Zwolnienie od podatku VAT wykonywanych przez Wnioskodawcę usług polegających na usłudze pośrednictwa finansowego w zakresie zarządzania zwrotami prowizji od kredytów lub pożyczek pieniężnych na rzecz Klienta.
Uznanie nabywanych czynności za import usług zwolnionych z opodatkowania podatkiem od towarów i usług w myśl art. 43 ust. 1 pkt 41 ustawy
Czy opisana powyżej kompleksowa usługa świadczona przez osobę fizyczną na rzecz klientów korzystać będzie ze zwolnienia od opodatkowania podatkiem od towarów i usług, na mocy przepisu art. 43 ust. 1 pkt 38 i 40 ustawy o VAT?
Czy opisana powyżej kompleksowa usługa świadczona przez spółkę osobową na rzecz klientów korzystać będzie ze zwolnienia od opodatkowania podatkiem od towarów i usług, na mocy przepisu art. 43 ust. 1 pkt 38 i 40 ustawy o VAT?
Rozliczenie importu usługi, podstawy opodatkowania, zwolnienia z opodatkowania oraz ustalenia współczynnika proporcji dla usług pośrednictwa finansowego
w zakresie rozliczenia importu usługi, podstawy opodatkowania, zwolnienia z opodatkowania oraz ustalenia współczynnika proporcji dla usług pośrednictwa finansowego
Czy czynność udzielenia pożyczki stanowi świadczenie usług objętych zakresem VAT podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT, które będzie jednocześnie korzystać ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 38 ustawy o VAT?
Czy Spółka ma prawo do korzystania ze zwolnienia od podatku od towarów i usług w zakresie likwidacji szkód z ubezpieczeń?
Zastosowanie właściwej stawki podatku dla transakcji sprzedaży gruntu na rzecz dotychczasowego użytkownika wieczystego oraz prawidłowe udokumentowania przez Wnioskodawcę rat uiszczanych z tytułu ww. transakcji.
Usługi pożyczki na rzecz pracownika Spółki (PKWiU 65.22) korzystają ze zwolnienia od podatku VAT.
nabycie usług pośrednictwa finansowego i prawidłowe ich opodatkowanie
Zwolnienie od podatku VAT usług sklasyfikowanych w PKWiU 65.12.10-00.90.
prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pod nazwą Ochrona środowiska szansą rozwoju sektora MSP w województwie utworzenie funduszu pożyczkowego w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska.
dot. podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania usług związanych z pośrednictwem finansowym
Usługi zaklasyfikowane jako pożyczki udzielane poza systemem bankowym o PKWiU 65.22, stanowią czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, zgodnie z art. 5 ustawy o VAT, i jednocześnie korzystają ze zwolnienia od podatku, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 1 ustawy, jako usługi wymienione w poz. 3 załącznika nr 4 do tej ustawy.
Forfaiting. Opodatkowanie odsetek naliczonych z tytułu udzielenia kredytu kupieckiego. Import usług ściągania długów podstawa opodatkowania, stawka podatku, zwolnienie (forfaiting).
Forfaiting. Opodatkowanie odsetek naliczonych z tytułu udzielenia kredytu kupieckiego. Import usług ściągania długów podstawa opodatkowania, stawka podatku, zwolnienie (forfaiting).
Import przedmiotowych usług polegających na udzieleniu przedmiotowej pożyczki (i ewentualnych następnych pożyczek) podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług i stanowi czynność zwolnioną od tego podatku, zaś jego rozliczenie spoczywa na Wnioskodawcy jeśli zgodnie z klasyfikacją statystyczną przedmiotem zapytania są faktycznie świadczone przez kontrahenta zagranicznego usługi pośrednictwa finansowego
Spółka wnosi o potwierdzenie, że w przedstawionym powyżej stanie faktycznym: 1. świadczenie Usług przez Spółkę stanowi czynność podejmowaną w ramach prowadzonej przez nią działalności gospodarczej w rozumieniu Ustawy o VAT, w związku z którą Spółka działa w charakterze podatnika VAT; stąd, przedmiotowa czynność stanowi odpłatne świadczenie usług podlegające opodatkowaniu VAT; 2. w przypadku świadczenia
Spółka wnosi o potwierdzenie, że w przedstawionym powyżej stanie faktycznym:
Podatnik zwrócił się z zapytaniem, czy świadczenie usług mających na celu wdrożenie do obiegu kart płatniczych oraz usług związanych z ich obsługą, należy uznać za zwolnione z podatku VAT.
Czy usługi świadczone przez Spółkę w ramach działalności centrum telefonicznego i serwisowego będą podlegały zwolnieniu przedmiotowemu z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, 535 ze zm.)?
Czy korzystanie przez Spółkę z usług świadczonych przez firmę włoską jest dla Spółki importem usług, jeżeli tak to czy usługi te (pośrednictwo pieniężne) - są zwolnione od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ustawy o VAT?