Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej określonych wydatków w związku z pełnieniem zawodu aktora (kosmetyki, zabiegi fryzjerskie, catering, psychoterapeuta i wiele innych)
Kalendarium wydarzeń marzec 2024 r.
Dotyczy możliwości zwolnienia podmiotowego dla podatnika oferującego usługi kosmetyczne.
Podatku od towarów i usług w zakresie możliwości zastosowania zwolnienia od podatku VAT dla usług określonych jako zabiegi fizjoterapeutyczne oraz zabiegi kosmetyczne.
Dotyczy prawa do korzystania ze zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy.
Zwolnienie od podatku świadczonych usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18.
Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18 ustawy usług określonych jako: fotona, endermologia, dermapen, karboksyterapia, mezoterapia, kwasy, lipoliza, osocze.
Podatek od towarów i usług w zakresie: • zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 ustawy świadczonych usług wykonywanych przez Wnioskodawcę, • braku zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 ustawy świadczonych usług wykonywanych przez współpracownika Wnioskodawcy – kosmetyczkę.
w zakresie zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej świadczonych usług kosmetyki aut
Czy świadczone przez Wnioskodawcę usługi opisane w części G poz. 68 wniosku mieszczą się w definicji masaży leczniczych wymienionych w załączniku nr 4 do ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w pozycji 88 usługi kosmetyczne i mogą być opodatkowane w formie karty podatkowej?
brak obowiązku ewidencjonowania za pomocą kasy rejestrującej obrotu i kwot podatku należnego z tytułu świadczenia przez Wnioskodawcę usług kosmetycznych
Od 1 stycznia 2015 r. obowiązuje nowy zakres zwolnień z obowiązku ewidencjonowania obrotu za pomocą kas rejestrujących. W rozporządzeniu, które ma obowiązywać kolejne dwa lata (2015 i 2016) zdecydowanie obostrzono dotychczasowe warunki korzystania ze zwolnień. Dlatego na zakup tych urządzeń powinni być gotowi: przedsiębiorcy prowadzący warsztaty samochodowe, wymianę opon i kół oraz stacje badań i przeglądów
Ustalenie właściwej stawki podatku VAT do wykonywanych przez Wnioskodawcę usług.
1. Czy wymienione materiały rozpoczęte, otwarte w czasie trwania usług stanowią podstawę do zmiany stanu produktów i muszą być ujęte w spisie z natury, jeżeli zostały otwarte i na dzień 31 grudnia są częściowo zużyte do wykonywania usług? 2. Czy pomimo ich rozpoczęcia, częściowego zużycia, powinny być objęte spisem z natury na koniec roku podatkowego, np. według procentowego oszacowania ich zawartości
Czy świadczone przez Wnioskodawcę w Polsce usługi kosmetyczne mogą być opodatkowane zryczałtowanym podatkiem dochodowym w formie karty podatkowej?
Czy po dokonaniu rejestracji działalności gospodarczej, którą Zainteresowana planuje rozpocząć w IV kwartale 2011 r. będzie ona mogła dokonać odliczeń podatku VAT z faktur dotyczących budowy i zakupu wyposażenia, wystawionych przed rozpoczęciem działalności gospodarczej i rejestracji jako podatnika VAT?
Czy Wnioskodawca jako podmiot nie korzystający ze zwolnienia, świadczący usługi medycyny estetycznej wykonywane przez lekarza specjalistę, może stosować preferencyjną stawkę podatku w wysokości 7%?
Czy na zabiegi laserowe wykonywane w gabinetach kosmetycznych można zastosować stawkę 22%.
Dotyczy możliwości rozliczania działalności gospodarczej w formie karty podatkowej.
Jaką stawką VAT opodatkować działalność usługową związaną z zagospodarowaniem terenów zieleni o symbolu PKWiU 01.41.B , działalność gospodarczą w zakresie instalowania i konserwacji maszyn rolniczych i leśnych o symbolu PKWiU 29.32.99.00.00, usług fryzjerskich i pozostałych zabiegów kosmetycznych o symbolu PKWiU 93.02.23-00.00 PKWiU 93.02.21-00.00. PKWiU 93.02.22-00.00, prania i czyszczenia wyrobów