Ustalenie, czy zbycie udziałów oraz akcji Spółek zależnych w zamian za nabycie od Akcjonariusza akcji własnych celem ich umorzenia podlega opodatkowaniu oraz czy czynności te korzystają ze zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 40a i pkt 41 ustawy.
Czy dokonanie nabycia akcji w celu Umorzenia akcji Wspólnika/Wspólników stanowić będzie dla Spółki posiadanie (akcji) w kapitale innej spółki w rozumieniu art. 28j ust. 1 pkt 5 ustawy o CIT. Czy dokonanie nabycia akcji w celu Umorzenia przez Wspólnika/Wspólników skutkować będzie utratą przez Spółkę prawa do opodatkowania Ryczałtem zgodnie z art. 28l ust. 1 pkt 4 lit. a) ustawy o CIT.
Czy w przypadku dokonania odpłatnego zbycia akcji [...] przez Wnioskodawcę w celu ich dobrowolnego umorzenia za wynagrodzeniem Wnioskodawca będzie uprawniony do rozpoznania straty podatkowej w źródle przychodów zyski kapitałowe (w rozumieniu art. 7 ust. 2 ustawy o CIT) stanowiącej nadwyżkę podlegających potrąceniu jako koszty uzyskania przychodu (zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o CIT) sumy kosztów
Ustalenie, czy wypłacane przez Spółkę wynagrodzenie za dobrowolne umorzenie akcji będzie stanowiło dochód z tytułu ukrytych zysków lub dochód z tytułu wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą.
1. Czy wypłacone Wspólnikom wynagrodzenie z tytułu Umorzenia Akcji Wspólników, dokonane w okresie opodatkowania Ryczałtem, będzie podlegało opodatkowaniu Ryczałtem. 2. Czy wypłacone Wspólnikom wynagrodzenie z tytułu Umorzenia Akcji Wspólników, dokonane po utracie lub po rezygnacji z opodatkowania Ryczałtem, będzie podlegało opodatkowaniu Ryczałtem. 3. Czy wypłacone Wspólnikom wynagrodzenie z tytułu
Koszty uzyskania przychodów związane z dobrowolnym umorzeniem akcji spółki powstałej w wyniku połączenia spółek.
Dotyczy kosztów uzyskania przychodów związanych z dobrowolnym umorzeniem akcji.
Dotyczy kosztów uzyskania przychodów związanych z dobrowolnym umorzeniem akcji.
Dotyczy kosztów uzyskania przychodów związanych z dobrowolnym umorzeniem akcji.
W związku z dobrowolnym umorzeniem części akcji w Spółce, za wynagrodzeniem w postaci niepieniężnych składników majątku Spółki – nieruchomości, po stronie Spółki powstanie obowiązek podatkowy w podatku od towarów i usług, a dostawa nieruchomości nr 1, 2, 3, 4 oraz udział w wysokości 49/100 części działki nr 5 będzie podlegała zwolnieniu z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o VAT.
Skutki podatkowe umorzenia akcji spółki oraz podstawa obliczenia daniny solidarnościowej.
w zakresie ustalenia, czy Spółka Akcyjna jest spółką nieruchomościową w rozumieniu art. 4a pkt 35 lit. b) ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz ustalenia, czy na Wnioskodawcy będzie ciążył obowiązek odprowadzenia zaliczki na podatek od dochodu z tytułu odpłatnego zbycia większościowego pakietu Akcji lub zbycia w celu umorzenia, części akcji Spółki Cypryjskiej w Spółce Akcyjnej (tzw. dobrowolne
Czy na Wnioskodawcy będzie ciążył obowiązek odprowadzenia zaliczki na podatek od dochodu z tytułu odpłatnego zbycia większościowego pakietu Akcji lub zbycia w celu umorzenia, części akcji Spółki Cypryjskiej w Spółce Akcyjnej (tzw. dobrowolne umorzenie akcji)?
CIT - w zakresie skutków podatkowych zbycia w celu umorzenia udziałów/akcji, umorzenia udziałów/akcji.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania przychodu z tytułu obniżenia wartości nominalnej akcji w spółce akcyjnej bez wypłaty wynagrodzenia, oraz ustalenia kosztów uzyskania przychodów w sytuacji obniżenia wartości nominalnej akcji bez wypłaty wynagrodzenia w przypadku sprzedaży tych akcji.
Czy w okolicznościach wskazanego powyżej zdarzenia przyszłego, tj. w przypadku odkupienia od Wnioskodawcy przez zagraniczną spółkę kapitałową udziałów własnych w celu ich umorzenia (stanowiących składnik majątku otrzymanego w ramach likwidacji spółki jawnej) dochodem do opodatkowania po stronie Wnioskodawcy będzie przychód ze sprzedaży pomniejszony o koszty nabycia ww. udziałów odpowiadające wartości
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zwolnienia z opodatkowania dochodu z tytułu umorzenia akcji w spółce komandytowo-akcyjnej.
W jaki sposób Wnioskodawca zobowiązany jest ustalić koszty uzyskania przychodów z tytułu przymusowego umorzenia objętych (otrzymanych) udziałów w Holdingu 1 oraz w Holdingu 2 w zamian za wniesione aportem akcje Spółki zbywanej?
Czy w wyniku umorzenia akcji z zastosowaniem instytucji datio in solutum i obniżeniem kapitału zakładowego po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód czy też będzie to czynność neutralna podatkowo?
W jaki sposób Wnioskodawca zobowiązany jest ustalić koszty uzyskania przychodów z tytułu automatycznego umorzenia objętych (otrzymanych) udziałów w Holdingu 1 oraz w Holdingu 2 w zamian za wniesione aportem akcje Spółki zbywanej?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie przychodów podatkowych.
Powstanie przychodu z tytułu obniżenia wartości nominalnej akcji w Spółce zależnej bez wypłaty wynagrodzenia. Ustalenie kosztów uzyskania przychodów w sytuacji obniżenia wartości nominalnej akcji bez wypłaty wynagrodzenia w przypadku sprzedaży tych akcji.
braku możliwości szacowania dochodu z tytułu umorzenia udziałów/akcji lub zbycia udziałów/akcji celem umorzenia (pytania oznaczone we wniosku nr 3 i 4)