Interpretacja
25.06.2024 Podatki

Brak zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT importu usług pocztowych nabywanych przez Wnioskodawczynię od niemieckiego operatora pocztowego.

Interpretacja
18.07.2016 Podatki

brak opodatkowania kwoty uiszczonej przez nabywcę towaru na pokrycie kosztów przesyłki w przypadku posiadania pełnomocnictwa do zawarcia umowy o świadczenie usług pocztowych w imieniu i na rachunek kupującego

Interpretacja
19.05.2016 Podatki

Choć Spółka wykonuje działalność gospodarczą jak również inne czynności niemieszczące się w przedmiocie tej działalności, przepisy dotyczące odliczania podatku naliczonego zgodnie ze sposobem określenia proporcji (art. 86 ust. 2a) nie będą miały zastosowania w analizowanej sprawie.

Interpretacja
07.03.2016 Podatki

ustalenie czy środki pieniężne, które wpływają na rachunek bankowy Wnioskodawcy na opłacenie w imieniu kupującego kosztów przesyłki nabytego towaru, stanowią dla Niego podstawę opodatkowania i podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, a tym samym rodzą obowiązek podatkowy i powinny być uwzględnione przy obliczaniu limitu zwolnienia od podatku na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy o podatku

Interpretacja
11.09.2015 Podatki

Zwolnienie od podatku świadczonych usług w zakresie przesyłek i przekazów pieniężnych;

Interpretacja
10.03.2015 Podatki

W analizowanej sprawie spełnione zostały przesłanki przedmiotowo-podmiotowe do objęcia opisanych usług zwolnieniem z opodatkowania podatkiem VAT, o którym mowa w art. 43 ust. 1 pkt 17 ustawy o VAT.

Interpretacja
19.05.2014 Podatki

Miejsce świadczenia usług pocztowych (dostarczanie przesyłek) na rzecz poczty zagranicznej znajduje się poza terytorium kraju, usługi te pozostaną poza zakresem opodatkowania polskim podatkiem VAT. Nie są to usługi o charakterze ciągłym. Obowiązek podatkowy dla tych powstaje z chwilą ich wykonania. Opisane usługi, gdyby świadczone były na terytorium kraju, nie korzystałyby ze zwolnienia od podatku.

Interpretacja
15.05.2014 Podatki

Czy w stosunku do usługi pocztowej świadczenia przekazu pocztowego Wnioskodawca będzie mógł stosować zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 17 lub pkt 40 ustawy o VAT?

Interpretacja
08.05.2014 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku świadczonych usług.

Interpretacja
22.04.2014 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania usług pocztowych oraz prawa do odliczenia podatku VAT.

Interpretacja
16.12.2013 Podatki

Zwolnienie od podatku usług pocztowych na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 17 ustawy o VAT.

Interpretacja
12.04.2013 Podatki

zastosowanie zwolnienia dla znaczków pocztowych, kartek pocztowych oraz kopert z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, kopert pierwszego dnia obiegu FDC, posiadających walor filatelistyczny

Interpretacja
28.02.2013 Podatki

Wnioskodawca świadczący czynności polegające na zapewnieniu nadawcy otrzymania potwierdzenia odbioru w ramach usług pocztowych (powszechnych jak i niepowszechnych) ma obowiązek opodatkować tą czynność taką samą stawką podatku VAT jak usługę pocztową podstawową, której towarzyszy usługa zapewnienia nadawcy potwierdzenia odbioru

Interpretacja
24.12.2012 Podatki

W zakresie prawidłowego wykazania usług pocztowych i pośrednictwa finansowego w deklaracji podatkowej, informacji podsumowującej oraz ustalenia właściwego kursu do przeliczenia waluty obcej na złote.

Interpretacja
18.07.2012 Podatki

Sprzedaż przez operatora pocztowego innego niż poczta państwowa, własnych znaków opłaty pocztowej stanowiących w istocie potwierdzenie opłacenia wykonanej usługi pocztowej, nie będzie korzystać ze zwolnienia od opodatkowania podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku od towarów i usług, a zatem opodatkowana jest 23% stawką podatku.

Interpretacja
23.05.2012 Podatki

Dokonywana przez Wnioskodawcę dostawa za cenę równą wartości nominalnej znaczków pocztowych korzysta ze zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 4 ww. ustawy o VAT.

Interpretacja
30.06.2011 Podatki

Usługa doręczania prenumeraty prasy świadczona przez Wnioskodawcę nie będzie zwolniona z opodatkowania podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 17 ustawy o VAT, bowiem nie jest ona realizowana w celu zapewnienia przez operatora publicznego, którym jest Wnioskodawca, powszechnych usług pocztowych, zatem nie wypełnia hipotezy w/w artykułu. W związku z powyższym, z uwagi na fakt, iż

Interpretacja
08.06.2011 Podatki

Dokonywana przez Wnioskodawcę dostawa następujących towarów: książki nadawcze, cenniki pocztowe, koperty papierowe, koperty bezpieczne, kartony i tuby do pakowania paczek pocztowych, oddawcze skrzynki pocztowe i części zamienne do skrzynek, papeterie i karty pocztowe - nie będzie korzystała ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 17 ustawy.

Interpretacja
25.05.2011 Podatki

Usługa polegająca na wykonaniu i stosowaniu datowników okolicznościowych oraz stałych datowników ozdobnych ze zmienną datą, świadczona przez Spółkę nie będzie korzystała ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 17 ustawy o VAT.

Poprzednia Następna