Czy powstaje po stronie odbiorcy należności obowiązek podatkowy w zakresie tzw. „podatku u źródła”, a tym samym po stronie Wnioskodawcy obowiązek płatnika tego podatku w związku z zapłatą należności za usługi: A. dostępu do portalu, B. wynajmu pojazdów bezpośrednio od podmiotu w Belgii w biurze podmiotu, C. wynajmu pojazdów bezpośrednio od podmiotu w Belgii poprzez stronę internetową, D. wynajmu pojazdów
Czy opisane narzędzie/urządzenie wynajmowane od Wynajmującego, tj. Spółki mającej siedzibę na Malcie stanowi „urządzenia przemysłowe” w rozumieniu art. 21 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, a w konsekwencji czy Wnioskodawca jest zobowiązany do poboru zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów uzyskiwanych przez Wynajmującego z tytułu wynagrodzenia otrzymanego od Spółki za wynajem
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT czynności udostępniania pasa drogowego na cele reklamowe dróg publicznych oraz dróg wewnętrznych znajdujących się na terenie Gminy, za które Gmina pobiera opłaty.
Zwolnienie z opodatkowania na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy o VAT sprzedaży działek, które nie są przeznaczone pod zabudowę.
W zakresie uznania, że dostawa Nieruchomości w ramach Transakcji będzie stanowiła dostawę towarów podlegającą opodatkowaniu VAT jako dostawa niestanowiąca zbycia przedsiębiorstwa ani zorganizowanej części przedsiębiorstwa, że dostawa działki nr A wraz naniesieniami jest objęta zwolnieniem z podatku VAT z możliwością rezygnacji z tego zwolnienia, oraz że dostawa działki nr B wraz naniesieniami jest
Brak zwolnienia od podatku VAT sprzedaży, w trybie postępowania egzekucyjnego, nieruchomości niezabudowanej stanowiącej działkę nr X. Możliwość zastosowania art. 43 ust. 21 ustawy przy sprzedaży prawa użytkowania wieczystego zabudowanej działki gruntu nr Y wraz z prawem własności posadowionych na tym gruncie zabudowań.
Możliwość zastosowania 5,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 43.29.19.0
Dotyczy ustalenia: - czy Spółka zobowiązana będzie po wyborze opodatkowania w formie ryczałtu od dochodu spółek, określonego rozdziałem 6b ustawy o CIT, rozpoznać dochód z tytułu ukrytego zysku, w związku z wydatkami ponoszonymi na rzecz Wynajmującego-udziałowca większościowego, obejmującymi czynsze najmu: a) Nieruchomości wraz z kosztami eksploatacyjnymi, b) Urządzeń wraz z kosztami takimi jak badania
Czy opisane w stanie faktycznym kontenery socjalne, biurowe lub sanitarne, wynajmowane przez Wynajmującego na rzecz Wnioskodawcy należy zakwalifikować jako „urządzenie przemysłowe” w myśl art. 21 ust. 1 pkt 1 ustawy o CIT, a w konsekwencji Wnioskodawca jest zobowiązany do pobrania zryczałtowanego podatku dochodowego z racji zapłaty austriackiemu kontrahentowi czynszu za najem tych kontenerów?
Zwolnienie od opodatkowania dochodu uzyskanego z tytułu najmu części powierzchni dachu pod infrastrukturę telekomunikacyjną.
Obowiązek wystawienie PIT-11 dla osoby fizycznej w przypadku przejęcia przez spółkę - przedsiębiorstwo wodociągowe urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych.
Ustalenie, czy Spółka zobowiązana jest zgodnie z art. 26 ust. 1 w zw. z art. 21 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych do pobierania i odprowadzania zryczałtowanego podatku dochodowego od wypłat należności z tytułu umowy CCA.
Czy w wyżej przedstawionym stanie faktycznym, Wnioskodawca powinien pobrać zryczałtowany podatek dochodowy od wynagrodzenia wypłacanego podmiotowi niemieckiemu?
Dokonując wypłaty wynagrodzenia na rzecz spółki prawa francuskiego z tytułu najmu urządzenia przemysłowego Wnioskodawca nie jest zobowiązany do pobrania podatku u źródła
W zakresie ustalenia, czy płatności traktowane jako wynagrodzenie za użytkowanie lub prawo do użytkowania urządzenia przemysłowego dokonywane na rzecz spółki-matki należy uwzględniać dla potrzeb kalkulacji limitu 2.000.000 zł, o którym mowa w art. 26 ust. 1 i 2e ustawy o CIT.
Ustalenie, czy narzędzie/urządzenie wynajmowane od Wynajmującego tj. Spółki mającej siedzibę w Bułgarii stanowi „urządzenia przemysłowe” w rozumieniu art. 21 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, a w konsekwencji czy Wnioskodawca jest zobowiązany do poboru zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów uzyskiwanych przez Wynajmującego z tytułu wynagrodzenia otrzymanego od Spółki za
Zakwalifikowanie należności z tytułu usługi wynajmu/dzierżawy serwerów jako opłat z tytułu użytkowania lub prawa do użytkowania urządzenia przemysłowego lub jako należności z tytułu praw autorskich i praw pokrewnych w rozumieniu art. 21 ust. 1 pkt 1 updop oraz obowiązku pobrania podatku u źródła.
Sprzedaż zajętej nieruchomości jest opodatkowana podatkiem VAT na podstawie art. 43 ust. 21 ustawy.
Czy wydatki poniesione przez Spółkę na nabycie usług od podmiotu powiązanego, opisanych we wniosku, jeżeli ich wysokość będzie odpowiadać wartości rynkowej transakcji określonej zgodnie z art. 11c ustawy o CIT, nie stanowią ukrytego zysku w rozumieniu art. 28m ust. 3 ustawy o CIT, który podlegałby opodatkowaniu Ryczałtem.
Wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczący wypłaty należności za najem urządzeń przemysłowych na rzecz spółki niemieckiej.
zwolnienie z opodatkowania dostawy nieruchomości zabudowanej budynkiem wraz z infrastrukturą przynależną do budynku oraz z wyposażeniem znajdującym się wewnątrz budynku
Skoro rzeczona transakcja sprzedaży rzeczy została dokonana 17 maja 2021 r.,tj. przed upływem pół roku, licząc od końca miesiąca, w którym nastąpiło nabycie w rozumieniu przepisów prawa cywilnego (odpowiednio xx marca 2021 r. oraz xx kwietnia 2021 r.), kwota uzyskana przez Wnioskodawczynię z tegoż zbycia stanowi przychód opodatkowany podatkiem dochodowym od osób fizycznych.