Umowy Konsorcjum.
Czy w opisanej sytuacji faktycznej Wnioskodawca ma prawo do skorzystania z ulgi badawczo-rozwojowej? Czy działania realizowane przez Zleceniobiorcę mają charakter działalności badawczo-rozwojowej Wnioskodawcy w rozumieniu art. 5a pkt 38 updof, a koszty dotyczące umowy zlecenia stanowią koszty kwalifikowane, o których mowa w art. 26e ust. 1 w zw. z art. 26e ust. 2 pkt 1a updof?
Zastosowanie ograniczenia w zaliczaniu do kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 15e ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych do kosztów ponoszonych przez Spółkę na rzecz podmiotów powiązanych usług inżynieryjnych, architektonicznych, IT, HR, finansowych, prawnych i podatkowych.
Brak zastosowania ograniczenia, o którym mowa w art. 15e w odniesieniu do kosztów usług nabywanych od podmiotów powiązanych.
Ustalenie czy koszty nabycia Koncepcji i Usług Centralnych powinny być wyłączone ze stosowania ograniczenia przewidzianego w art. 15e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
zastosowania ograniczenia wynikającego z art. 15e ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych do: Usług Księgowych, Usług Finansowych, Usług HR, Usług Prawnych, Usług Zarządzania Ryzykiem, Usług Marketingowych, Usług Zarządzania.
zastosowania ograniczenia wynikającego z art. 15e ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych do: Usług Księgowych, Usług Finansowych, Usług HR, Usług Prawnych, Usług Zarządzania Ryzykiem, Usług Marketingowych, Usług Zarządzania.
Interpretacja w zakresie braku zastosowania ograniczenia wynikającego z art. 15e ust. 1 updop do nabywanych przez Wnioskodawcę Usług Księgowych, prawno-podatkowych oraz Usług IT.
w zakresie stosowania ograniczeń, o których mowa w art. 15e ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w odniesieniu do Usług Księgowych, Usług Finansowych, Usług HR, Usług Prawnych, Usług Zarządzania Ryzykiem, Usług Marketingowych oraz Usług Zarządzania
W zakresie braku zastosowania ograniczeń, o których mowa w art. 15e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
dotyczy prawa do korzystania ze zwolnienia podmiotowego
Zachowanie prawa do zwolnienia podmiotowego w sytuacji, gdy klienci Wnioskodawcy udzielili mu pełnomocnictwa do reprezentowania ich przed urzędem skarbowym.
Prawo do zastosowania zwolnienia od podatku na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług.
Czy prowadzona przez Spółkę działalność pozwala na skorzystanie w 2016 r. ze zwolnienia, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług?
Możliwości zastosowania podmiotowego zwolnienia Wnioskodawcy świadczącego kompleksowe usługi rachunkowo-księgowe (bez doradztwa).
dotyczy możliwości rezygnacji z opodatkowania podatkiem od towarów i usług świadczonych przez biuro rachunkowe
Zwolnienie od podatku usług księgowych na podstawie art. 113 ust. 9 ustawy.
Możliwości zastosowania podmiotowego zwolnienia Wnioskodawcy świadczącego kompleksowe usługi rachunkowo-księgowe (bez doradztwa) z uwagi na treść udzielonego mu pełnomocnictwa
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości zastosowania zwolnienia podmiotowego od podatku w sytuacji wyrejestrowania jednej firmy i zarejestrowania drugiej.